Eesti uudised

Mart Helme riigikontrolöri kandidaadi esitamisest: Kersti Kaljulaid olekski nagu see kõrgeim riigivõim (90)

Delfi, 29. jaanuar 2018, 13:05
Mart Helme Tiina Kõrtsini
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Mart Helme sõnul tuli presidendi plaan esitada riigikontrolöri kandidaadiks Janar Holm parteile ootamatult ning eelnevaid konsultatsioone konsensuse leidmiseks ei peetud.

“Me kujutasime ette, et kõigepealt arutatakse asja õigus- ja mõnes muus komisjonis — komisjonides on kõik fraktsioonid esindatud —, et mingit konsensust leida. Aga seda ei ole toimunud,” kinnitas Helme Delfile.

“Põhimõtteliselt näeme Kersti Kaljulaidile väga iseloomulikuks kujunenud isetegevust. Tema lihtsalt otsustab, tema käib välja, tema teeb, nagu tema olekski see kõrgeim riigivõim. Aga nii need asjad ei peaks käima,” oli EKRE esimees pettunud.

Samal teemal

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Laupäeva hommikul tegi president Kersti Kaljulaid riigikogule ettepaneku nimetada järgmiseks viieks aastaks riigikontrolöri ametisse pikaaegne avaliku sektori tippjuht Janar Holm.

„Riigikontrolör peab oma tööga andma meile kindluse, et Eesti on hästi hoitud. Tema ülesanne on luua usaldust, mitte kahtlusi. Riigikontrolör ei ole ei audiitor, poliitik ega kolumnist. Ta peab olema suure pildi ja vaheda mõistusega inimene. Ta peab töötama tulevikuga, kuigi infot saab paljuski minevikust,“ rõhutas president Kaljulaid Janar Holmi tutvustades.

90 KOMMENTAARI

e
31. jaanuar 2018, 08:44
ekre mode omavolitseb
kõik ekrelaste kirjutatud, meie presidenti halvustavad ja mõnitavad kommentaarid on avaldatud ja on endiselt nähtaval,
mitte-ekrelaste kommentaarid on kõik kustutatud!
tei
v
v 30. jaanuar 2018, 11:35
Aga miks pannakse viimasel alal rohkem valitsema nais i(tegelikult kasutatakse ära) , õppige mida vanadest tarkustest, kellel olid suuremad vaimsed te...
(loe edasi)
Loe kõiki (90)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee