Maailm

SOOMES MUUTUSTETA: Sauli Niinistö valitakse tagasi presidendiks (14)

Allan Espenberg, 26. jaanuar 2018 20:00
MUUTUSTETA:  Presidendilossi Helsingis jääb pärast valimisi senine president Sauli Niinistö. Foto: Aadu Hiietamm

Soome pühapäevased valimised jäävad arvatavasti meenutama viimaste aegade presidendivalimisi Venemaal, kus Vladimir Putin saavutab juba esimeses voorus kindla võidu ja teistel kandidaatidel pole isegi pisikest võimalust talle vastupanu osutada. Putiniks on Soome olukorras praegune president Sauli Väinämö Niinistö, kes peaks samuti juba esimeses voorus ära valitama. 

Viimase aasta jooksul on eri küsitlusfirmad kogunud kümneid kordi andmeid presidendikandidaatide populaarsuse kohta ja Niinistö konkurentidel pole selles osas mingeid šansse. Ainsana võib Niinistöle mingitki konkurentsi pakkuda tema eelmiste valimiste aegne vastane Pekka Haavisto, kuid temagi toetusprotsentideks on pakutud kõigest 10–19%. Kandideerib aga koguni kaheksa poliitikut.  

Kõige suurem toetus mõõdeti Niinistöle mullu novembris (80%), kuid tänavu jaanuaris oli nelja firma küsitluse järgi toetusmäär aga hoopis erinev: Tietoykkönen leidis Niinistöle toetajaid 58% ja Kantar TNS meelest on neid 68%. Neljapäeval teatas esmalt YLE toetudes uuringufirma Taloustutkimus küsitluse tulemustele, et praegune president kogub 63% häältest ning seejärel kuulutas Helsingin Sanomat, et Niinistö võib arvestada 58% häältega. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.02.2018
Välispoliitika arutelu riigikogus | Mikser: Eesti inimesed on kaitstud
03.02.2018
Soome esileedi tõi esiklapse ilmale täiesti tavalises sünnitusosakonnas
01.02.2018
FOTOD | Niinistö alustas oma teist ametiaega
31.01.2018
Soome heiskab presidendi auks riigilipud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee