Eesti uudised

Jüri Ratas: Janar Holm on väärikas ja tugev kandidaat riigikontrolöri kohale (20)

Delfi, 30. jaanuar 2018, 09:58
Jüri RatasFoto: Martin Ahven
Erinevalt Mart Helmest, kes järgmise riigikontrolöri osas üsna kahtleval seisukohal oli, leiab peaminister Jüri Ratas, et Janar Holm on tugev kandidaat.

"Arutasime Janar Holmi kandidatuuri vabariigi presidendiga oma viimasel silmast-silma kohtumisel ning hiljem ka telefonitsi. Hoidsime sobiva riigikontrolöri leidmise protsessis algusest peale sidet ja ühtset joont," ütles Ratas Delfile.

Keskerakonna juhi sõnul küsis president Kersti Kaljulaid tema mõtteid ja seisukohta ning ta toetas presidendi pakutud kandidaati. "Janar Holm on kahtlemata pikaajalise töökogemuse, tugeva tausta ja sobivate isikuomadustega, et edukalt riigikontrolörina Eesti riiki teenida."

Samal teemal

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

President Kersti Kaljulaid tegi laupäeval riigikogule ettepaneku nimetada järgmiseks viieks aastaks riigikontrolöri ametisse pikaaegne avaliku sektori tippjuht Janar Holm.

„Riigikontrolör peab oma tööga andma meile kindluse, et Eesti on hästi hoitud. Tema ülesanne on luua usaldust, mitte kahtlusi. Riigikontrolör ei ole ei audiitor, poliitik ega kolumnist. Ta peab olema suure pildi ja vaheda mõistusega inimene. Ta peab töötama tulevikuga, kuigi infot saab paljuski minevikust,“ rõhutas president Kaljulaid Janar Holmi tutvustades.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee