Meeleavaldused VenemaalFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Silja Ratt 28. jaanuar 2018 18:14
Vene politsei pidas pühapäeval kinni opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi. Mees vahistati loetud hetked pärast seda, kui ta liitus president Putini vastu suunatud meeleavaldusega. Navalnõi utsitas inimesi kevadistest presidendivalimistest mitte osa võtma, kuna nende tulemused on tema sõnul nagunii võltsitud.

Sotsiaalmeedias levivalt videolt on näha, kuidas politseinikud väänasid Navalnõi pikali kõnniteele ning surusid ta seejärel politseiautosse," kirjutab Reuters.

Navalnõi ütles enda Twitteri kontol, et "Nad pidasid mu kinni. See ei tähenda midagi. Te ei tulnud välja minu pärast, vaid enda tuleviku pärast."

Korruptsiooni vastu võitleval Navalnõil ei lubatud enda presidendikandiatuuri üles seada. Enne Navalnõi kinnipidamist tegi politsei tema kontorisse Moskvas reidi.

Tuhanded inimesed on tulnud külma trotsides Moskva ning teiste Venemaa linnade tänavatele meelt avaldama, et protestida Putini valitsuse ning Navalnõi kandidatuuri mahavõtmise vastu. Palju meeleavaldajad on ka kinni peetud, näiteks on seda ette tulnud Murmanskis, Ufas ja Kemerovos.

"Nad võtsid need valimised meilt ära, nad võtsid meie hääled ära. Meie kandidaati ei lubatud valimistele," ütles Valdivostokis meeld avaldanud Dmitri Kutyaev.

Nalavlnõi utsitas enda toetajaid meeleavaldustega jätkamata, vaatamata sellele, et ta on ise kinni peetud.