Eesti uudised

FOTOD JA VIDEO | Taxify juhid kogunesid meeleavaldusele (25)

Video: Tiina Kõrtsini, 26. jaanuar 2018, 23:23
Taxify streik
Sõiduvahendusplatvormi Taxify juhid kogunesid täna meeleavaldusele, protestimaks möödunud aasta lõpul tehtud muudatuste vastu. Üle poolesaja juhi kogunes Taxify kontori juures parklas Vana-Lõuna tänaval, et rahulikul koosviibimisel arutada läbi autojuhtide soovid ja ettepanekud, mida hiljem juhatusele esitada.

Kaks päeva enne jõule katsetati Taxifys uut hinnasüsteemi, mille tagajärjel langesid juhtide sissetulekud 30 protsenti. Seetõttu oli juhtidel keeruline tasuda auto rendi, kütuse, kindlustuse jms töötamisega seotud kulude eest.

Juhid andsid kontorile ühese tagasiside, et selline süsteem ei toimi ega ole hea klientidele ning juhtidele. Sellegipoolest said kõik Taxify juhid esmaspäeva õhtul kella 21 ajal kirja, kus öeldi, et teisipäeva lõunast hakkab siiski uus süsteem kehtima.

Taxify streik Foto: Tiina Kõrtsini

"Dünaamiline hinnastamine pole hea ei juhtidele ega klientidele. Uue süsteemiga peaks juht töötama 70–80 tundi nädalas, mis pole normaalne ega turvaline. Vaevalt, et mõni klient tahaks istuda autosse, mille roolis olev juht on 70 tundi tööl olnud," rääkis Taxify autojuht Olavi.

Lisaks tõi uus süsteem kaasa olukorra, kus osades piirkondades on kõrgem hind kui teistes. "See tähendab, et näiteks vanalinnas sõites teenib rohkem kui äärelinnas ja enamik juhte keskendub tulusamale piirkonnale ega sõida enam äärelinna, mis tähendab sisuliselt pole kliendil varsti võimalik vähem tulusates piirkondades Taxifyd tellida, sest juht ei saa kogu aeg miinuses töötada," selgitas Olavi.

Taxify streik Foto: Tiina Kõrtsini

Tööseisaku ühe põhjusena nimetas ta kontori ja juhtide vahelise kommunikatsiooni puudulikkust. "Seni pole kontor juhte absoluutselt kuulanud ega üritanud midagi parandada," sõnas Olavi. "Meie eesmärk on saada juhtkond juhtidega dialoogi pidama, sest midagi peab muutma: dünaamilise hinnastamise lõpetama, baashinda tõstma vms."

Taxify streik Foto: Tiina Kõrtsini

Täna pärast keskpäeva võttis Olaviga ühendust Taxify kontor ning esimene arutelukohtumine lepiti kokku esmaspäevaks.

Samal teemal

1. märts 2018, 16:46
Kaks streikinud Taxify juhti kutsuti vaibale. Mehi ähvardab juhikontode sulgemine
12. veebruar 2018, 18:48
Taxify autojuht: Taxifyst lahkub iga nädal 50 juhti
31. jaanuar 2018, 23:10
Taxify sõidukijuhid pole firma "kompromissiga" nõus: klientide ja juhtide nöörimine jätkub
29. jaanuar 2018, 18:25
Taxify juht: loodame juhtkonnaga sel nädalal kokkuleppele jõuda

25 KOMMENTAARI

s
sinimust 27. jaanuar 2018, 20:12
Vägisi jääb mulje et Taxifyst saanud tasuta Savisaare ühistransport. Taksoteenus on mugavusteenus. Sellel on oma hind!! Sõidab see kelle võimalus, vah...
(loe edasi)
r
raba 27. jaanuar 2018, 20:05
Tõesti nõus! Taxify jõudis punkt kus enam edasi minna ei ole võimalik. Keeras vindi nüüd täiega üle. Olen olnud lojaalne taxify kasutaja alates selle ...
(loe edasi)
Loe kõiki (25)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee