MARKO MIHKELSON Foto: Robin Roots
Denes Kattago 26. jaanuar 2018 12:25
Eesti reklaamib e-riigi kuvandit, kuid riigikogulased ei taha oma igapäevatöös e-hääletada. Palju lähetustes käiv riigikogu liige Marko Mihkelson ütleb, et ta ei tea kusagil maailmas riiki, mille parlamendi sisehääletustel saab osaleda distantsilt, tehes seda näiteks e-hääletuse kaudu.

„Samas on Eesti ainus riik maailmas, kus juba 2005. aastast toimib internetihääletus kõigil valimistel. Miks me ei võiks vähemalt tõsisemalt kaaluda e-hääletuse võimaldamist ka parlamentaarses praktikas? Eriti juhtudel, kui parlamendisaadik viibib tööülesannete tõttu välislähetuses,“ sõnas Mihkleson Õhtulehele.

„Minu meelest ei vähenda see sugugi debati väärtust, vaid võimaldab muuhulgas kokku hoida riigi raha. Iga erakorraline välissõidu katkestamine maksab maksumaksjale palju enam kui võimaldada näiteks e-hääle andmine distantsilt,“ ütles poliitik.

Kuid ta möönab, et see oleks midagi täiesti uut. „Tõsi, see oleks täiesti uus praktika, aga miks ei võiks Eesti siin olla teenäitaja. Turvaline tehnoloogia on ju olemas.“

Samal teemal

Kommentaarid  (30)

Mihkel-son, kes on see mees? 27. jaanuar 2018 12:13
Mõistatus? Ja sealjuures kole tühjad on tema mõteteset tulevad jutud ja üllitised. Mittemidagiütlevad, kuid niigi arusaadavate asjade korrutamine, ei mingit värskust, aga leierkaste annab renoveerida, vaja vaid es-spetsialiste. Raha saab kokkuhoida, kui seda tuulde ei kühveldaks, teate tegelikult märksa paremini, kust saab kaasaegselt koondada, kuigi need tegevused loovad teatud klikile ebamugavusi, aga kord teete sellegi võimalikuks, sest rahvas ootab!
E-hääletus tekitab KINDLUSTUNDE! 26. jaanuar 2018 20:11
Need kes peavadki valituks saama, seda,TÄNU sellele nn. hääletusele, ka saavad. Pange tähele, selles mängus, tavainimene vaid kaotab ning mida rohkem on vastasseisu, seda ausamad valimised on! Mingem valima ja pange segelike oma käega kasti!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS