Eesti uudised

Kas pensionitõusuta jääb vanurite eest hoolitsemise järjest enam laste õlgadele? (16)

Toimetas Denes Kattago, 31. jaanuar 2018, 09:16
Merike MartinsonFoto: Teet Malsroos
Endise Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea, doktor Merike Martinsoni sõnul jääb vanurite eest hoolitsemine finantsiliselt järjest enam laste kanda ning pensionitõus tuleb teha ära mitte vaid vanurite, vaid ka nende laste heaks.

Martinson tõdes, et puutus abilinnapeana tihtipeale kokku olukordadega, kus hooldekodu vajadus seisis kaalukausil kõrvuti rahaliste võimalustega. „Hooldekodude hinnad ei tõuse koos indekseerimisega, vaid on juba praegu tunduvalt kõrgemad kui keskmine pension,“ sõnas Martinson.

Ta sõnas, et puudujääv osa tuleb tasuda perekonnal, kellele on see tihtipeale väga tõsiseks rahaliseks ja ka emotsionaalseks lisakoormuseks.

„Iga laps tahab oma vanematele parimat ning on arusaadav, et antakse maksimum ja vahest veelgi rohkem oma emale-isale parema elu pakkumiseks. Pensionitõus aitaks seega mitte ainult pensionäre, vaid oleks oluline abi ka vanuri lastele ja lastelastele,“ selgitas Martinson.

Ta tõdes, et pensionitõusuta süveneb probleem veelgi, sest hooldekodude hinnad kallinevad ning seda kiireminigi kui indekseerimine.

„Me võime ju rääkida kehtivast korrast ja ühiskondliku jõukuse kasvust, kuid kui pärast aastakümneid kestvat tööd ei saa pensionipõlves veeta oma elupäevi väärikalt ja olla lastele ning lastelastele rõõmuks, mitte koormaks, on see väga kurb,“ rõhutas Martinson.

Samal teemal

3. veebruar 2018, 22:41
TV3 VIDEO | Pensionäride liit: erakorraline pensionitõus võib reaalsuseks saada
1. veebruar 2018, 08:02
Erakorralise pensionitõusu jaoks raha pole, eakad vajavad süsteemi
31. jaanuar 2018, 15:40
Karilaid ja Aab: pensionitõus maksab riigile 300 miljonit eurot, katteallikad on olemas
31. jaanuar 2018, 14:23
ÕL VIDEO | TÄNAVAKÜSITLUS: mida arvate pensionitõusust?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee