Eesti uudised

TAKSOT EI SAAGI? Juhid streigivad reedel uue hinnasüsteemi vastu (54)

Kristel Veerus, 26. jaanuar 2018 13:54
Taxify rakendusFoto: Robin Roots
Täna õhtul kell 21.00–00.00 toimub Taxify juhtide streik, mida nad ise ilusa nimega õhtukohviks nimetavad. Keskpäevaks on osalemisest teatanud umbes 70 juhti.

Kaks päeva enne jõule katsetati Taxifys uut hinnasüsteemi, mille tagajärjel langesid juhtide sissetulekud 30%. Seetõttu oli juhtidel keeruline tasuda auto rendi, kütuse, kindlustuse jms töötamisega seotud kulude eest.

Samal teemal

Juhid andsid kontorile ühese tagasiside, et selline süsteem ei toimi ega ole hea klientidele ning juhtidele. Sellegipoolest said kõik Taxify juhid esmaspäeva õhtul kella 21 ajal kirja, kus öeldi, et teisipäeva lõunast hakkab siiski uus süsteem kehtima.

"Dünaamiline hinnastamine pole hea ei juhtidele ega klientidele. Uue süsteemiga peaks juht töötama 70–80 tundi nädalas, mis pole normaalne ega turvaline. Vaevalt, et mõni klient tahaks istuda autosse, mille roolis olev juht on 70 tundi tööl olnud." räägib Taxify autojuht Olavi.

Lisaks tõi uus süsteem kaasa olukorra, kus osades piirkondades on kõrgem hind kui teistes. "See tähendab, et näiteks vanalinnas sõites teenib rohkem kui äärelinnas ja enamik juhte keskendub tulusamale piirkonnale ega sõida enam äärelinna, mis tähendab sisuliselt pole kliendil varsti võimalik vähem tulusates piirkondades Taxifyd tellida, sest juht ei saa kogu aeg miinuses töötada," selgitab Olavi.

Tööseisaku ühe põhjusena nimetab ta kontori ja juhtide vahelise kommunikatsiooni puudulikkust. "Seni pole kontor juhte absoluutselt kuulanud ega üritanud midagi parandada." sõnab Olavi. "Meie eesmärk on saada juhtkond juhtidega dialoogi pidama, sest midagi peab muutma: dünaamilise hinnastamise lõpetama, baashinda tõstma vms."

Õhtukohvitajad kogunevad täna õhtul kell üheksa Taxify kontori juures parklas Vana-Lõuna tänaval, et rahulikul koosviibimisel arutada läbi autojuhtide soovid ja ettepanekud, mida hiljem juhatusele esitada. "Kui me pärast tänast ikka normaalset dialoogi pidada ei saa, tuleb selliseid õhtukohvisid kindlasti veel," lubab Olavi.

Täna pärast keskpäeva võttis Olaviga ühendust Taxify kontor ning esimene arutelukohtumine lepiti kokku esmaspäevaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee