Seisukoht

Seisukoht | Rikas rahvas (9)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 30. jaanuar 2018 18:21
Riik teab, kust on kõige lihtsam raha saada – mõistagi töörahva, kolhoosnike ja intelligentsi taskust. Samal ajal kui kostab õigustatud nutt ja hala, et eestlaste alkoraha voolab ojadena lätlaste taskutesse, jätkavad valitsejad aktsiiside tõstmist.

Sotsiaaldemokraatlikke ideid kandev valitsus tõstis niigi taevastesse kõrgustesse tõusnud maagaasi aktsiisi veel veerandi võrra. Nii kaua kui rahvas toasooja eest maksta jõuab, surutakse lagunevad hambad kokku ja makstakse. Kuna aktsiisitõus jätkub lennukas tempos, siis ei pea olema Nostradamus, et ennustada – kui praegused gaasikatlad „pensionile lähevad“, siis valivad ettevõtlikud külamehed puhta gaasi asemel küttematerjaliks tossavad lepahalud.

Läti valitsus üritab kohalike juur- ja puuviljade hindu maksusoodustusega alla tõmmata. Kui meie maarahval on nälg käes, eks siis tuleb Valkas käies ehitusmaterjali, puitbriketi, kütuse ja viina kõrvale järelkärusse visata ka Läti kollased kartulid. Mõistagi jäävad meil juurikamaksud saamata ja jälle tuleb midagi tõsta.

Samal teemal

30.00.2018
Annely Akkermann lahkus IRList: IRL ei ole enam see Isamaaliit, kuhu ma 16 aastat tagasi astusin