Eesti uudised

Martin Herem: ei taha juhtida väge, mis ei jõua lahinguväljale isegi mitte pealtvaatajaks (93)

LISA KOMMENTAAR

viie sõjakama riigi sekka 30. jaanuar 2018 11:38
tahetakse juba Eestitki sokutada... Paraku ... ei maksa algaja generalissimuse eestvedamisel veel sinnapoole rutata...
Sõda ju polegi otstarbekas pidada, aga aina ässitatakse... 30. jaanuar 2018 10:33
mina kaasa ei tunne, mine sõdi üksi kui pea on põhku täis.
??? 30. jaanuar 2018 11:27
Sina paned hoopiski siis soola ja leiva valmis, Ning tubli vodkapudeli koos kantidega teeklaasidega?
Kaitsevägi maiäss! 30. jaanuar 2018 10:02
Rääkigu, kas Iraagi sõja võitis ära?
raha juurde ja juurde vaja 30. jaanuar 2018 09:46
ega rahaga ainult sõda ei võida. Raha tuleb kasutada otstarbekalt aga seda riigitöötajad ei taha.
pole padruneid 30. jaanuar 2018 09:35
Hädaldab vähese laskemoona pärast aga rääkigu miinitraalerite ostust. Mida me venelaste rünnaku ajal nendega tegema hakkame? Mitu padrunitehast selle rahaga oleks saanud püsti panna?
Kuuuurija 30. jaanuar 2018 02:43
Pigem üritatakse ikka esimesena kallale karata. Ei ole ükski sõda, kus Eesti on taasiseseisvuse ajal sõdinud, alanud kellegi teise kallaletungist Eestile.
berliin 30. jaanuar 2018 00:42
kaitsti ära ei arvatud et lääne berliinlased peaksid seda üksi tegema poliitilise tahte asi

Kodanik Männike 29. jaanuar 2018 23:31
On suur oht, et teine Eesti Vabariik saab esimest korda omale armeekomandöri.
kevadest 29. jaanuar 2018 22:15
Kui ülem armeega lahinguväljale jõudis, oli lahing juba lõppenud.
Arvo 29. jaanuar 2018 20:03
Kõik tahavad olla oma ala spetsialistid aga sellist spetsialisti ei ole kes mõtleks näiteks Narva elektrijaamale. Igat asja hakatakse valest otsast pihta ikkagi vanarauaga jne. Ärme räägime Venemaast, toome lihtsa mõne terrori näite. Juhul kui Narva elektrijaam saab kas või mõne pisema litaka maakeeli väljendades. Ongi JOKK, rotid surevad, Nälg, külm, vett ei ole jne. Milleks meile sõda, kaitseliitu jne. Pidage minu sõna meeles, see litakas tuleb varem või hiljem. Toompea turvavalve turvamehed olemas kuid kes valvab Narva elektrijaama. Mõelge natukene.
oh ja 29. jaanuar 2018 23:59
lisaks peab siis valvama tähtsamaid kõrgepingeliine ja elektrialajaamu ning lisaks veel kõike mis tähtis ja seotud internetiga aga eeltoodut on sisuliselt võimatu teha jne. Lisaks veel meitel puudub täielikult tsiviilkaitse ja varjendid seega oleks ilmselt see sõda kui ta tuleb sisuliselt eestlaste kui rahvuse lõpp
Mingi 29. jaanuar 2018 19:50
Eksitus vist. Selline teema õhtalehe veergudel... Kas riigikaitsega on siis asjad nii halvad?
Veteran 29. jaanuar 2018 21:54
Parteilise peaministriga ei saa Eestis kunagi olema armeed, mis jõuab rindejooneni.
NATO, kes meid kaitseb ei peaks redutama Tapal vaid olema rindejoonel Vasknarva - Narva. Nii Herem, teil jääb lahingarmee juhtimata.
Mida sa jahud, papi 29. jaanuar 2018 21:59
Mis rindejoon?
Kus meil see sõjategevus toimub? Ise ka aru saad kui haige su jutt on? Selline tegevus teeks meid kiirelt 1:0 märklauaks. Arvesta, patriotismi enam pole - igaüks enda eest - 2 sõja vahel olid naisedki kodus mehi ootamas, praegu feministid räuskavad ja süüdistavad mehi, sõjaajal kaitsku ise endid sest kasu neist pole nagunii sendi eest, ei taha nad sünnitada ega anna mingit kasu ühiskonnale. Ka ei hakka keegi Toompea parasiitide nimel oma nahka turgu viima :)
Kuule sa äkki soovitad 30. jaanuar 2018 00:03
Rindejoone Narva sillale tõmmata?
Mõnelmehel on küll püstol ajudeasemel, küll tahaks tapelda?
Sa veel imestad 29. jaanuar 2018 21:55
Hiljuti oli ju jutt, et Tõnismäel ligi 800 tuhat euri võlgu. Pole raha, et laustsensuuri eest maksta, ma olengi alates läinud kevadest märganud, et isegi kaitseväest mitte vaimustuses olevad kommid on hakanud läbi minema ja teisedki inimesed hindavad neid komme juba u. 60% ulatuses õigeteks - vaata siinse teema kommide hinnanguid, saad aru, millest ma räägin. Eks see ole varemgi nii olnud kuid reformimeelne fassaadi kuldamine hakkab lõpule jõudma kuna rahad on kokku kuivanud.
Mina ei tunne isiklikult ühtki sõpra kes oleks suur patrioot, kõik kiruvad seda riigivõimu, nii ennest oravate oma kui nüüdset keski.
Inimesed ikka ütlevad, et kui tuleks venelase vastu minna siis mingi Toompealt - lihtkodanikul pole venelasega mingit kana kitkuda, kui endine eliitprolede seltskond tahab, mingu lasku end maha nottida, lihtinimesel pole mitte mingisugust vahet, kelle valitsuse all elab - Moskva või brüssel, vahet pole. Moskva pigem lähemalgi.
lihtkodanik 30. jaanuar 2018 09:38
Minul on venelasega vägagi kana kitkuda.
jUKU 30. jaanuar 2018 09:39
Just see viimane repliik on nii õige, kui õige olla saab. Las orikad sõdivad ise sõjas, mida nad omale tellivad. See pole rahva sõda. Tänapäeva inimene on aru saanud, et ei pea sõdima kellegi teise sõdu.
ja näe, ei saanudki vastata, tsensuur sõi ära 29. jaanuar 2018 21:56
Ühesõnaga jah, arvamust saab vabamalt avaldada kuna Tõnismäel on 800 tonni võlgu - ei saa nii laadnalt üldtsensuuri tellida enam :)
Veteran 29. jaanuar 2018 21:58
Mul on ajalooline küsimus. Mis nimedega eesti veterane teate, kes osalesid Utrea dessandil ja elusalt tagasi Eestisse jõudsid?
Nojah 29. jaanuar 2018 19:09
Palju tarka juttu targa ohvitseri ( ja seda see mees on ) sulest. Lähtekohad aga on läbinisti valed. Püüan selgitada: Leo Kunnas on avaldanud Eesti sõjaväe kohta sadu artikleid ja raamatutesse kogutud peatükke. Esmaselt väidab ta alati, et peab olema rahvas, keda kaitsta! Reformipoliitika tagajärjel on eest külad ja väikelinnad verest tühjaks jooksnud ja see tendents jätkub. Viimane kustutab tule! Võõrvägede massiline sissetoomine ja idanaabri piiri ääres NATO musklite näitamine teevad meist sihtmärgi. Kulutused sõjaväele on Eestil kaugelt suuremad kui €uroopa riikidel tavaks. Isegi kui kogu Eestimaa kahelt kihilt NATO sõjatehnikat täis vedada ei ole see Vene armeest suurem ja tugevam. Suureneb lihtsalt sõja oht. Valmistud sõjaks, saad ka sõja. Ajad naabritega sõbralikku rahupoliitikat saad toimiva kaubanduse, majanduse ja kindluse homseks päevaks.
Kodanik Männike 29. jaanuar 2018 23:37
KKK 29. jaanuar 2018 18:59
Huvitav on lugeda, et reservõppus peaks pikenema. Viimati kui käisin oli üks suur nädalane passimine. Kogu kava oleks saanud organiseeritult ja kontsentreeritult ca 4-6h läbi teha. Mida ma seal siis seal õppima/meelde tuletama pean ülejäänud aja? Passimist, telgis magamist ja kuivpakkide söömist? Reservkogunemised peaks olema lühikesed, tegusad ja normaalselt tasustatud - siis oleks mehed hästi motiveeritud ja osalemisest huvitatud. Aga mis taktika on praegu? Kui ei tule, saad trahvi - väga motiveeriv..
29. jaanuar 2018 18:51
vot kus kainestav väljaütlemine ,kuidas tsensuurio läbi lubas.
29. jaanuar 2018 18:47
lammas mõtleb:ei taha enam ohvrilammas olla...

xxx 29. jaanuar 2018 18:23
Kas mõni kommenteerija selle loo läbi ka juhtus lugema?
Tsensuur lämmatab 29. jaanuar 2018 18:06
Sõnavabaduse kuid õnneks ei ole enam pikalt jäänud seda riiki, iniemsed saaavd aru, et riik tuleb hüljata, kodumaa ja riik on kaks eriasja.
Moderaator küll üritab aga see ei muuda asja.
Näha on, et asjad on hakanud liikuma ja inimesed saavad aru, et valitsus hävitab inimesi nende enda maksude eest, tuuakse sisse muiduolesklejaid ja omad on näljas ja hädas.
Mina juba hakkan oma rahvuskaaslasi armastama kuna nad saavad juba aru, et meie valitsus on loonud meie kodumaale riigi, mis pole sugugi kuidagi parem kui paljukirutud N-liit.
Me ei ole peremehed oma kodumaal, isegi N.liidu ajal olid õigused suuremad peremehel kes asus kodus, nüüd on võõrad peremehe kodust välja tõstnud ja sellega tegeleb kuritegelik riigivõim juba üle kümnendi. Õnnesk on rahvas aru saanud selelst :)
ätt. 30. jaanuar 2018 08:46
"Rahvas on arusaanud" oi Sind lihtsameelset !
Tsensuur tuleb lämmatama. 29. jaanuar 2018 18:02
10a eest kui sai soome mindud, mõtlesin, et jama, et tegelikult peaks peret looma ja maksumaksjate järelkasvule mõtlema. Samas kui püüdsin pereloomise materjali kokku panna, naerdi välja, et mis teed selle "ilma uhke audi ja suurelollideküla kipskuudita tüübiga", ma ennustasin juba tolajal kui vaatasin endaga samaealiste noorte meeste kodumaalt lahkumist, et ühel hetkel riik maksab selle eest, nüüd ma ennustan, et ma näen veelgi huvitavamaid liikumisi ja see on õige - nende kannatuste ja valu eest mida see omakasupeal, järeleandmatu ahnuse ja ülbuse eest oma lihtrahvasse, sellesse kes maksab makse, sellesse kes oleks maksnud makse, taastootnud tulevikku maksumaksjaid.. See riik hävitatakse ja see mis asemele tuleb on veel teadmata kuid see praegune segadus on õnneks niikaugele läinud, et inimesed saavad aru - see ei ole see, millenimel iseseisvust tahtsime. Me ei tahtnud seda selleks, et nuumata brüsselibroilereid, et kuulata päevast päeva feministlike kaagade kaagutamist ja ühiskonna lõhestamist vaadata, me ei tahtnud iseseisvust selleks, et psühhoosis ullikesed sõjahirmu asjata õhutaks - MEIL EI OLE MIDAGI; MIDA KAITSTA!
Müstika - riik tahab, et inimene, eks seisab vastu muidusööjate eestimaale toomisele, inimesele keda seesama riik oma võimuorganitega survestab, vaigistab ja karistab...kui see julgeb suu avada ja asjas OMA ARVAMUSE või SEISUKOHA avaldada...siis seesama riik, kes võtab makse jne, vaigistab, ignoreerib, represseerib...ja nüüd, kui riik tunneb,e t on kuskilt ohustatud siis seesama, represseeritu, lämmatatu - tulgu ja kaitsegu.
Irooniline...
Ma näen, et õnneks on jõudude vahekord juba niipalju muutunud, et see riik pole enam jätkusuutlik kui sama poliitikamall jätkub nagu viimastel aastatel.
See on positiivne ja tekitab armastust oma rahvuskaaslaste vastu kuid mitte elus riigi, kui sellise vastu!
Täitsa toredad rahvuskaaslased tegelikult. 29. jaanuar 2018 18:02
10a eest kui sai soome mindud, mõtlesin, et jama, et tegelikult peaks peret looma ja maksumaksjate järelkasvule mõtlema. Samas kui püüdsin pereloomise materjali kokku panna, naerdi välja, et mis teed selle "ilma uhke audi ja suurelollideküla kipskuudita tüübiga", ma ennustasin juba tolajal kui vaatasin endaga samaealiste noorte meeste kodumaalt lahkumist, et ühel hetkel riik maksab selle eest, nüüd ma ennustan, et ma näen veelgi huvitavamaid liikumisi ja see on õige - nende kannatuste ja valu eest mida see omakasupeal, järeleandmatu ahnuse ja ülbuse eest oma lihtrahvasse, sellesse kes maksab makse, sellesse kes oleks maksnud makse, taastootnud tulevikku maksumaksjaid.. See riik hävitatakse ja see mis asemele tuleb on veel teadmata kuid see praegune segadus on õnneks niikaugele läinud, et inimesed saavad aru - see ei ole see, millenimel iseseisvust tahtsime. Me ei tahtnud seda selleks, et nuumata brüsselibroilereid, et kuulata päevast päeva feministlike kaagade kaagutamist ja ühiskonna lõhestamist vaadata, me ei tahtnud iseseisvust selleks, et psühhoosis ullikesed sõjahirmu asjata õhutaks - MEIL EI OLE MIDAGI; MIDA KAITSTA!
Müstika - riik tahab, et inimene, eks seisab vastu muidusööjate eestimaale toomisele, inimesele keda seesama riik oma võimuorganitega survestab, vaigistab ja karistab...kui see julgeb suu avada ja asjas OMA ARVAMUSE või SEISUKOHA avaldada...siis seesama riik, kes võtab makse jne, vaigistab, ignoreerib, represseerib...ja nüüd, kui riik tunneb,e t on kuskilt ohustatud siis seesama, represseeritu, lämmatatu - tulgu ja kaitsegu.
Irooniline...
Ma näen, et õnneks on jõudude vahekord juba niipalju muutunud, et see riik pole enam jätkusuutlik kui sama poliitikamall jätkub nagu viimastel aastatel. See on positiivne ja tekitab armastust oma rahvuskaaslaste vastu kuid mitte elus riigi, kui sellise vastu!
ikka lapiti, veelkord lapiti ! 29. jaanuar 2018 18:01
ei ole vahet kas sõjaväele anda 2, 4 või 14% - kaisevõime jääb ikka alla sellele, mida eeldab XXI saj. sõjapidamine Euroopas. Kurru-Nurru maal võib ju kaevikuid kaevata ja pommegi loopida. Siin peab kooliharidus ja diplomaatia suutma riigi arenguks vajaliku keskkonna tagada. Militaaridel pole selliseid teadmisi. Nad loodavad endiselt, et toorele jõule saab vastata vaid jõuga. Paljasjalgsed või rohelistes tunkedes tegelasi ei peeta endale võrdväärseteks vastasteks, patsiga poistest rääkimata.
TASUJA 29. jaanuar 2018 17:50
Miks Te Kunnast tegevteenistusse tagasi ei kutsu... Ta on tõesti katsejõududele vajalik mees.
Martin Herem: ei taha juhtida väge, 29. jaanuar 2018 17:49
kui ei taha siis saada poisid sealt urkast koju ja mine ise ka tootvale tööle on kõik rahul.
omg 29. jaanuar 2018 17:31
Kas ikka on veel ullikesi kes püssikestega paugutada tahavad.

Elukutseline Setu 29. jaanuar 2018 17:10
Praeguse olukorra juures võib üsna kindlalt väita, et uue sõjapealiku soov õigeks ajaks lahingusse jõuda ilmselt ei täitu. Peale õhulööke strateegiliste pommitajatega ja tiibrakettidega, peale massilist suurtükituld ei ole palju neid kes sinna lahingusse jõuavad. Ja kui mõni jõuabki, siis hoiab ta ilmselt kuulipilduja ja käsigranaatidega tagasi massiivse merdessandi, laseb püstolist alla vaenlase ründekopterid ja hävituslennukid ning peatab rinnaga tankid. Tulge ikka mõistusele. Nii kaua kui puuduvad võimekused õhurünnakute ja merdessantide tõrjumiseks ei ole mõtet eriti mingisugusest kaitsest ega kaitstusest rääkida.
loogika lonkab kahe jalaga 29. jaanuar 2018 17:56
Milleks rünnata Eestit....võI Soomet? Kiirelt tegutsedes, "võttes ära laisa Rootsi", oleks tulemus kordades parem nii ajaliselt kui rahaliselt ...ja edasist rünnakuperspektiivi silmas pidades!
Ok 29. jaanuar 2018 18:08
lastekirjandus 29. jaanuar 2018 18:06
https://loterii.blogspot.com.ee/2012/03/leonid-sobolev-nelja-pataljon-1985.html
“Üks madrus on madrus, kaks madrust on rühm, kolm madrust – rood... Palju meid on? Neli? Pataljon, kuula minu käsklust: sammu marss!” (“Nelja pataljon”, lk 13)
no 29. jaanuar 2018 17:01
euroopalike väärtuste järgi - harju ära, irw
rahva poolt pandud ülesanne? 29. jaanuar 2018 16:48
Pole vaja demagoogitseda. See rahvas vireleb ellujäämise piiril ja on avatud muutusteks. Kui asjaks läheb vaatab rahvas rahulikult pealt kuidas poliitrotid üksteise võidu läände pagevad. Militaristide ainus ülesanne ongi tagada poliitsaasta turvaline põgenemine " uppuvalt laevalt".
Eestil pole relvastustki 29. jaanuar 2018 16:42
kuidas varustada relvadega ütleme umbes 100 tuhat eestlast? annama kaikad pihku??Eesti peab ostma saksamaalt või USA-lt taktikalisi automaatrelvi.varudeks vähemalt 60 tuhat tükki miinimum+laskemoon 5,56
Miks? 29. jaanuar 2018 16:48
Miks peaks eesti nuumama usa või saksa tööstust?
Eestis oli juba tsaariajal relvatööstus, mis muidugi "õndsa demokraatia" ajastul likvideeritud on.
Me peaks ise tootma ja arvestades eesti tööjõukulusid siis oleks me eelisseisus usa ja saksa ees ka eksportijana,
Juute pole mõtet nuumata nende hernekaliibrise 5,56ga
millest hakkab eesti 29. jaanuar 2018 16:52
oma kaitsetööstuses relvi tootma??puudest??Eestil on vaja maavarasi et toota töökorras relvi ja 5,56 on NATO kaliiber meil pole enam kalasnikove nii massiliselt
!!! 29. jaanuar 2018 17:05
EW ajal tootis Arsenali tööstus laskemoona pea kõigile peamistele relvaliikidele. Laskis välja isegi uusigi relvi. Nagu näiteks snaipripüssid ning püstol kuulipildujad. Ja mõned katseeksemplarid rakemaidki relvi. Hoopis odavam oleks sisse osta toorainet tina, pliid, vaske, terast ja muid odavaid tooraineid ning poolfabrikaate. Ja ise toota. Paraneks ka tööhõive ja raha jääks oma riiki. Kui et osta hirmkallist lõpptoodangut.
Mida sul vaja on? 29. jaanuar 2018 17:27
Arvad, et maailmas esikohal või teisel kohal olevat maagimaardlat on vaja?
Maailmas toodeti viimase pooleteise sajandi jooksul lõviosa senini kasutuses olevast metallist, Krupp, USS, Bethlehem - kunagised supertehased kes tootsid metalli kümned miljonid tonnid, kaasajal enamus on recycling ja ometi tuleb iniemsi juurde.
Ehk mõni veel mäletab kui 20a eest varastati lagedaks eestisse kunagi veneajal loodud ehitised ja metall parseldati odavalt tolleaja Emex-ile enamuses - kes selles süüdi oli? Oskad sa ette kujutada mitu lennukit või tanki või püssis sellest metallist oleks saanud teha?
Ah, ei muidugi mitte!
Sa ju hakkad laulma, et ega kahvlist vindirauda või tankisoomust ei tee ja, et vaid it on eesti asi...
Mina aga väidan vastu, et mul siin laual on hetkel raamat kus juttu ainult USA alumiiniumisortidest, nende töötlemsiest jne - 2490 lk raamat, 88a trükk.
Lihtsalt, on vaja omandada TEADMISI, mitte olla it-oinas, TEADMISI on vaja, ülikooli, kooli KUS ÕPETATAKSE ka asju mida vaja REAALSES ELUS!
Käpardid, äpud ja nõrgad - mis sõdijad? Sõdige oma totasid ja muud jura, päris sõda lööb kõhu lahti
to !!!, 29. jaanuar 2018 17:30
Just, see ongi nii aga IT-lumehelbekesed kes ostavad poest arvuti (sest ise juppidest kokku panna ei oska) ju seda ei adu. Neil tuleb piim ju ka näitesk poest, kartul poest nagu ka kõik muu - need ise midagi oma kätega tegemsied on "nii vanamoelised", "igavad" ja "nõmedad" ja lisaks nende tegijaid ju ei aja naised ka hordideviisi taga - ikka iti pead olema, tead küll, teed ikka äppe, teed kohe mitu tükki, siis oled ju tegijavend. A tehkugi, tehku kohe mitu äppi, sellised sõjaäpid, siis äpid selles sõja ära ja siis ehk lööb pea selgeks, tuleb mõistus tagasi ja tunned, et ka ilma sõjata saab elada
õpi-. millest hakkab eesti 29. jaanuar 2018 18:04
eestil pole neid maavarasid vajagi, sulatagu need vanarauad üles mis kalli rahaeest on ostetud ja tootmine käima.odavam on osta üks vanaraud jälle juurde kui ise midagi kaevata.
to muideks 29. jaanuar 2018 18:58
Venemaa relvastuses olev AK-74 kasutab 5,45 kaliibriseid automaadipadruneid. Samuti ka mõningad püstolid. Seejuures on need püstolikuulid terassüdamikuga, seega soomustläbistavad.
29. jaanuar 2018 16:53
Kaitseliidust olete kuulnud?
29. jaanuar 2018 17:32
Et siis nagu vabatahtlik sõjavägi? Irw. Nagu vabatahtlikud arstid, vabatahtlikud õpetajad, vabatahtlikud päästeteenistujad.
Arvo 29. jaanuar 2018 17:58
Parim kommentaar täna, sai naerda ja tuju läks kohe paremaks.
Tegelikult on kurb 29. jaanuar 2018 18:09
Aga selles pole meie, selle riigi lapsed süüdi, et riik kui seline, meid tanki on pannud ja vaid tahab saada.
Samas näitab see meie resistentsust ja võimet, et ka isegi kui venelane ükskord meid taas võtab, elame me selle ikka ja jälle üle.
Venelane ei võta meid, me läheme ise Venelast paluma. 29. jaanuar 2018 19:41
oh ja 30. jaanuar 2018 00:02
ilmselt nõnda juhtub ainult siis kui EL laguneb ning igaüks peab täielikult iseseisvalt jätkama
No 29. jaanuar 2018 16:37
ega see lahinguväli ka ikka nii tähtis pole - olulisem on ikka võiduparaadist osavõtmine.
Nüüdsiis saime tõelise militaristi? 29. jaanuar 2018 16:55
Vat sedapsi siis, Martin Herem tahab Eesti poisid lahinguväljale viia, pealtvaatajateks, see oleks ka suur pettumus. Ma siin saan vastupidiselt neist asjadest aru - mitte ühegi armee ja poliitiku eesmärk ei peaks olema sõdurite lahinguväljale "kompunnimine" Kogu jõud oskused ja tarkus peab olema sinna suunatud, et sõdurpoisid mitte kunagi lahinguväljale ei jõuaks.
29. jaanuar 2018 16:36
Nii väikses riigis nagu Eesti peaks ajateenistus olema kohustuslik kõigile, ka santidele ja naistele. Kõik saavad panustada vastavalt oma võimekusele. Nüüd aga on nii, et kohustuslikus korras lähevad aega teenima need, kes tahavad selle kaelast ära saada või kellel ei õnnestu kõrvale hoida. Noh, ja käputäis ideeliisi on muidugi ka. Ja siis need, kes on tutvuste vm põhjusel pääsenud, ilguvad nende üle, kellel see pääsemine ei ole õnnestunud või kes ei olegi seda soovinud, kutsudes ajateenijaid memmekateks, lumehelbekesteks jne. Aga tegelikult peaksime me kõik panustama, kasvõi selleks, et vajadusel ennast ja oma peret kaitsta.
Millega sa kaitsed? 29. jaanuar 2018 16:54
Vajadusel?
Musti voolab sisse - riik renoveerib MEIE eneste maksurahade eest neile pesasid, kui noor inimene läbed sotsiaalministeeriumilt küsima, et kuidas keskmiie palgaga inimene elukohta saab, tuleb kõrgelt ametnikult vastus, et ei tea, pole nende rida, kui kodu pole, mine välismaale.
Lisaks, 10a eest korraldati kampaaniaid, et (rumal) kodanik tooks ära kõik relvad jne mis kuskil pööningul peidus.
Kemikaalide omamine ja soetamine on raskendatud, keelatud - odavat ja head vene relvagi on keeruline saada, osta kallis lääne tükk.
Millega sa kaitsed? Kelle eest?
Efektiivse kaitse oleme me kahjuks mööda lasknud ja nüüd oleme vaid teistele tallata, tallajate tallamsied maksame ka ise kinni ehk meievastu toimuva genotsiidi korraldavad täideviijad meie endi raha eest. Sina räägid siin kaitsemisest, mille või kelle? Toompea :D :D :o ?
30. jaanuar 2018 07:54
;itte ,usti ei voola sisse, vaid venelasi Venemaalt ja Ukrainast.
30. jaanuar 2018 07:55
Nagu näha, vajutas kommentaar /16.36 valusa koha peale.
et loobud siis 29. jaanuar 2018 16:31
et siis ei võta pakutud ametit vastu vä
vanemveebel 29. jaanuar 2018 16:27
HR Kindral ,kas olete poliitik või sõdur,kui sõdur,siis võiks vähem mö...seda ja pikem samm !

huumori lühivorm 29. jaanuar 2018 16:25
Loodetavasti pannakse see mees nüüd sellise negatiivse teksti avaldamise eest kinni :D
??? 29. jaanuar 2018 16:57
Kas selle eest, et ta olemasolevatele struktuuridele aukiitust ning halleluujat ei laula? Et kuidas me vaenlast oma jõududega kuu aega kinni hoiaksime. Mees on kahjuks realist.
eestimees rakverest 29. jaanuar 2018 16:14
vean betooni kasarmute ehitamiseks võerväälased teevad trenni.meie omad mõtlevad et nädala vahetusel virma baaris veeta või emme bliine süüa
seitsmenda päeva adventist 29. jaanuar 2018 16:04
ei pea miskit ükski eestlane osalema massoonide sõdades,kodus istumine on kõige võimsam protest,seda massoonid ainult kardavadki.
Sada 29. jaanuar 2018 16:03
tuhat relvastatud eestlast pole mingi probleem. Tuleb lihtsalt muuta relvaseadust. Iga mees ja naine panustab oma rahaga. Paraku pole enesest lugupidav relvastatud inimene euroopalik väärtus. Ja see on tõesti probleem ...
meie ja nende "latt" 29. jaanuar 2018 15:53
Loodetavasti vastased ikka märkavad meie "latti" ja teevad selle kohal ka mingi hüpet imiteeriva liigutuse kui mõõduvõtmise aeg peaks tulema.Annaks jumal, et seda ei tuleks.
miks kulutada 29. jaanuar 2018 15:47
Milleks sõjalised kulutused, teletorni tuleb jätta 2 meest kalasnikovi automaadiga ja vene karu taganeb nagu 1991 aastal, seda on meile ju kogu aeg räägitud, et see nii oli. Eestlane on loomult aus.
to miks kulutada 29. jaanuar 2018 15:57
loomult l0ll ikka mõtlesid?
teletornide superklaster 29. jaanuar 2018 16:34
Teil on õigus, et õppida tuleks ajaloost, see on ju selge kooliõpikunäide. Mistõttu tuleb progressiivne ettepanek selle kogemuse varal ehitada nagu kaitsevallina palju teletorne, mis siis igaüks vaenuväe koondisest oma tüki haukaksid, nii et see sisemaa suunal kasvaks olematuks, sest igat teletorni peaks jääma valvama osa vainuväest.
Mats ja maaühendus! 29. jaanuar 2018 17:14
Kui ajaloost õppida - venelased pole kunagi Läänt rünnanud, ajalugu on täis vastupidiseid näiteid. Ka Eesti ala on on alati kasutatud platstarmiks tungil itta. Et vene Peeter Rootsi kuningriigi Balti provintsi ründas, see oli pikema sõjaseisukorra tulem kus juba Peetri vanaisa oli sunnitud rootslaste poolt Venemaa anastamist tõkestama. Rootslased jõudsid Novgorodini. Hiljem piirati mitmete "rahulepetega" Venemaa kaubandust Balti merel. Peetrile omistatav "Euroopasse akna raiumine" tähendas just merel vabaduse saavutamist, Eesti alad olid rohkem "kaasandena" et merevalduseid kindlustada ja sestap Peeter siinsetest talupoegadest ei hoolinudki, andis meid seniste sakste täieliku meelevalla alla, ostes sellega rüütelkonna truuduse. Venelased ei ole läänesuunas mingeid sõdu ette võtnud, ütlen veel üks kord. Mis puutub meie Eestimaasse üldiselt - mitte kellegil, ei sakslastel. taanlaste, rootslastel pole kunagi olnud suuremat õigust meie maale kui seda on venelastel olnud, ühed vallutajad ja röövlid puha.
// 29. jaanuar 2018 17:49
Teine tuntud eesti relv on laulupidu - venelaste rünnates hakkame kõik lauluväljakul laulma ja vaenlane taganeb hirmuga. Nii, et rahalisi kulutusi relvadele pole vaja. Laulupidu ja 2 meest teletornis on piisavad.
matsistmaaühenajale. 29. jaanuar 2018 23:45
Su ajalooteadmised on kuidagi parteikooli maiguga nagu.
Aga Liiwi sõda algusega 1578, mida alustas Groznõi, rünnates ning vallutades nii Narva kui ka Tartu. Tsaar Aleksei vägede sissetung ja Tartu vallutamine 1656-1658? 1700 Narva piiramisega alanud Põhjasõda? Sjad Rootsiga ning Soome küljest tükkide rebimine, mis tipnes 1809.a. Soome annkteerimisega? Korduvad kallaletungid Poolale ning Selle jagamised XVIII saj. Venemaa, Preisimaa ning Austria vahel? Vene-Türgi sõjad? Krimmi hõivamine 1783.a. VIII, I, X, ja XI Vene-Türgisõjad XIX saj, kus just Venemaa oli alustajaks pooleks. Rünnakud Prantsuse vabariifgi vastu (kuulusuvorovi retk üle Alpide)
Või XX saj. NSVL. jaVenemaa.
1939.a. LiidusHitleriga ühine kallaletung Poolale ja selle jagamine, riigiidapsa annekteerimine. J kallaletung Soomele, mille tulemusel hõivati nii Karjala kui ka Soome Põhja-Jäämere äärsed kihelkonnad - Soome väljapääs ookeanile.'
1940. Eesti. Läti ja Leefu annekteerimine. Rünnak Rumeenial ning selle strateegiliselt oluliste provintside hõivamine - praegune Moldaavia ala.
1941.a. august. Kallaletunfg neutraalsle Iraanile. Kaspia mere lõunakarlda ja pealinna Teherani hõivamine, šahhikukutamine nig oma marioneti panemine Iraani troonile.
1945 august. Kallaletung Jaapanile, kellega oli 1941 sõlmitud rahuleping, mida Jaapan ei olnud rikkunud. Kuriili saarte ning Lõuna-Sahhalini annektsioon. Sissetund+g ka Põhja-Hiinase. Kwantungi armee juhtkonna arreteerimine, kui nad olid tulnud kapitulatsioonitingimuste üle läbi rääkima.
Sõjajärgne maionettrežiimide panel Ida-Euroopa "vabastatud" riikide etteotsa. Nende sisuline valitsemine.
1979. sissetunf ´g Afganistani. Sealse valitsuse kukutamine, presidendi tapmine ning 10 aastane kodusõda.
2008. Sõda Gruusiafa, selle mõnnede territooriumite hõivamine.
2014. Kallaletung Ukrainale, Budapesti memorandumi rikkumine ja Krimmi hõivamine. Sõda Donetskis.
2016. Sõjaline sekkumine Süürias, Sinna oma sõjaväebaaside rajamine.
Aga kui vaataksime rünnakuid ja vallutusu Vene riigi algusest, ka XI - XVI saj. tuleks nimekirioluliselt pikem.
100 korda! 30. jaanuar 2018 15:51
1000 aasta jooksul on Venemaa rünnanud Eestit 71 korda
see tähendab: iga saja aasta jooksul üks kord tungib Eesti maadele.
ainult rikkad on inimesed 29. jaanuar 2018 15:44
Kuidas ei taha, sama näiline on meie meditsiin ja elatustase, halva mängu juures hea nägu pähe ja edasi nagu teisedki.
reede 29. jaanuar 2018 15:38
Aga kui prantslaste 50 tonnine tankimürakas meie porri uppus ütles prantslaste komandõr et pole vaja närveerida Küllap tunni aja pärast tehnika mis tanki välja tõmbab kohale jõuab

WRC 29. jaanuar 2018 15:32
On selline ilus ütlemine - suuruse hullustus....
5% sõjakuludeks 29. jaanuar 2018 15:25
Juba praegu - 10 miljardit on riigi eelarve, sõjakulud on 500 milli. Jutt 2% on plära, sõjakulud on 5% riigi rahakotist - seda on palju!
5% eeldaks, et riik on kaitstud mustade sissetungijate eest aga tutkit.
Isiklikult ei liigutraks lillegi kui venelane tuleks, rahumeelselt läheks üle.
Põhjus on, et riiki ei koti mitte sendi eest inimese heaolu - miks siis inimest peaks kottima millises riigis ta elab?
29. jaanuar 2018 15:38
Aga miks sa praegu üle minna ei taha??? Putin ju hoolib, miks sa siis õitsvale Venemaale ei kolimise asemel fašistlikus Eestis virelema pead?
Aga seks 29. jaanuar 2018 16:25
Et hetkel on kõik korras, venelane ei ole peale iseseisvust isegi tahtnud siia tulla, iga päev edasi mis läheb, oleks venelasel vaja teha aina suuremaid kulusid, et eestist saaks selline riik nagu ta oli vene korra ajal kus igas maapiirkonnas olid suured farmid tuhandete loomadega, põllud haritud ja inimestel tööd - iga päev praegust süsteemi viib selle kaugemale - venelane kui oleks iga hinnaga tahtnud seda tagasi, oleks tulnud ammu või ei olekski loobunud. Viga on aga selles, et eesti praegune mõttemall ise kustub venelast meile kallale ja põhjus ei ole üldse majandusliku laadiga vaid rumalate poliitikute rumalas arrogantsuses. Selhetkel kui riik aga on suutnud rahva n,ö, kahurilihana reeta, reedab suur osa rahvast selle riigi ja läheb üle.
to aga seks 29. jaanuar 2018 17:27
Olid küll suuted farmid kuid kohapeale jäi vaid virts, toodang läks 80-ndatel ikka Venemaale. Poes ei jagunud õhtuni vorsti, suitsusink ning suitsuvorst oli defitsiit, mida sai valimisjaoskonnas või siis "Brežnevi pakikese" sees. Samuti polnud saada rohelist purihernest, magusat kondenspiima või majoneesi. Lihalettides oli sageli vaid seanahka ning konte - "supikogusid". Või heal juhul ka suitsutatud seapõski. Pekine seljatüll oli vedamine. Mingist sisefileest, karbionaadist ja maksnud unistadagi. Kui just ise poes ei töötanud või tutvuse kaudu leti alt ei saanud. Üht-teist võis saada seegi, kes tööl ei käinud ning päeval poes kaubatoomist passis.
Väljamaisest kaubast ei maksnud rääkidagi. Nagu näiteks lahustuv kohv, banaanid, tsitruselised. See oli valimistpäeval vaid valimisjaoskondad puhvetis. Apelsine-mandariine sai poest aruharva. Banaane sain kokku vist 1-2 korda, kuigi olin NSVL kukkumise ajal juba peaagu neljakümnene. Kookost ning ananassi maitsesin esmakordselt alles Soomes käies. Puudu oli muustki kaubast. Perioodiliselt oli defitsiite näiteks tualettpaberist (pühiti ajalehetükiga), meeste trussikute, sitsiriide, naiste hügieenisidemete, vati, hambapasta ning mitmete muudegi kaupade osas. Näiteks meeste nahksõrmikud, karvamütsid.
Mina seda "arenenud sotsialismi" küll taga ei igatse, sai teda ise küllalt nähtud. Aga veendunud lühinägelikke putinoide, palgalisi trolle ja märgade kõrvatagustega noori utopiste kahjuks veel jagub.
Aga siiski kolitakse, mitte küll Venemaale aga . . . 29. jaanuar 2018 17:34
Venemaale eriti kolida ei taheta jah, eks pidev hirmutamine on omajagu ikkagi mõjunud aga mujale kui Venemaa, sinna ikka kolitakse hoo ja hoolega. Eks tee järeldused.
Mis sest väljamaa kaubast tolku on 29. jaanuar 2018 17:35
Kui raha selle hankimiseks ei ole nagunii - palgad on aafrika riikide tasemel aga jutud on oi-oi, pole teist niiv õimast riiki maapääl.
Pheeeh
eesti, mai äss!
irooniliselt 30. jaanuar 2018 11:41
On kasvanud põlvkond, kes ise "vana hea nõukogude aega" ja selle defitsiite ei mäleta. Või olid tol ajal alles ise projektis. Kuid kes protestiks USA ülemaaiilmse iaiamise vastu nüüd vastukaaluna Venemaa ülistavad. Kuid idealistidena nad ei taipa, et satuksid koos Venemaaga vihma käest otse räästa alla. Ja onka seltskond pettunud se.niilseid vanureid, kes enam seda aega, selle pahupoolt enam ei mäleta, vaid õhkavad oma kunagise nooruse, oma romantilise komsomoliaja järele. Kui rohi oli rohelisem, taevas sinisem ning linnud laulsid valjemini. Kes idealiseerivad oma kunagist nooruseaega, seejuures halba mäletamata.
??? 29. jaanuar 2018 16:26
Jah, aga mitu protsenti kulutab Putin? Venemaa 140 miljonit elanikku on on 3-4 korda vähem, majanduslik koguprodukt on lausa kusagil 8 - 10 korda väiksem kui Euroliidul. Kuid samas on Venemaal selline armee, mis ületab mitmekordset kogu Euroopa Liidu riikide armeed ühtekokku. Ja ka tavarelvastust on samuti kordades rohkem. Kuid mis puutub ülikallitesse tuumalõhkepeadesse ja tuumalõhkepäid kandvatesse keskmaa- ning strateegilistesse rakettidesse, siis siin ületab Putini armee relvastus Lääne-Euroopa vaat et kümnekordselt (ma rõhutan Euroopa, mitte aga ookeanitaguse USA vastavat relvastust),
Siit loogikaülesanne, et kui mitu protsenti kulutab sõjaväele ning relvastusele siis Putin?
Las kulutab! 29. jaanuar 2018 17:01
Las ta kulutab palju tahab. Lisaks on suur enamus selelst jutust mis räägitakse "Putin seda, Putin toda" ajakirjanduslik propaganda.
BTW
- Putini venemaa tuumaarsenal on ühikuarvult suurem kuis u kidietud usa oma, usa viletsad patriot jne raketid on ka lahjad, venelasel SS-18 on peal 25 MT vesinikupommid, usal selliseid pole :)
Samas pole sel üldse tähtsust sest kaks suurt riiki kel relvastus suht sarnane, hoiabki see tasakaal inimlikuna, kui oleks vaid üks tuumariik maailmas oleks asi hull - see teeks mis tahaks.
to 17:25 29. jaanuar 2018 19:24
Putinoidsed laiamised lihtsalt. Sel ajal, kui Läänes pandi 80-ndatel rõhk kompuutritlele, geenitehnoloogiale, lasertehnoloogiale ning muudele uudsustele, uhkustati 80-ndate lõpuks Venemaal ikka veel, et kui mitu kümmend või sada miljonit tonni terast või malmi on sulatatud. Ja seejuures madalakvaliteedilist. Sest plaan luges tonne, mitte kvaliteeti. Või milline oli Venemaa ning lääne autode kvaliteedi vahe? Ka kvaliteetseim auto, Žiguli tehnoloogiaoli ju itaallastelt saadud. Moskvitšit või Žaporožetsit küll ei ihaldatud. praegugi vurab Venemaa ostujõulisem elanikkonna osa mitte kodumaiste vaid lääne võin Jaapani autodega.
Nimeta, millistel Venemaa arvutitel, autodel, teleritel, lennukitel ja muul taolisel on välismaal nõudlust ning turgu? Ja siis alles kiida Venemaa üleolekut tehnóloogias. Venemaa põhilised müügiartiklid on praegu ju mitte lõpptooted, ammugi mitte kõrgteholoogilised. Vaid ikka toorained. Nagu nafta, maagaas, metalllid, maagid, metsamaterjal, põllumajanduse saadused j.n.e. Ja haruldased ning hinnalised maavarad nagu kuld, hõbe,plaatina, teemandid j.n.e. Kus siin see kõrgtehnloogia ning areng on? Praeguseks on Venema mandunud valmistoodangu eksportijast toorainete müüjaks. Seega langenud arengumaade tasemele. Ja kui poleks vallutatud Siberit ja sealsete põlisrahvaste loodus varade riisumist ning mahamüümist, oleks Venemaa juba ammugi pankrotis.
olenemata 29. jaanuar 2018 20:27
lääne kodutehnika imelistest omadustest on venelastel see müstiline võimekus kõik segamini peksta neil, kes tulevad nende puulusikaid ja samovare himustama.
to olnemata 30. jaanuar 2018 00:07
Täiesti õigus. Ikka źa Stalinu, za rodinu! Või siis za matušku Rossiu i za belovoo tsarja!
näiteks Napoleon uuendas Euroopa. kaotas Saksamaal viimasedki pärisorjuse riismed, likvideeris Hispaanias inkvisitsooni, Oli vamis ka Venemaal ärisorjust likvideerima. aga vene habemikud talumehed ei võtnud seda vastu. Ikka püha õigeusu ja isakese tsaari eest! Et purjus popp oma suitsupanniga vehiks. Ning lesestunud mõisnikuproua edaspidigi talumees-Ivani tema perest lahutaks, vankripäras turule veaks ja seal maha müüks. Kaardiväelasest poja kaardimänguvõlgade ja au välja lunastuseks.
Tekashi69 29. jaanuar 2018 17:26
Väga õieti oled asjast aru saanud! Tänapäeval ei kehti enam “ISAMAA EEST VÕITLEMINE”, vaid meile pähe si—uvate poliitikute kaitsmine oma elu hinnaga - ei aitäh!
Tekashi69 29. jaanuar 2018 17:26
Väga õieti oled asjast aru saanud! Tänapäeval ei kehti enam “ISAMAA EEST VÕITLEMINE”, vaid meile pähe si—uvate poliitikute kaitsmine oma elu hinnaga - ei aitäh!