Foto: HEIKO KRUUSI
ERR 29. jaanuar 2018 14:40
Tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski (SDE) sõnul on praegu töös seaduseelnõu, mis vabastab arsti tahtmatu ravivea eest kriminaalkorras karistamisest.

Ossinovski rääkis ajalehele MK Estonija, et töös on projekt, millega kaitstakse nii arsti kui patsiendi õigusi, vahendab ERR Uudised

"Tulevikus vabastatakse arst kriminaalvastusest, kui raviteenuse pakkumisel tehti viga kogemata," ütles ta.

Ossinovski sõnul on spetsialistid märkinud, et tihtipeale ei ole tegemist mitte arsti vale otsusega, vaid asjaolude kokkusattumisega, kus patsiendi seisundi halvenemist ei ole võimalik ette näha.

Praegu peavad ravivea tõttu kannatanud patsiendid pöörduma oma õiguste kaitseks kohtusse, kuid tulevikus on neil võimalik taotleda kahju hüvitamist selleks loodud fondilt.

Samal teemal

Kommentaarid  (73)

Heli 1. veebruar 2018 10:30
1.Raviviga ei saa tekkida, kui teatakse juurpõhjuseid. Paraku tavameditsiin isegi ei huvitu sellest, miks on põhjused.
2. Kui lugeda ravimite kõrvaltoimeid (kõikidel keemilistel ravimitel on neid kohe mitu) - siis on ilmselge, et tekivad ka probleemid ehk kõrvaltoimed , mida siis pehmelt püütakse nüüd "raviveaks" nimetada.
3. Soovitan youtubest ära kuulata Olga Butokova loengud, neid on seal väga väga palju, kus endine arst räägib väga põhjalikult lahti kõik erinevad aspektid. Kõik see on küll vene keeles, aga kes vähegi seda valdab, siis saab palju targemas.
4. Haiguste põhiliseks põhjuseks on see, et keha on oma loomupärasest tasakaalust väljas ehk siis liiga happeline. Mida rohkem süüakse töödeldud toitu, liha, piima , pärmiga tooteid, seda happelisem on ka keha. Fakt, mida kahjuks enamus eitavad ja ei soovigi tunnistada.
5. Vähene igapäevane veetarbimine on samuti üks haiguste põhjuseid. Inimesed ei armasta juua puhast vett, enne juuakse mahla, kohvi, teed jne jne - aga mitte puhast vett. Ideaalne on juua kergelt aluselist ja mineraliseeritud vett ja min 1,5 liitrit päevas, sest kehast igapäevaselt väljutame samuti 1,5 liitrit vedelikku ja selleks, et ei tekiks kehas veepuudust on vaja sama kogus ja veidi isegi enam tagasi juua ja nii igapäev.
Nukits 30. jaanuar 2018 14:30
Kes ütleb, kas viga oli tahtlik või mitte? Selle üle otsustajad on ju ka arstid - ja erapooletust ning patsiendi huvide kaitsmist pole sealtpoolt oodata. Tsunftisisene ringkaitse on murdmatu. Ja ükski arst ei tunnista ju ise oma eksimusi, ka siis. kui teda ei karistataks. Arstide ego on liigsuur.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS