PÄRIS KOLE: Tartu-Viljandi maanteel kokku põrganud Fordi ja Volvo esiotsast pole suurt midagi järel.Foto: Mari Luud
Silja Ratt, Asso Ladva 30. jaanuar 2018 17:17
Teisipäeva pärastlõunal põrkasid Tartu-Viljandi maanteel Rõhu lähedal keset sirget teed kokku Ford Mondeo ja Volvo. Fordi juht, 71aastane mees hukkus sündmuskohal, tema oli sellel aastal juba kümnes liikluses hukkunud inimene.

Viljandi suunas liikunud Ford Mondeo kaldus mingil põhjusel vastassuunavööndisse ja põrkas kokku Tartu suunas sõitnud Volvoga. Õnnetuses hukkus Fordi juht, raskesti said viga Fordis reisijana olnud naine ja Volvo naisjuht, kelle vigastused on ülirasked.

Maantee on õnnetuspaigas pikalt sirge, mõlemal pool teed põllud ja nähtavus seega suurepärane. Teisipäeval sadas Tartu ümbruskonnas lund ja tee oli paksult lumeputru täis.

„Alates Rõhust kuni Kavilda ürgoruni on maantee sirge ja seal sõidavad mõned päris kiiresti,“ ütleb sagedasti Tartu ja Viljandi vahet liikuv Helen. „Sellel lõigul sõidetakse palju mööda ja võimalik, et möödasõit läks käest ära.“

Politsei esialgsete andmete kohaselt ei olnud õnnetuse põhjuste seas möödasõidumanöövrit, kuid paksus lumelödis võis auto lihtsalt juhil käest minna. Politsei teatel kasutasid kõik õnnetusse sattunud nõuetekohaselt turvavarustust ning sõidukite rehvid vastasid nõuetele. Autojuhtide kainus selgub ekspertiisi käigus.

Laupkokkupõrke hoog oli nii suur, et Volvo paiskus saadud löögist vasakule kraavi, Ford jäi pidama sõiduteele. Liiklus oli maanteel mõnda aega häiritud, politsei laskis autosid õnnetuspaigast aeglaselt kordamööda kummastki sõidusuunast läbi sõita.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Aleksander Naidis ütles, et uurimine selgitab, millised asjaolud viisid traagilise avariini. „Kuni üksikasjade uurimine võimaldab öelda õnnetuse põhjuse, oleme mõtetes praegu haiglas oma elu eest võitleva noore naisega ning loodame tema paranemisele,“ ütles operatiivjuht.

Sellel aastal on liikluses hukkunud juba kümme inimest. Eelmise aasta sama ajaga oli liikluses hukkunuid kolm ja tunamullu kuus inimest..