Eesti uudised

Keskhariduseta ülikooli? Maaülikooli rektor Mait Klaassen suhtub ideesse kahtlevalt

Silja Ratt, 29. jaanuar 2018 13:30

21 KOMMENTAARI

p
Pole keskharidust/ 30. jaanuar 2018 03:16
Polnud aega keskharidust saada aga nüüd on bakalaurus ja magister mõlemad. Kusjuures cum laude. Kui ikka tahad võid ilma keskkoolist läbi käimata hakkama saada küll.
k
Kersti ( nimi muudetud )/ 29. jaanuar 2018 15:44
Tasulised bakalaureused olid ju sellised koolid kus pidid ainult käima mitte õppima. Seal olid sellised tudengid näiteks politseist, piirivalvest, kaitseväest või kaitsejõududest või kuidas öelda. Nendel olid kuidas öelda õhtukoolide, kaugõppe keskkooli tunnistused hinnetega kolmed kus puudusid isegi võõrkeelte hinded. Nüüd tagantjärele suured kindralid, juhivad riiki ning sülitavad sulle rumalale näkku. Tänan.
a
A maaülikool ongi mõttetu/ 29. jaanuar 2018 15:27
Ajast ja arust, ise sinna küll ei läheks. Ei nanotehnoloogiat, füüsikat ega midagi põnevat.
e
EPA haridusega VET sinule A maaüliool/ 29. jaanuar 2018 19:29
Tule homme loomakliinikusse, minul peale koera operatsiooni on 40 minutiline vahe. Saan sinul ajusid korrigeerida saad hiljem teist juttu ajada kui ennem Jämejalga ei sattu.
k
kas/ 29. jaanuar 2018 22:22
Su aju ikka nanotehnoloogiat jagab? Kui nii kõva vend oled, siis Massachusettsisse vutt, vutt. Seal parimad saavad stippi ka, eriti need, kes vaesematest riikidest. Edu ja huvitavat füüsikarikast tulevikku.
m
Mnjah/ 29. jaanuar 2018 15:18
nii saaks gümnaasiumid kaotada ja kokkuhoid missugune.
Seejärel kaotame põhikoolid ja saame veel suurema kokkuhoiu.
Algkoolist otse ülikooli, ülikoolist saab doktorikraadi, mis vastaks põhikooli lõputunnistusele.
j
Jep/ 29. jaanuar 2018 18:57
Gümnaasiumid jätaks kindlasti alles, aga mõne pisikese ülikooli kaotaks küll ära või liidaks Tartu Ülikooliga.
e
EPA haridusega talupidaja./ 29. jaanuar 2018 15:15
Tere. Väga õige, minu traktorist kombaineril polegi seda EMÜ diplomit tarvis. Tehnikal igasugune elektroonika peal milleta enam hakkama ei saa ning teadmisi on tarvis omandada. Inimesed saage õieti aru ning olge mõistvad. Juhul inimene on lõpetanud EMÜ tema diplomiga ei tule enam minule mehhanisaatoriks. Samad lood on raamatupidamisega jne. Head päeva.
e
EMÜs ei saa sa elektroonika alal mingit diplomit!/ 29. jaanuar 2018 15:31
Tean seal elektriala õppinuid kes arvestuste ajal jõid baaris õlut ja tegid tööd järgi, järgitegemiseks olid aga täpselt samad tööd mis esmasel tegemisel, keegi kes õppida viitsinud oli, tegi 1. korral ära ja siis jagas tulemused ka neile, kes õlut jõid - minule teadaolevalt paar tuttavat vedasidki end sealt läbi aga nüüd päris elus Ohmi seadus on neile näiteks võõras asi, sellised kusjuures on elektriinsenerid ;)
Aga 2000 euri palka ja tulen sinu kombainide arvuteid putitama küll kui huvi, diplomit pole, küll aga huvi ja kokkupuude selliste asjadega, viinaviga ka ei ole jne.
l
Laeva elekdroonik insener/ 29. jaanuar 2018 15:54
Mida sa seal putitad, ennem asendad uuega.
n
Nõrk oled/ 29. jaanuar 2018 16:33
Need SMD jupid seal on kõik asendatavad, ainus asi mida ei saa putitada on mingid kindla funktsiooniga ASICud. Näiteks masinatootja poolt tellitud konkreetse funktsiooniga kiibid.
No lihtsamalt siis - näiteks nagu liftidel on üles-alla, uste sulgumised-avamised, ajastused nende funktsioonide vahel, sujuvviited jne - kõik see on võimalik teha pm. analoogelektroonikas aga see on mahukas ja kulukas, seetõttu tellib näiteks tootja suurelt kiibitootjalt spetsiaalse kiibi kus kõik funktsioonid ühes kestas.
Neid kestu vahetada ehk mehhaaniline remont, asendus jne on lihtsaim asi siin maailmas :p Kui mingi kulunud lüliti pärast vahetatakse välja tuhandesi seadmesõlmi siis ausalt, need inimesed ei vääri elu kes seda teevad, mõttetud, tühjad ja rumalad - neil peaks olema raha just niipalju, et saada süüa leiba ja vett peale rüübata, mitte rohkem. Eestis kahjuks aga on just nii :( Ülikoolis doktoriasja õppimine võiks olla sõltuv huvist, mitte rahalistest vahenditest
õ
Õmblusvabriku elektroonik mehaanik kommenteerijale # Nõrk oled # ./ 29. jaanuar 2018 17:48
Sinu jutust võib välja lugeda oled üks paras Juku mullikeste puhuja e. lOll. Sa võiks riigikogusse minna ratase kõrvale. Tänan.
p
Põhjus/ 29. jaanuar 2018 15:09
Jälle kellegi ajuvaba väljamõeldis. Võib-olla ei peakski siis üldse koolis käima? Lähed ülikooli tasulisse (EBS näiteks) ja küll läbi veetakse, peaasi, et õppemaksu maksab. Nii saamegi endile rohkem selliseid ametnikke ja seaduseloojaid, kes uusi ja uhkemaid väljamõeldisi genereerivad.
k
kui inimene viitsib/ 29. jaanuar 2018 14:34
õppida, siis saab igal moel ülikoolis hakkama.
õ
Õppur/ 29. jaanuar 2018 14:43
enne saagu gümnaasiumis hakkama...
t
Tudeng/ 29. jaanuar 2018 14:17
Tere. Kas tõesti, ma ei teadnudki seda, et keskharidusega saab ka ülikooli. Tsauki Maidukene.

k
Kas/ 29. jaanuar 2018 14:02
varsti võib lasteaiast ülikooli minna? Üha lollimaks seadused lähevad! Plaanid küll esialgu.
o
on/ 29. jaanuar 2018 20:49
Igal sammul on Eestis näha, milleni on viinud üldine harimatus, , kasvatamatus ja matslikkus . Ülemusteks nihveldavad end täielikud põhihariduse tasandil põmmpead .
Parimal juhul on kirjaneegritel väga kesine bakatase, väga paljudel ei sedagi. Nii siis käibki elu väärkajastus. Peamine on olla jõhket tarbija teiste töö omastaja. Karistamatult. Ameteid ja kohti jagatakse tutvuste ja parteilise kuuluvuse kaudu.
Kui juba AAvikoss tasmel mees ajab mula , et kõrgkooli ilma keskkoolita on riigis ja kõrghariduses midagi kohutavalt mäda. TÜ-s on õpetamise tase kõvasti alla käinud, vääritud inimesed saavad tunnistusi. Ja elu keerataksegi kõikjal käkki. Ilma häbi ja piinlikkust oma rumaluse ja häbematuse üle tundmata.
h
heh/ 29. jaanuar 2018 14:01
No kui ei saa hakkama, siis kukub välja ju. Lihtne ja loogiline.
õ
Õppur/ 29. jaanuar 2018 14:44
milleks selliste peale aega raisata? pikendagu oma lapsepõlve kusagil mujal!
k
kes/ 29. jaanuar 2018 22:32
õppemaksud kinni maksab? Meil teatavasti makstakse õppejõududele palka ka. Kui kari lolle tuleb oma lapsepõlve pikendama, siis riik maksab selle omast taskust kinni või? Kuidas midagi nii rumalat on üldse võimalik välja mõelda? Kui on andekas laps, tehku kaks aastat keskkoolis ühe aastaga ja mingu ülikooli. Ei ole vaja koolis käia, kui võimed on paremad, kui teistel Aga oma võimekust tuleb tõestada sooritades keskkooli lõpueksamid. Mul on kõrini sellise teksti lugemisest, mida tudengid suudavad oma kursusetöödena toota. Eesti keele oskus on peaaegu täiesti kadunud. Hakake ometi gümnaasiumis emakeelt ka õpetama. Või kui on otsustatud, et eesti keel peab kaduma, siis õpetage vähemalt inglise keel sellisel tasemel selgeks, et vestluspartner ka aru saaks, millest jutt käib.