Eesti uudised

Anvelt peab riigikogulastele selgitama idapiiri maa väljaostu maksumust   (4)

Siim Randla, 31. jaanuar 2018 07:19
Foto: Martin Ahven
Siseminister Andres Anvelt (pildil) peab selgitama riigikogu Vabaerakonna fraktsioonile, mis maksab  maade täiendav väljaostmine idapiiril ja millist kahju ja ebamugavusi tekitab  omanikele see, et maa ostetakse valja mitmes jaos 10 meetri laiuste lõikude  kaupa.

Riigikogulaste teatel on  avalikuks tulnud siseministeeriumi soov laiendada idapiiri väljaehitamiseks vajaliku piiririba veel 10 meetri ulatuses ja  alustada uut maade väljaostmist omanikelt. Põhjendus, et aeg on edasi läinud ning 1994. aastal aluseks võetud piiririba laius ei vasta praegustele oludele, võib olla küll õige, kuid täiesti arusaamatuks jääb, miks seda taibatakse alles nüüd  ja mitte kolm aastat tagasi, kui piirivööndi rajamine algas, teatavad arupärijad siseministrile. 

Samal teemal

Kuna sellekohane teade on ootamatu, osutab suurele valearvestusele senises planeerimises ning seab piiriäärsed maaomanikud veel kord ebamugavasse olukorda, küsivad riigikogulased , mis on kaalukad põhjused täiendava maade väljaostmise teostamiseks,  milliste analüüside alusel ja millal  otsustati vajadus seda laiendada veel 10 meetri võrra. Kui palju on piiriäärsete maade väljaostmiseks seni  raha kulutatud ja kui palju on kavas täiendavait kulutada.

"Millist kahju ja ebamugavusi tekitab piiriäärsete maade omanikele see, et maaostetakse välja mitmes jaos 10 meetri laiuste lõikude  kaupa ja  milliseks hindate sellega seoses riigi täiendavat halduskoormust - eraldi kulud märgistamisele, mõõdistamisele,ja  kuidas mõjutab  selline ,jupitamine omandiõigust," küsivad riigikogulased. 

"Kui probleem on seotud võimalike valehäiretega, mis tekivad piirivalvel  seoses omanike tegevusega piirile lähedal asuval maal, siis miks ei leita olukorralahendamiseks paindlikumaid kokkuleppeid? Miks pole algusest peale maade riigile ostmise ja sundvõõrandamise kõrval arutatud muid võimalikke lahendusi naguhoonestusõigusvõi servituut?" teatavad nad. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee