Eesti uudised

Hanno Pevkur plaanitavast pensionitõusust: see paistab suure illusioonina (45)

Liis Vaksmann, 31. jaanuar 2018 11:36
Hanno PevkurFoto: Martin Ahven
Reformierakonna juhi Hanno Pevkuri hinnangul ei saa Keskerakonna pensioni tõstmise ettepanekut tõsiselt võtta.

"Tegemist on Keskerakonna katteta lubaduse ja meeleheitlikku katsega viia fookus valitsuse vigadelt mujale ajal, mil valitsuse reiting kukub kivina. Seda võib vaadata ka kui katset leevendada töötavate pensionäride pahameelt, mille tõi kaasa üdini vildaka ja keerulise tulumaksusüsteemi loomine," leiab Pevkur.

Samal teemal

"Kui Keskerakond seda tõsiselt mõtleks, tuleks see plaan kirjutada kevadel järgmise nelja aasta riigieelarve strateegiasse, aga kuna katteallikaid pole, paistabki see suure illusioonina ning populistliku poliittehnoloogise võttena."

Teisipäeval ütles Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb Haapsalus Lääne Elule, et partei valmistab ette 2019. aasta riigikogu valimiste programmi, milles senisest rohkem pööratakse tähelepanu pensionäridele. 

Korb märkis, et Keskerakond lubab teoks teha erakorralise pensionitõusu, mille suurus oleks umbes 100 eurot ja see saaks teoks kas järgmisel või ülejärgmisel aastal ning tooks paljudele pensionäridele kaasa ligi 25protsendilise pensionitõusu.

Peaminister Jüri Ratas leiab, et lisaks pensionide plaanilisele indekseerimisele tuleks pensione erakorraliselt tõsta vähemalt 60–70 eurot ning seda märksa kiiremini, kui lubas Korb.

"1. aprilli plaaniline pensionitõus on 6,3 protsenti, millega kasvab pension 416 eurolt 442 eurole. Millest aga mina ja ka Keskerakond räägime, on see, et lisaks tuleks panna 60 kuni 70 eurot juurde, et tuua keskmise vanaduspensioni saaja suhtelisest vaesusest välja," rääkis Ratas Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee