Eesti uudised

Ossinovski: tahtmatu raviviga dekriminaliseeritakse

ERR, 29. jaanuar 2018, 14:40

73 KOMMENTAARI

h
Heli/ 1. veebruar 2018, 10:30
1.Raviviga ei saa tekkida, kui teatakse juurpõhjuseid. Paraku tavameditsiin isegi ei huvitu sellest, miks on põhjused.
2. Kui lugeda ravimite kõrvaltoimeid (kõikidel keemilistel ravimitel on neid kohe mitu) - siis on ilmselge, et tekivad ka probleemid ehk kõrvaltoimed , mida siis pehmelt püütakse nüüd "raviveaks" nimetada.
3. Soovitan youtubest ära kuulata Olga Butokova loengud, neid on seal väga väga palju, kus endine arst räägib väga põhjalikult lahti kõik erinevad aspektid. Kõik see on küll vene keeles, aga kes vähegi seda valdab, siis saab palju targemas.
4. Haiguste põhiliseks põhjuseks on see, et keha on oma loomupärasest tasakaalust väljas ehk siis liiga happeline. Mida rohkem süüakse töödeldud toitu, liha, piima , pärmiga tooteid, seda happelisem on ka keha. Fakt, mida kahjuks enamus eitavad ja ei soovigi tunnistada.
5. Vähene igapäevane veetarbimine on samuti üks haiguste põhjuseid. Inimesed ei armasta juua puhast vett, enne juuakse mahla, kohvi, teed jne jne - aga mitte puhast vett. Ideaalne on juua kergelt aluselist ja mineraliseeritud vett ja min 1,5 liitrit päevas, sest kehast igapäevaselt väljutame samuti 1,5 liitrit vedelikku ja selleks, et ei tekiks kehas veepuudust on vaja sama kogus ja veidi isegi enam tagasi juua ja nii igapäev.
n
Nukits/ 30. jaanuar 2018, 14:30
Kes ütleb, kas viga oli tahtlik või mitte? Selle üle otsustajad on ju ka arstid - ja erapooletust ning patsiendi huvide kaitsmist pole sealtpoolt oodata. Tsunftisisene ringkaitse on murdmatu. Ja ükski arst ei tunnista ju ise oma eksimusi, ka siis. kui teda ei karistataks. Arstide ego on liigsuur.
ü
Ühe lausega_/ 30. jaanuar 2018, 13:16
Arstide ringkaitset ,tugevdatakse veelgi!!!
Surnu omaksed,ei oska arstidega võidelda ja õigus jääbki nende poolele!
K
???/ 30. jaanuar 2018, 10:38
Kuidas see kõlaski. Herare humanum est? Et (eksimine on inimlik). Ka arst ei ole jumal. Ja sageli on haiguse sümptomidki ebatüüpilised. Ei eksi vaid see, kes mitte midagi ei tee. arst vanglasse? Samas kui aga näiteks kui ehitusmees, katuseparandaja, torumees või elektrik teeb praaktööd, siis ei kavatsegi keegi teda kriminaalkorras vastutusele võtta. Loetakse nagu loomulikuks või sedasi.
k
kodanik/ 30. jaanuar 2018, 10:33
Kui aga raviviga on põhjustatud arsti küündimatusest või ebakompetentsusest? Ja pole vaja rääkida, et meil arstid kompetentsed, nagu igal elualal kipub ka meditsiinis ebakompetentsus vohama...
K
moderaatorid. / 30. jaanuar 2018, 10:32
Kui inimene kirjutab tõtt siis kohe kustutate.Kas arstide lollustest ja hoolimatuisest ei tohigi kirjutada?
t
Toon siia/ 30. jaanuar 2018, 10:29
paar näidet nn.tahtmatu lt valediagnoosi kohta.Minul olid korduvalt ja aastaid peapööritused mitmeid päevi.Perearsti diagnoos :vereringe häired.Lõpuks kadus ühest kõrvast kuulmine ja alles siis tehti kompuuter.Uus diagnoos :neuronoom mis on maa keeles kasvaja peas.See perearst oli lihtsalt loll ja sel puhul ei saa rääkida mingist tahtmatust veast.Ja teine juhus:Tehti silma sarvkesta siirdamine.4-5 kuud paranes nägemine ja siis hakkas halvenema.Arsti sõnul äratõukereaktsioon.Kui soovisin uut siirdamist ütles arst:sa nagunii ei näe teised tahavad ka siirdamist.Sellest järeldasin,et arstile on kasulikum teha rohkem operatsioone ja ei ole tähtis kas inimene näeb või mitte.Kas see on siis tahtmatult tehtud ravi või mitte.Tänu nendele jobudele olen aastaid ühest kõrvast kurt ja ühest silmast pime.Võiks veel ühe näite tuua kus ühe lolli pärast sattus inimene lausa surmaohtu ja mitte keegi ei vastuta.
t
Tarmo Metsar/ 30. jaanuar 2018, 10:00
Ossinovski, ma tänan sind, et mulle alternatiivmeditsiini esindajale tööd juurde andsid. Sest sellega kirjutasid sa alla määrusele mis teeb veelgi ebakvaliteetsemaks diagnoosid ja ravid....

o
30. jaanuar 2018, 09:49
Ossinovski on pideva laksu all
a
ain/ 30. jaanuar 2018, 08:46
aga miks tevalite sinna selliseid tuhajuhaneid???
vastus-meist-valijatest ei söltu midagi-köik need on ammu ,,,tagatoas,,,paika pandud kommunistidel kes on ka praegu veel ,,,pukis,,
g
G/ 30. jaanuar 2018, 09:00
Raiu see oma pealuusse, et kui oleks kommunistidki praegu ei oleks sellised rumalused isegi mõeldavad. Tegemist on lihtsalt valitsusega mis koosned rumalatest matsidest.
a
ain/ 30. jaanuar 2018, 08:43
küsimus,,kas ministril on ka selline kool löpetatud et teab tervishoiust midagi peale selle et inimene hingab????
a
alf/ 30. jaanuar 2018, 08:32
Miks küll on eesti rahvast karistatud Ossinovskiga? Kaua võib?
v
Veel eluohtlikke otsuseid/ 30. jaanuar 2018, 08:31
Kui Töötukassa ekspertarst järgib täpselt hindamisjuhist, mille kohaselt tuleb raskelt haige inimene tunnistada täielikult töövõimeliseks, ning põhjustab sellega ravi katkemise ja töövõimeliseks tunnistatu surma, kas siis hindamisjuhendi kehtestanud minister saab ikka kriminaalkaristuse kätte?
m
Mina/ 30. jaanuar 2018, 08:25
Ma ei saa aru.Ükskõik mida Ossinovski ette võtab kõik on otseselt lihtrahvale kahjulik.See on ju riigi kahjustamine Kas pole siis ühtegi võimu kes talle päitsed pähe paneks.Ei tea kas ta peab ennast jumalaks või Minu meelest on ta täitsa eluvõõras.Niisugused tuleks kiiremas korras maha võtta,enne kui ta veel midagi jõuab korda saata.
m
Mis järgmiseks?/ 30. jaanuar 2018, 08:10
Aga tahtmatu ehitusviga, mille käigus 10 inimest varingu alla jääb? tahtmatu tankimisviga, mille tõttu lennukil poole tee peal kütus otsa saab ja ta alla kukub? Ja siis on veel "tahtmatu" noakasutamisviga, mille puhul röövel tahab torgata neeru, aga tabab "kogemata" südamesse. Kas see ka dekriminaliseeritakse?
m
Millal/ 30. jaanuar 2018, 00:52
Tahtlik Eesti riigi kahjustamine kriminaliseeritakse!?Vasta Oss!!!Vihakõne jälle või?Miks meil peale tavainimese keegi millegi eest ei vastuta?

v
V/ 29. jaanuar 2018, 23:47
Kõik areneb, see ravimine on siiski suure tahte ja patsiendile anda ükskõik mis abi, peaasi, et see täidaks inimese soovi. Soov on terveks saada ja siis tuleb teha just seda mida patsiendil on vaja ja leida õige lahendus .Peitu pugeda valede diagnooside ja arusaamatuste taha et kaitsta arsti valede otsuste eest? Huvitav aga Hipkratese vanne ei käse teil teha seda, et patsient peaks kannatama .
b
Brunn/ 29. jaanuar 2018, 22:19
See mees töötab eesti vastu-teadlikult.
m
29. jaanuar 2018, 22:31
mis sul sellest,sa ju venelane?
k
kodanik Kane / 29. jaanuar 2018, 22:15
Alati ei pea see vale diagnoos lõppema tüsistusega.
Konkreetne juhtum -2012 sai noormees PERH-is F22.0, Pöördus kohtusse, tehti 2 ( loe kaks) kohtueksperiisi , neist üks kompleksekspertiis, mõlema tulemus = F22.0 oli ALUSETU .
PERH ei muud oma diagnoosi- kuna noormehe saatis PERH-i Kapo, ning Kapo oli juba astunud samme, millest "ebamugav" taganeda.
Vot nii PS Kõik asjaosalised on elus-terved, keegi ei taha neid arste "plate peale saata", isegi arstide käest ei küsita raha. Ainuke nõue oli PERH parandage valediagnoos ära ja korvake kohtukulud.
Kui see on PERH arvates ka väääga palju küsitud. Kohtusaaga jätkub , läheb 6. aasta.
Vot nii - minister Ossinovski.
u
ussr/ 29. jaanuar 2018, 20:31
Sel juhul tuleb kohtumõistmine ravivigade tagajärjel kannatavatel patsientidel enda kätte võtta.
a
avalik kiri Ossinovskile./ 29. jaanuar 2018, 20:29
Pöördun oma avaliku kirjaga Teie kui töö- ja terviseministri poole kahel põhjusel:
1. Puudutab antud teema valdkonda, mille minister Te hr. Ossinovski hetkel olete.
2. Teie poole soovitas pöörduda Eesti peaminister hr. Ratas ja ta oli veendunud, et kindlasti leitakse antud teemale lahendus.
Eesti tervishoid on langenud tasemele, kus ei maksa enam ükski seadus ning inimesi jäetakse täiesti tahtlikult ravita, halvemal juhul kajustatakse arstide poolt meelega patsiendi tervist, kuigi Eesti põhiseaduse järgi ei tohi mitte kedagi piinata ja kõigil on õigus elule. Ravita jätmist varjatakse patsiendiportaalis valeandmete sisestamisega, tihti muudetakse andmeid veel ka peale sisestamist. Selleks, et ei oleks näha, kes muudatusi tegi, eemaldatakse muudatuste tegemise ajaks logiraamat. Mu perearst dr. Ljudmila Panenko on korduvalt retseptiravimeid kirjutanud välja vähem kui seda nõuab tema enda poolt määratud ravikuuri pikkus. Viimane kõige marginaalsem juhtum on, kus dr. Ljudmila Panenko määras ravikuuri pikkuseks 60 päeva, kuid ravimeid kirjutas välja ainult 10 päevaks. Väidetavalt on dr. Ljudmila Panenko abikaasa dr. Igor Panenko Teie tuttav.
Võimatu on uskuda, et tegemist on ühe arsti ebapädevusega või tahtlikult patsientide tervise kahjustamisega, sest korduvalt on pöördutud kontrollorganite poole, kuid vaatamata tõenditele, ei ole mitte ükski kontrollorgan sekkunud, samuti ei ole arsti võimuses käsutada Tervise ja Heaoinfosüsteemi, seda saab teha ainult sotsiaalministeerium.
Oman elukindlustust ning olen kõik tervist puudutavad andmed edastanud ka kindlustusfirmale, nende hulgas salvestused patsiendiportaalist. Mu kindlustussumma on piisavalt suur selleks, et kahtluse korral võib kindlustusfirma alustada uurimist seoses mu tahtliku tervise kahjustamisega ning taotleda kohtult Eesti Haigekassalt kindlussumma välja maksmist kui leiab kinnitust teo tahtlikus.
Minu küsimused Teile hr. Ossinovski on:
1. Kui kohus leiab, et minu tervisekahjustus on tekitatud tahtlikult, kes sel juhul hüvitab kindlustusfirmale välja makstava summa? Kas arstid, kes tahtlikult või tahtmata ei olnud võimelised panema õiget diagnoosi ning ravima, või jäävad kõik kulud Haigekassa kanda, seega maksumaksja maksta?
2. Kas plaanitakse patsiendiportaali muuta võltsimiskindlaks, et kord sinna sisestatuid endmeid ei saa enam eemaldada, saab ainult lisa kirjutada?
3. Seaduse järgi peab enamus ajast patsiente teenindama perearst, kelle nimistusse patsient kuulub. Perearst dr. Ljudmila Panenko puhul paraku seadused ei kehti ja enamus ajast võtavad patsiente vastu asendusarstid, kelledest üks keeldub mind üldse vastu võtmast. Miks mõnel arstil ei ole kohustust täita Eestis kehtivaid seadusi?
4. Miks on Eesti tervishoius asjad Teie ministriks oleku ajal muutunud tunduvalt halvemaks?
5. Miks on Eesti poliitika muutunud selliseks, et inimesi jäetakse tahtlikult ravita?
Selgituseks nii palju, et dr. Ljudmila Panenko mees Igor Panenko, kes on samuti arst, on Jevgeni Ossinovski tuttav. Ljudmila Panenko ja Igor Panenko on ka varem täiesti tahtlikult tapnud oma patsiente. Ljudmila Panenko jättis diabeetikust mehe ravita, soovitas lihtsalt juurvilja suppi süüa, mille tagajärjel mees suri.
Ossinovskilt ei ole kirjale vastust tulnud.
x
xxx/ 30. jaanuar 2018, 07:51
On ka Palamuse perearst samasugune. Ei tee isegi mitte vereproovi ja veel vähem saadab uuringutele. Olen üks tema ohvritest ja õnneks selline, kes ei jää selle totri jura uskuma ja otsin omal käel lahendusi. Tänu ühele Tartu tohtrile avastati mul juba vähieelne seisund. Õnneks on see veel ka ravitav.
s
sakslased/ 29. jaanuar 2018, 20:25
ju ka katsetasid juutide peal.
t
tibu/ 29. jaanuar 2018, 19:27
huvitav, mis juttu ta siis räägiks kui talle endale paar tahtmatut raviviga tehakse ...ja selle tulemus oleks...
m
Mis/ 29. jaanuar 2018, 21:16
tal ikka rääkida, peeglist vahib talle üks sihuke raviviga vastu...
a
Aniir/ 29. jaanuar 2018, 19:15
Milleks neid oma ametisse mittekôlbmatuid muulasi vägisi ametisse toppida??? Kas jälle mingi kvoot eestlaste arvelt...

v
vähk/ 29. jaanuar 2018, 19:06
tundub järjest rohkem,et selle noorhärra koht on suletud ustega osakonnas hullumajas.midagi nii rumalat on selge mõistusega inimesel raske välja mõelda
e
Eino Taruk/ 29. jaanuar 2018, 19:05
Tihtipeale on tegu ka hoolimatusest tingitud veaga, ehk ettevaatamatusega. Kui juht tapab ettevaatamatusest bussitäie inimesi, siis me ei lase ju teda minema...
e
Eino Taruk/ 29. jaanuar 2018, 19:03
Kuna varsti saab ülikooli sisse algkooli läbimata, siis täiesti arusaadav ju...
e
eiei/ 29. jaanuar 2018, 20:27
k
kui maksuarvestuses/ 29. jaanuar 2018, 18:51
teed tahtmatu vea, siis lajatatakse ikka täie rauaga - rikkus seadust.
e
Eino Taruk/ 29. jaanuar 2018, 19:05
Jah, väga hea tähelepanek. Riik läheb täielikult absurdini...
j
Ja / 29. jaanuar 2018, 18:45
sellist juttu räägib töö-ja tervishoiu minister.Nüüd on siis vast kõik öeldud ?või siiski midagi veel jaburamat?Palun vahetage ministrid välja,leian,et pole adekvaatne.
m
Millal/ 29. jaanuar 2018, 18:29
hakatakse matusetoetust maksma, sellest aastast pidi, aga ei maksta, sest puudub seaduslik alus ja blanketid, nii vastatakse. Siis alles vabastage arstid vastutusest. Praegu on ka krematooriumis suured järjekorrad, inimesed surevad, ka arstide tõttu, nagu kärbsed.
o
OSSS/ 29. jaanuar 2018, 18:22
...,löön Sulle noa neeru-sorrr,läks veits mööda...
o
Oss/ 29. jaanuar 2018, 18:16
..,sinu koht oleks olla lihtnekojamees...-õnnista oma luuda kuidas tahad...

v
VALE TEE/ 29. jaanuar 2018, 18:01
Tuleb USAd vaadata ja mitte Euroopat seaduste tegemises. See seadus viib kvaliteedi alla ja ravivead tõusevad kui keegi ei vastuta! See on ju loomulik et karistamatus inimesi julgustab. Viga on viga, kes siis otsustab kas tahtlik või mitte...
See karistamatus ja mittevastutamine on Rootsis igas valdkonnas kvaliteedi alla tõmmanud ja vigu tehakse palju!
Nüüd Eesti sotsialistlik valitsus arvas et on jalgratta leiutanud, pateetiline!
a
Asi veidi kahtlane/ 29. jaanuar 2018, 17:56
Nii saavad genotsiidi läbiviijad nendele ohtlikku "elementi" kõrvaldada, kui Mengele "eksib".
t
Taat/ 29. jaanuar 2018, 17:38
Kogemata ,"tahtmatult"amputeeriti vale jalg.Pole midagi, järgmine kord ehk õnnestub haige jalg amputeerida!
t
Taat,võimalus on pöörduda ühe haige jalaga kohtusse,/ 29. jaanuar 2018, 17:59
tekstist:
Praegu peavad ravivea tõttu kannatanud patsiendid pöörduma oma õiguste kaitseks kohtusse, kuid tulevikus on neil võimalik taotleda kahju hüvitamist selleks loodud fondilt.
Selle fondini ei jõua taotlused mitte kunagi,kohtuni ka mitte.
On olemas arstide ringkaitse ja patsient jääb alati süüdi.
Arst ravis valet nahalöövet ja patsient sai peapöörituse ja tasakaaluhäired.
Esmalt tuleb uuringutega diagnoos panna ja siis ravida.Meil on arstide äriühing ja
tean inimest,kellele perearst tahtis kõrgvererõhu tabletid kirjutada,kuigi sel inimesel pole kõrg vererõhuga vähimatki pistmist.
e
Elukutseline Setu/ 29. jaanuar 2018, 17:33
Kas seda tuleb siis nüüd mõista nii, et ka tahtmatu (mitte planeeritud, juhuslik, ettevaatamatusest jne) tapmine dekriminaliseeritakse. Kui seda ei tehta, siis rikutakse põisedusest tulenevat võrdse kohtlemise printsiipi. Arst võib teha ravivea (inimene sureb ära) ja kriminaal vastutust ei järgne, tava inimene teeb vea (liikluses) ja pannakse vangi. See on täiesti uus geniaalsuse tase meie poliitikutel.
e
29. jaanuar 2018, 17:17
Ei ole veel ühtegi arsti kohanud, kes tahtlikult patsienti raviks!
a
Ahven/ 29. jaanuar 2018, 17:16
p
Pendli Iivan/ 29. jaanuar 2018, 16:29
Ahh soo, ma hakan nüüd siis operatsoone tegema, kui magnet ja kiiritus ei aita.
h
Hahahahahahahhahaha/ 29. jaanuar 2018, 16:19
Jätame ruumi vaktsiini levitajatele.

e
E/ 29. jaanuar 2018, 16:14
issand, juba ammu oleks aeg. Sugulane t66tab kiirabis ja raagib, kuidas ta teeb jarjest 16-tunniseid vahetusi. Ime siis, et inimesed vigu teevad. Ja kiirabiarste/t66tajaid on meil teadagi lademetes (iroonia). Inimesed, lopetage juba ara see haigekassa ja arstide risti l66mine. Eksimine on inimlik, kui automehhanik teeb vea, siis teda ei panda vangi. Kui aga arst voi ode, kes on teinud jarjest viis 16-tunnist vahetust, teeb vea, siis see on andestamatu.
Kui te ei tea, mis on tahtlik ja tahtmatu viga, siis uurige internetist jargi, kes oli Dr. Harold Shipman ja saate aru.
k
kas/ 29. jaanuar 2018, 18:23
sa arvad, et auto või bussijuht sõidab tahtlikult kellegi surnuks? Liikluses võib ka igasuguseid ootamatuid olusid ette tulla.
m
29. jaanuar 2018, 16:04
mida tähendab tahtmatu? et siis löön kellegi maha ja väidan, et juhtus tahtmatult!!! huvitav, väga huvitav, irw
e
E/ 29. jaanuar 2018, 16:32
aga sina ju ei ole mitte kunagi oma t66s yhtegi viga teinud eks? Mitte kunagi
a
A/ 29. jaanuar 2018, 17:16
sõltub sellest kas minu tööst sõltub kellegi elu ja tervis või ei. kui emakeele õpetja unustab kontrolltöös suurt või väikest tähte koha parandada siis sellest enamast kellegi tervis või elu ei sõltu, arsti veast aga küll.
e
E/ 29. jaanuar 2018, 18:20
inimesed teevad vigu, mitte keegi ei ole 100% ideaalne. See on statistiliselt võimatu. Asi on selles, et kõik viimatised kohtujuhtumid arstide ja õdede kahjuks on lõppenud nende jaoks kriminaalkaristusega. Tahtlikkus või tahtmatus ei tulnud isegi mängu.
Ja teiseks, arvata, et arstid käivad tahtlikult ringi, otsides võimalust, et patsiente mõrvata, on ikka väga väga jabur. Miks õppida 5 aastat ja teha lõputult ületunde, kui võiks kellegi niisama pimedas metsanurgas ära koksata?
o
Ossinovski./ 29. jaanuar 2018, 16:02
Kas unustasid ära,et arst peab olema pädev oma valkonnas ja haige tervis on tema kätes.Kui arvad,et arstiteadus on mäng ja mängukanniks haige siis eksid rängalt.Meil on väga häid aste ja samas ka tööpäeva õhtusse veeretamis peretohtreid.Lõppude lõpuks on kõik arstid ka vande andnud,kuid see ei huvita enam kedagi.Asi juba niigi hulluks aetud,sest töötukassa oma põhikooli haridusega siin haigete üle otsustamas.Ehk kaotaks üldsegi arstiameti,kas see sobiks sinule hästi?
m
Mõrva seadustamine/ 29. jaanuar 2018, 15:51
Kuidas tõestada, et viga on tahtlik? Kui arst ütelb pärast: "Ups, vabandust!" siis on ju viga tahtmatu.
e
E/ 29. jaanuar 2018, 16:40
kuule tead, ma taiesti imestan, et Eestis yldse arste jargi on sellise suhtumise juures. Kaks juhtumit viimase kuue kuu jooksul, kus meditsiinitöötajad olid kohtu all. Mõlemal korral mõisteti nad süüdi, olgugi, et ei olnud mingit tõendust, et need olid tahtlikud vead.
Kas sa oled tõesti nii paranoiline, et arvad, et arstid käivad ringi süstlad käes ja tahavad sind ainult tappa. Kui oled, siis palun lase ennast edaspidi Kaika Lainel või mõnel sensitiivil ravida. Vaata, kas saad abi.
n
Naiivne oled/ 29. jaanuar 2018, 17:55
Viga on viga, tahtlik või mitte, kui teed vea oled vastutav! Muidu ei peaks sellist ametit valima. See seadus toob kvaliteedi alla ja vigu tehakse rohkem kui teatakse et vastutama ei pea!
Rootsis on just selline süsteem ja ravivead on tavalised, arstid ei vastuta, inimesela antakse pärast natuke raha ja sellega kõik piirdub. VÄGA VALE TEE Eestile!
e
E/ 29. jaanuar 2018, 18:21
aga ei valitagi nii palju. Miks peakski. Vaata kui palju inimesi läheb õeks õppima. Tulevikus ravi ennast ise.
e
EI/ 29. jaanuar 2018, 19:13
Valesid inimesi polegi vaja, mind ravivad kompetentsed arstid kellele oma töö meeldib ja kes vastutavad!
Igal ametil peab inimene vastutama oma tegude eest. Kõik muu on sotsialistlik jama!
Ja arsti palgaga käib kaasas vastutus!
l
läti ränne/ 29. jaanuar 2018, 15:40
kas see otsus aitab eesti majandust
l
lol/ 29. jaanuar 2018, 15:37
eks siis tuleb kohtumõistmine enda kätte võtta.
h
Hullumaja tegevused/ 29. jaanuar 2018, 15:35
Doktoritel on aeg hakata seaduslikul terveid ravima
j
Jauram/ 29. jaanuar 2018, 16:03
Varsti hakatakse terveks tunnistatuid ravima, pole probleeme, kellelgi pole kuhugi vaja kaevata ja rahad jäävad alles !
Haiged ravivad endid ise, võttes vastutuse arstidelt !
Garanteeritud tulemused !
õ
Õudne/ 29. jaanuar 2018, 15:35
Kas tõesti juba aru ei saada, et see mees ei sobi ministriks. Õudne, mida tal teha lubatakse. Võtke ta ometi maha.
k
Kõ va/ 29. jaanuar 2018, 18:20

r
rahvas/ 29. jaanuar 2018, 15:32
peitke tema eest kõik ohtlikud preparaadid ja billid
a
appi/ 29. jaanuar 2018, 15:29
enam hullemaks minna ei saa.
k
Kinnitage rihmad!/ 29. jaanuar 2018, 15:48
Kunagi ei ole asi nii hull, et enam hullemaks minna ei saa!
k
kolla/ 29. jaanuar 2018, 15:17
Mis neil muud üle jääb kui varsti lubatakse erikoolist tulnud asjamehi ülikooli arstiks õppima.Ei tahaks kellegile halba soovida aga see sotsiaalpederaat peaks ka mingisse haigusesse haigestuma mida haigekassa ei hüvita.Tore oleks näha kui kerjab kiriku väravas.
j
jopa/ 29. jaanuar 2018, 23:07
on olemas kaugmõjutamise teooriad. toimima peaks see nii, et kui 300 000 eestlast mõtleb ja kujutab ette, et sisserändaja pojal on eesnäärme vähk, siiss. piisava energia hulga puhul see materialiseerub. ühesõnaga mõttest saab reaalsus.
s
s.o.s. / 29. jaanuar 2018, 15:13
Nüüd siis näeme, et tulevikus ei tulegi enam ühtegi tahtliku viga ja arstid on sisuliselt vabastatud vastutusest inimese tervise kahjustamise korral. Ekspertkomisjonid ju koosnevad nendest samadest arstidest...Kuidas selline uus kord patsientide õigusi kaitseb?
p
29. jaanuar 2018, 15:50
Pärast saadav raha kaitseb. Invaliidsusega pead ise hakkama saama.
k
Kusjuures/ 29. jaanuar 2018, 18:02
Raha tase saab madal olema.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee