Mart Helme (Tiina Kõrtsini)

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Mart Helme sõnul tuli presidendi plaan esitada riigikontrolöri kandidaadiks Janar Holm parteile ootamatult ning eelnevaid konsultatsioone konsensuse leidmiseks ei peetud.

“Me kujutasime ette, et kõigepealt arutatakse asja õigus- ja mõnes muus komisjonis — komisjonides on kõik fraktsioonid esindatud —, et mingit konsensust leida. Aga seda ei ole toimunud,” kinnitas Helme Delfile.

“Põhimõtteliselt näeme Kersti Kaljulaidile väga iseloomulikuks kujunenud isetegevust. Tema lihtsalt otsustab, tema käib välja, tema teeb, nagu tema olekski see kõrgeim riigivõim. Aga nii need asjad ei peaks käima,” oli EKRE esimees pettunud.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Laupäeva hommikul tegi president Kersti Kaljulaid riigikogule ettepaneku nimetada järgmiseks viieks aastaks riigikontrolöri ametisse pikaaegne avaliku sektori tippjuht Janar Holm.

„Riigikontrolör peab oma tööga andma meile kindluse, et Eesti on hästi hoitud. Tema ülesanne on luua usaldust, mitte kahtlusi. Riigikontrolör ei ole ei audiitor, poliitik ega kolumnist. Ta peab olema suure pildi ja vaheda mõistusega inimene. Ta peab töötama tulevikuga, kuigi infot saab paljuski minevikust,“ rõhutas president Kaljulaid Janar Holmi tutvustades.

Jaga artiklit

90 kommentaari

  /   08:44, 31. jaan 2018
ekre mode omavolitseb
kõik ekrelaste kirjutatud, meie presidenti halvustavad ja mõnitavad kommentaarid on avaldatud ja on endiselt nähtaval,
mitte-ekrelaste kommentaarid on kõik kustutatud!
tei

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis