Arestimaja. .Foto: Alar Truu
Toimetas Denes Kattago 27. jaanuar 2018 18:19
Soovist probleemide eest vanglasse põgeneda tegi 36aastane Kuressaare mees mõnenädalase vahega kaks pommiähvardust – ühe kaubanduskeskusele, teise politseijaoskonnale.

23. detsembril helistas 36-aastane Danel Bäärs kell 15.34 häirekeskusse ja teatas, et Auriga keskuses on pomm. Oma sõnul tegi ta seda selleks, et minna vanglakaristust kandma ja vabaneda alkoholiprobleemist, kirjutab Saarte Hääl.

12. jaanuaril kell 18.55 helistas Bäärs oma mobiiltelefonilt – taas sooviga probleemide eest vanglasse põgeneda – jällegi häirekeskusesse ning teatas seekord, et on pannud pommi Kuressaare politseimajja.

Territooriumi kontrollimiseks tuli tänavatelt tagasi kutsuda kaheksa patrullis olnud politseiametnikku. 

Lisaks sai Danel Bäärs kohtus süüdistuse selles, et ka varem purjuspäi sõidukit juhtinud isikuna tegi seda taas 23. jaanuari öösel.

Kohus tunnistas Bäärsi süüdi ja määras talle liitkaristusena ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vanglakaristuse ning mees võeti kohe kohtusaalis vahi alla. Lisakaristusena võeti talt kuueks kuuks mootorsõiduki juhtimise õigus.

Varasemast on Bäärsil juba üks kehtiv kriminaalkaristus – neli kuud tingimisi vangistust katseajaga üks aasta. Süüdimõistetult konfiskeeriti ka süüteo toimepanemise vahend Audi 80 ja mõisteti välja menetluskulu kokku 628,68 eurot.