Eesti uudised

Kullaotsijast rongaisa mõisteti kohtus süüdi: hakkad oma pojale maksma või lähed kinni!  (173)

Juhan Haravee, 28. jaanuar 2018 19:18
LASTEGA ÜKSI: Ema pidi üksinda kandma laste kulud, mujale tööle läinud isa ei soovinud aga sugugi järeltulijate kasvatamist rahaliselt toetada. Foto on illustratiivne.Foto: Vida Press

Kuuekümnele lähenev mees sunniti kohtuotsusega oma paariaastasele pojale elatusraha maksma. Pensionieelik on lapsele võlgu juba üle 14 000 euro. Kui ei hakka maksma, pannakse mees vangi.  

2004. aasta kevadel kirjutas Õhtuleht, et  ettevõtlik ja haritud Raplamaa mees Olev leidis oma eramukrundil teed ehitades kulda. Vähemalt nii arvas ta ise, kuni geoloogid seitsmendasse taevasse tõusnud kullapesija jälle maa peale tõid. Säravad kullaterad osutusid hoopis vilgukiviks, nagu kinnitasid asjatundjad. Õhtuleht kirjutas Olevi apsakast kaastundliku loo ning tunneb tagantjärele huvi, kuidas mehel läheb.

Nüüd, neliteist aastat hiljem võime julgesti öelda, et Olevi elu ei kaotanud oma sära ka pärast teadlaste halastamatuid paljastusi. Head inimest ei tee rikkaks mitte ainult kuld – selleks on mitmeid muidki mooduseid. Olev igatahes jonni ei jätnud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.02.2018
Elatise maksjad soovivad seaduse muutmist: lapse ülalpidamine on vaid ühe, lahus elava vanema õlul!
18.05.2004
Olev Valk: «Lõin kühvli maha ja vaatasin, kuld mis kuld»

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee