Eesti uudised

Taxify juht: loodame juhtkonnaga sel nädalal kokkuleppele jõuda (8)

Ärileht, 29. jaanuar 2018 18:25
Taxify streikFoto: Tiina Kõrtsini
Täna Taxify juhtkonnaga kohtunud sõidukijuhid loodavad uue hinnasüsteemi muutmisel kokkuleppele jõuda selle nädala jooksul.

„Juhtkond kuulas kohtumisel meie ettepanekud ära. Nad olid väga mõistvad ning loodan, et jõuame selle nädala jooksul kokkuleppele,“ lausus Taxify autojuht Olavi.

Taksojuhtide ettepanekute kohaselt peaks hinnasüsteemis hinnakordajat tooma madalamaks ning hinda ennast kõrgemaks. Selle ettepanekuga taksojuhid ei kaotaks ning liigutakse Olavi sõnul tagasi kahe nädala tagusesse aega.

Refereeritud artikli täisteksti loe Ärilehes.

Taxify streikFoto: Tiina Kõrtsini

Sõiduvahendusplatvormi Taxify sadakond autojuhti korraldasid reede õhtul Tallinnas Vana-Lõuna tänaval meeleavalduse, et arutada läbi ettepanekud, mida juhtkonnale esitada.

Nimelt katsetati kaks päeva enne jõule Taxifys uut hinnasüsteemi, mille tagajärjel langesid juhtide sissetulekud 30 protsenti. Seetõttu oli juhtidel keeruline tasuda auto rendi, kütuse, kindlustuse jms töötamisega seotud kulude eest.

Juhid andsid kontorile ühese tagasiside, et selline süsteem ei toimi ega ole hea klientidele ning juhtidele. Sellegipoolest said kõik Taxify juhid möödunud esmaspäeval kirja, kus öeldi, et teisipäeva lõunast hakkab siiski uus süsteem kehtima.

Taxify streikFoto: Tiina Kõrtsini

"Dünaamiline hinnastamine pole hea ei juhtidele ega klientidele. Uue süsteemiga peaks juht töötama 70–80 tundi nädalas, mis pole normaalne ega turvaline. Vaevalt, et mõni klient tahaks istuda autosse, mille roolis olev juht on 70 tundi tööl olnud," rääkis Taxify autojuht Olavi enne streiki.

Taxify streikFoto: Tiina Kõrtsini

Samal teemal

01.03.2018
Kaks streikinud Taxify juhti kutsuti vaibale. Mehi ähvardab juhikontode sulgemine
12.02.2018
Taxify autojuht: Taxifyst lahkub iga nädal 50 juhti
05.02.2018
Tallink Takso juht: Taxify ja Uberi laadsed ettevõtted ei ole meile ja teistele tõsistele taksofirmadele konkurendiks
31.01.2018
Taxify sõidukijuhid pole firma "kompromissiga" nõus: klientide ja juhtide nöörimine jätkub

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee