Eesti uudised

LIGI RÕIVASE EKSNÕUNIKULE: ma tean, mis tunne on olla kasutus ametis (33)

Denes Kattago, 26. jaanuar 2018, 15:48
Jürgen LigiFoto: Martin Ahven
Riigikogulane Jürgen Ligi kirjutab suhtlusvõrgustikus vastuseks  majandusteadlasele Ruta Arumäele, et pole temaga kunagi kohtunud ja näinud viimast vaid kaugelt ning teab, mis tunne on olnud olla kasutu inimene.

Ruta Arumäe kurtis enne, et ekspeaminister Taavi Rõivas ei suhelnud oma nõunikega, kellest üheks Arumäe toona oli. 

Samal teemal

„Mäletan. Ta tõepoolest ei vaadanud isegi otsa. Mõtlesin, et rahandusministrina tekib temaga hingeline side, saame vahetada infot, ta võtab sõna ja on kohal. Ei oodanud ära. Siiski sain teada ka me hingesugulusest.

Raiskasin ise Vene ajal ja Eesti algul aastaid teadmatuses, milleks mind vaja on. Tegelikult polnudki. Mu elu suurimaid lollusi oli öelda see ühel koosolekul klientide juuresolekul ka välja, et tegelikult pole mõtet ka sel organisatsioonil, iseäranis tema Saaremaa filiaalil minu isikus, kui meil pole klientidele pakkuda midagi. Kasutu olin veel mitmes ametis nagu olid ka ametid. Aga raputasin end õppimisega ja ärkamisaeg ja perekond äratasid minugi üles.

Peaministritega kohtumisest ei osanud ma muidugi unistadagi, aga hiljem selgus, et nende ja nende aparaadiga suhtlemine on imelihtne. Taaviga inimesena eriti. Teda huvitasid analüüsid ja memod nagu Andrustki. Aga karta on, et ta ei jaksanud piisavalt mõelda kõigi peale, kes ootavad oma kabinetis peaministrit nagu kurdab Ruta. Minagi tean, kui hea on oma kabineti rahu. Maris Lauri tegi end ses kasulikus ametis kasulikuks nii, et uuris oma võimalused välja ja tahtis.

Minu kui Ruta pisut hingesugulase läbi kogetud moraal on, et ei tohi jätta end üksi ega maksa kiruda tööandjat, isegi kui arvad olevat selles tõde, nagu oli minul. Ei aidanud see meid kumbagi ja ajapikku sai asja ka nii tööandjast Kaubanduskojast kui - miljonite meelehärmiks - ka tema kasutust töövõtjast. Hea muidugi, kui asemele on võtta renditulu, aga enamasti ju pole. Ega piisa sellest hästi tundmiseks. Peaministritega igatahes on kõike muud kui igav,“ kirjutab Jürgen Ligi.

33 KOMMENTAARI

l
Loll jutt,suhu tagasi 29. jaanuar 2018, 14:36
kuidas üks noor nõunik saab kurta,et midagi ei teinud ja et talle otsagi ei vaadatud.Ega teda välise ilu pärast ametisse pandud,töökohta vastu võttes ...
(loe edasi)
v
28. jaanuar 2018, 19:52
Vaadake pühapäeva õhtuti Seitsmeseid uudiseid, siis saate teada meie poliitikute tegemistest ja kasulikkusest
Loe kõiki (33)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee