Eesti uudised

FOTOD JA VIDEO | Taxify juhid kogunesid meeleavaldusele (25)

Video: Tiina Kõrtsini, 26. jaanuar 2018 23:23
Taxify streik
Sõiduvahendusplatvormi Taxify juhid kogunesid täna meeleavaldusele, protestimaks möödunud aasta lõpul tehtud muudatuste vastu. Üle poolesaja juhi kogunes Taxify kontori juures parklas Vana-Lõuna tänaval, et rahulikul koosviibimisel arutada läbi autojuhtide soovid ja ettepanekud, mida hiljem juhatusele esitada.

Kaks päeva enne jõule katsetati Taxifys uut hinnasüsteemi, mille tagajärjel langesid juhtide sissetulekud 30 protsenti. Seetõttu oli juhtidel keeruline tasuda auto rendi, kütuse, kindlustuse jms töötamisega seotud kulude eest.

Juhid andsid kontorile ühese tagasiside, et selline süsteem ei toimi ega ole hea klientidele ning juhtidele. Sellegipoolest said kõik Taxify juhid esmaspäeva õhtul kella 21 ajal kirja, kus öeldi, et teisipäeva lõunast hakkab siiski uus süsteem kehtima.

Taxify streik Foto: Tiina Kõrtsini

"Dünaamiline hinnastamine pole hea ei juhtidele ega klientidele. Uue süsteemiga peaks juht töötama 70–80 tundi nädalas, mis pole normaalne ega turvaline. Vaevalt, et mõni klient tahaks istuda autosse, mille roolis olev juht on 70 tundi tööl olnud," rääkis Taxify autojuht Olavi.

Lisaks tõi uus süsteem kaasa olukorra, kus osades piirkondades on kõrgem hind kui teistes. "See tähendab, et näiteks vanalinnas sõites teenib rohkem kui äärelinnas ja enamik juhte keskendub tulusamale piirkonnale ega sõida enam äärelinna, mis tähendab sisuliselt pole kliendil varsti võimalik vähem tulusates piirkondades Taxifyd tellida, sest juht ei saa kogu aeg miinuses töötada," selgitas Olavi.

Taxify streik Foto: Tiina Kõrtsini

Tööseisaku ühe põhjusena nimetas ta kontori ja juhtide vahelise kommunikatsiooni puudulikkust. "Seni pole kontor juhte absoluutselt kuulanud ega üritanud midagi parandada," sõnas Olavi. "Meie eesmärk on saada juhtkond juhtidega dialoogi pidama, sest midagi peab muutma: dünaamilise hinnastamise lõpetama, baashinda tõstma vms."

Taxify streik Foto: Tiina Kõrtsini

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee