Eesti uudised

Mõned omavalitsused arvavad hooldekodutasu omaosaluse määramisel pensionäri sissetulekute hulka ka üksi elava pensionäri toetuse!

Õiguskantsler: üksi elava pensionäri toetust ei tohi arvestada tema sissetulekute hulka

Toimetas Maria Rozbaum, 30. jaanuar 2018, 08:36

13 KOMMENTAARI

j
elu on näidanud et elavad mitte ametlikult koos (ema tütre juures ,või vastupidi ) ,
aga keegi ei kontrolli tegelikkust ! võetakse aluseks korterisse sissekirjutus !? aga tegelikult ei ela oma korteris ,healjuhul elab seal hoopis keegi üürnik ja 230 eur-i nagu maastleitud , minu sugulastega ühes majas sellised juhtumid mitmeid ... no ja millest me siin räägime ,tehku enne mingi vettpidav otsus .
e
ei tea jah/ 31. jaanuar 2018, 13:24
Mul ämmaga selline lugu, et poeg kolis 3 aastat tagasi oma elamisse, mille lõpuks laenuga soetas, Ämma (85a) tervis rahuldav ja saab üksi oma pisikeses korteris igapäevaste toimetustega hakkama. Poeg aga ei ole ennast otsesest vajaduse puudumisest tänaseni ema juurest välja registreerinud ja nii jäigi tegelikult täiesti üks elav pensionär sellest toetusest ilma. Eks ta nüüd registreerib siis ennas ema juurest välja.
g
Genotsiid,/ 30. jaanuar 2018, 12:51
k
Kes kerjust kaitseb?/ 31. jaanuar 2018, 12:37
"Midagi on mäda Eesti riigis" Rääkimata penskaritest, meil on grupp inimesi kes kerjavad, ehk kerjused kes tulumaksuga üldse maksustamata aga mõne päevateenistus küündivat lausa riigikogulase tasemele? Aga jah, eks neid maksustavad "kärulükkajad" ja maks pidada "riiklikust normist" ikka kordi suurem olema aga ega sealtki tulumaksu laeku. Mäda mis mäda riik, ma ütlen.
m
mees/ 30. jaanuar 2018, 12:03
Vaadake kui uhke vangla Rae valda tuleb. No kas on veel küsimusi. Vanurid mädanevad hooldekodudes, nendele peab sugulane peale maksma, aga miks vangide sugulased ei pea maksma?See on kõige hullem ülekohus maksumaksjate suhtes, et peame toitma ja maksma vangidele peale, kes on tapnud meie pereliikmeid, vara....stanud meie vara, vägistanud lapsi ja naisi ning meie, maksumaksja, raha var...astanud (ärimehed-poliitikud). Ja selle eest on loodud vangidele kõigi mugavustega vanglad (äkki need riigimehed mõtlevad oma tulevikule). Aga vanuritele antakse mingi sandikopikas ja sellega peavad nad toime tulema. Üksiku vanuri teotus on selgelt täielik absurd. Keegi ei tee kindlaks, kas see vanur tegelikult elab üksi ja kui vanur on hooldekodud, miks siis ta seda toetust saab. Ta ei ela ju seal üksi. Kohutav, mis meie riigis toimub.
o
.../ 30. jaanuar 2018, 11:22
on alles kord, kui tehakse seadus,kas siis omavalitsustele vastavad süsteemi ei edastata kohe alu, et hiljem siis maadeldakse igasugu jamadega,samas ja ka see,kui vange peetakse nagu hotellides, seda veel kõigi maksumaksjate arvelt, siis tõesti peaks kõik olema neil ka kinni makstud.Kuradima ebaõiglused on alles.
v
31. jaanuar 2018, 19:48
vangid on rahvusvahelise kaitse all, aga vanad mitte, samuti ei ole puuetega inimestele tagatud mingit õigust ellu jääda.
ö
öiguskantsler, endine ilvese nöunik/ 30. jaanuar 2018, 11:18
hoolitseb enne hulkuvate koerte eest kui eesti inimeste.
Kurb.. vöiks ametist lahkuda...!
m
madli/ 31. jaanuar 2018, 11:15
Õiguskantsler mingu aastaks-paariks tööle vanadekodusse või valla sotsiaaltööle ja siis alles kandideerigu tagasi meie elu ja riigi korrastamise ülitähtsale tööle.
a
Aga kohtutäitur / 30. jaanuar 2018, 11:00
võib üksi elavale puudega vanaduspensionärile kätte jätta 140 €, sest proua Madise arvates PIISAB SELLEST ELLU JÄÄMISEKS, ka üüri maksmiseks! :(
a
ain/ 30. jaanuar 2018, 08:54
nonii...vanurile kes on hooldekodus peavad omaksed maksma teme hooldekulud,,vangid aga on riiklikul ülalpidamisel? miks nii???
v
vang on riiklikult tähtis element/ 30. jaanuar 2018, 11:11
annab valvurile ja kokale ja kapsakasvatajale tööd ja keerutab ülalpidamiskulusid riigieelarves ringi ja üldse näitab, et riigis elu keeb. Aga pensionär - ainult kuluartikkel riigieelarves
n
nüüd sa küll eksid/ 31. jaanuar 2018, 14:15
Vanadekodud saaksid riigieelarves raha veelgi suuremas koguses ringi keerutada kui vanglas. Vanadekodud annaksid veelgi suuremale hulgale ja erinevate oskustega(põetajad, arstid, kokad jne) personalile tööd. Lisaks kapsakasvatajatele saaksid tööd veel liftimeistrid ja hooldajad. Siis mööbli valmistajad sh erivajadustega mööbli valmistajad. Vanadekodu toa sisustamiseks saab kulutada kindlasti rohkem, kui vanglas üks rauast tool, laud ja narivoodi. Rahaga saaks telekad ja raadiod igasse tuppa. Portselanist serviisid, vaibad ja toalilled söögituppa. Kindlasti ei ütleks vanurid ära samuti saunast, raamatukogust, palvelast ja kauplusest nagu vanglates on. Vangla jalutuspuurile keerutatakse kindlasti vähem raha, kui vanadekodu ümbritsevale iluaiale (aednik saaks tööd). Võrreldes vanglaga jõusaali ja külalistemaja vanadekodud vist ei vaja, kuid nende kulutuste asemel saaks kulusi teha mitmesugustele ringidele, üritustele, väljasõitudele jne. Vanglas seda rahakeerutust teha ei saa. Seega annab vanadekodude elamiskulude katmine riigieelarves raha veelgi rohkem ringi keerutada võrreldes vanglate ja vangidega ning seda riigi elu keemist veelgi suuremas mahus etendada.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee