Eestis tänavu kehtima hakanud senisest erinev tulumaksuvabastuse kord on keeranud pea peale mitte ainult esimese, vaid ka teise ja kolmanda pensionisamba väljamaksete maksustamise.

Tänavusest aastast alates lähtutakse maksuvaba tulu arvestades kogutulust. Inimesed võivad mäletada, mis argumentidega pangad neile teise samba pensioniks kogumise lahendusi müüsid. Pangad müüsid neid väitega, et kogutud raha väljamakse tulumaks on 10%. 

"Uue maksuseaduse mõistes on maksuvaba tulu arvestusse kaasatud nii kolmanda samba sissemaksed kui ka sealt väljavõetav raha," kirjutas SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juht Indrek Holst. "Minu silmis on sisuliselt tegemist sama tulu topeltmaksustamisega."

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Jaga artiklit

49 kommentaari

N
nojah  /   19:46, 30. jaan 2018
varasemad lubadused unustatakse lihtsalt ära- ehk loll maksumaksja ei mäleta mingil ajal, mida garanteeriti , nii et riik tüürib lihtsalt selles suunas, et inimesed on pensile jõudes juba mäluaugus ja küsida ka ei oska enam!! Riik töötab tuuridel, et inimene on loll ja ei oska oma õiguste eest seista, aga peaks vastupidi olema!
A
alf  /   17:11, 30. jaan 2018
Uskumatu, kaua kodanikud lasevad endeid valitsusel maksudega lüpsta? Ja Toompeal ei ole kedagi hangude ja vikatitega protesteerimas, rääkimata Kadriorus?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis