Eesti Muusikaauhinnad 2018, EMA 2018 Helen Randmets, Janne Saar, Merlyn UuskülaFoto: Tatjana Iljina
Anu Saagim | Video: Tatjana Iljina 26. jaanuar 2018 14:45
Eesti Muusikaauhindade galal tegi comeback'i menubänd Nexus. Nexus oli Eesti ansambel, mis tegutses aastatel 2003–2006. Ansamblisse kuulusid lauljad Janne Saar, Merlyn Uusküla ja Helen Randmäe ning trummar Borka (Boriss Hrebtukov), bassist Villu (Viljar Norman) ja kitarrimängija Kaska (Kristjan Kaasik). Ansambli kaks esimest albumit viljelesid elektroonilist ja popmuusikat, viimastes albumites oli juba ka rokielemente.

Esimesel tegutsemisaastal ilmus bändil debüütalbum "Nii kuum". Plaadi nimilooga "Nii kuum" võideti Raadio 2 aastahiti tiitel. 2004. aastal sai aastahiti auhinna sama plaadi lugu "Hingetuna" [2]. Album sai 2004. aastal ka auhinna Kuldne Plaat kategoorias "Uus tulija". Laul "Niikuinii" Nexuse kolmandalt albumilt ("Nii head tüdrukud ei tee", 2005) saavutas R2 Aastahiti hääletusel II koha. Aastal 2006 lõpetas Nexus tegevuse. Nexust peetakse siiani Eesti viimaste aegade üheks edukaimaks tüdrukutebändiks.

Võtsime tüdrukutel EMA galal enne lavaleminekut sabast kinni ja uurisime, kui suure ärevusega on kolme legendaarse tšiki taasühinemine toimunud. 

Janne Saar  Foto: Erlend Štaub

Bändi pesamuna, Janne Saar, kes resideerub hetkel LAs, oli pikast lennureisist üle suure lombi pisut väsinud ning seepärast ei tundnud ka enne lavale astumist erilist ärevust.

Janne: Olen täiega unine, sest olen veel teises ajavööndis. Tegin siin just ka väikese uinaku. Mingit närvi küll sees pole.

Helen: Mul on täiega närv sees! Terve nädal on olnud tohutult põnev. Kõik need raadiotes ja teles esinemised. Tohutu virr-varr on olnud. Koduse elu keskelt, kolme poisi keskelt, sellisesse olukorda sattuda on väga suur elumuutus.

Helen, sul tuleb kähku lapsehoidja palgata, sest olen kuulnud et teile on tehtud tänasega juba 54 esinemispakkumist.

Helen: Esialgu oleme plaaninud õnneks ainult neli esinemist, aga ma ei tea, mida see Merka meie selja taga siin kokku leppinud juba on.   

Janne, sina pead küll nüüd vist Ameerikast tagasi Eestisse kolima?

Janne: Jah, ma mai keskel tulen ja olen terve juunikuu Eestis. Sellest peaks piisama. Eestis on minu jaoks liiga külm. Mul on siin alati ja kogu aeg külm.  

Merka: Me peame Jannele palkama ihusoojendaja, siis ta äkki kaalub Eestisse jäämist ja me saame ära teha ka mõned jõulupeod. 

Eesti Muusikaauhinnad 2018, EMA 2018 Helen Randmets, Janne Saar, Merlyn Uusküla Foto: Erlend Štaub

Janne: Minu jaoks tundub see reunion siiski hetkelise projektina. Uut plaati meil ka ei tule. 

Merka: Plaati tõesti ei tule. Vaatame esialgu, kuidas me oma kontserditega hakkama saame ja eks siis näis, mis edasi saab. 

Janne: Ja mind ootab ikka LA, kus päike paistab, ilm on soe, ma teen seal oma muusikat, mul on seal juba sõbrad ja oma tutvusringkond.

Ja kindlasti ka peika?

Janne: Jaa, mul on seal tõepoolest keegi, kes mind ootab.

Ta võiks ju sinuga koos mõneks ajaks Eestisse kolida?

Janne: Ma väga kahtlen selles. 

Kas ta on vähemalt korra Eestis käinud?

Ei ole.

Ja kuidas on peiksi nimi?

Ei ütle. 

Eesti Muusikaauhinnad 2018, EMA2018 Helen Randmets Foto: Erlend Štaub

Helen, kuidas sinu kaasa on suhtunud Nexuse taastulemisse? Kas temagi on pisut ärevil?

Helen: Me elame üks nädal korraga. Kui ma talle juba selle nädala tiheda plaani välja käisin, siis ta ütles, et nüüd tuleks küll lapsehoidja palgata. Mina omakorda ütlesin, et aga lastel on ju isa olemas ja selle ühe kiire nädala pärast me küll veel lapsehoidjat võtma ei hakka. Kui asi suveni jõuab, siis vaatame edasi. 

Eesti Muusikaauhinnad 2018, EMA2018 Helen Randmets, Janne Saar, Merlyn Uusküla Foto: Erlend Štaub

Merka, varem on ka räägitud Nexuse nn reunionist, kuid siis te olete kategooriliselt selle vastu olnud. Miks siis just nüüd?

Merka: Asi on saanud küpseda rahulikult. Nüüd on nagu põhjust ka, meil ju 15 aasta juubel tulekul. Ja ise peab ka väga tahtma ja nüüd oli meil kõigil just see õige tunne taasühinemiseks. 

Eesti Muusikaauhinnad 2018, EMA 2018 Helen Randmets, Janne Saar, Merlyn Uusküla Foto: Alar Truu