Maailm

Kreml ei taha „Stalini surma“ keelamist tsensuuriks nimetada (23)

Denes Kattago, 26. jaanuar 2018, 10:24
Dmitri PeskovFoto: Reuters/Scanpix
Vene Föderatsiooni presidendi Vladimir Putini pressisekretär Dmitri Peskov (fotol) ei arva, et Briti komöödialt „Stalini surm“ leviloa ära võtmine oleks sõnavabaduse piiramine. Teatavasti võeti filmilt Venemaal näitamise litsents ära ja selle esilinastus tühistati.

„Ma pole nõus sellega, et see [litsentsi ära võtmine] oleks tsensuuri ilming,“ ütles Putini pressisekretär Dmitri Peskov ajakirjanike küsimustele vastates, vahendab TASS.

Pressisekretär lisas Vene kultuuriministeeriumi otsust kommenteerides, et ametkond lähtus seda tehes ekspertiisiotsusele.

Ministeeriumi juristid ja spetsialistid avastasid filmist ekstremismi tunnused. Muu hulgas ei meeldinud neile, et marssal Georgi Žukovit on kujutatud „sõjardist klounina“.

Filmi autorite aadressil võttis teravalt sõna ka diktaatori lapselaps, gruusia kunstnik Jakov Džugašvili, kes nimetas neid „inimeseloomadeks“. Filmi lavastaja Armando Iannucci ütles omakorda, et kõigile venemaalastele, kellele ta filmi näitas, see väga meeldis.

„Stalini surma“ esilinastus oli planeeritud 25. jaanuarile. Eesti kinodes jookseb see juba edukalt 12. jaanuarist alates.

Samal teemal

2. november 2018, 11:25
Venemaal keelustati märul, kus USA sõdurid päästavad Vene presidendi
1. märts 2018, 13:42
VIDEOD | PUTIN NÄITAS UUSI TUUMARAKETTE: tehnoloogiline mahajäämus võib maksta meile iseseisvuse
27. veebruar 2018, 10:26
Putin tahtis Eesti kaudu raha pesta
13. veebruar 2018, 14:43
Putin haigestus, kuid keeldus tööpostilt lahkumast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee