Videod

ÕL VIDEO | „Ma enam iialgi ei joo!“ Kuidas on napsivõtmisega lood minister Jevgeni Ossinovskil, kes püüab muuta eestlaste joomisharjumusi (172)

Video: Tatjana Iljina, 26. jaanuar 2018 12:00
Jevgeni OssinovskiFoto: Tatjana Iljina
Kes ei oleks rängas pohmellis tõemeeli vandunud: ma enam ei joo! Ausõna, mitte iialgi! Kuni järgmise korrani … Ent kuidas see päriselt õnnestuks, nii et seda järgmist korda ei tulekski? Videos räägib minister Jevgeni Ossinovski, mida riik teeb, et üha rohkem alkohoolikuid vaataks edaspidi maailma kainete silmadega.

Jevgeni Ossinovski Foto: Tiina Kõrtsini

Minister, kes on eestlaste joomiskommetel hoolega sarvist haaranud, räägib muu hulgas sellestki, kuidas on napsivõtmisega lood temal endal ning kas ta on rüübanud ka näiteks Ossinovsky viina või Jevgeni vett.

Jevgeni vesi Foto: Alar Truu

Samal teemal

Tegu on viienda videoga Õhtulehe kuueosalisest sarjast, mis tutvustab erinevaid võimalusi joomisest loobumiseks. Teistes videotes jagavad oma nippe inimesed, kelle kogemustest saab pikemalt lugeda Evelin Kivimaa kirja pandud raamatust "Ma enam iialgi ei joo! Kuidas see päriselt õnnestuks?" (2018, Menu Meedia ja Rahva Raamat).

Äsja ilmunud raamatus kõnelevad inimesed meie endi kõrvalt. Kellele piisab tahtejõust, kes vajab ka midagi muud: sensitiivi, anonüümsete alkohoolikute rühma, 12 sammu programmile toetuvat kliinikut, psühholoogi nõuannet, joomatungi vähendavaid tablette, usku pöördumist, joomisvastast süsti või ampulli.

Evelin Kivimaa "Ma enam iialgi ei joo!" Foto: Robin Roots

Evelin Kivimaa tunnistab: "Kui hakkasin kirjutama raamatut alkohoolikutest, kes on joomise maha jätnud, siis ma ausalt öeldes natuke kartsin. Kartsin, et see on liiga masendav: kõik need joomise tõttu lõhki läinud abielud ja kaotatud töökohad, purjuspäi tehtud avariid, ilged pohmellivaevad ja hirmutavad deliiriuminägemused. Jah, seda kõike on selle raamatu kangelastega juhtunud. Aga mitte ainult! Nendega on juhtunud ka palju lõbusat ja toredat. Nad armastavad ja unistavad: kes printsist valgel hobusel, kes omaenese kätega laotud koldest uues kodus. Nad toetavad üksteist ning võitlevad vapralt kehvade geenide, viinakuradi ja iseendaga. Mis on väga tähtis: nad on saanud joomisest priiks! Või vähemalt püüdlevad selle poole, sest eksimine on ju inimlik."

Raamatu esitlus toimub esmaspäeval, 29. jaanuaril kell 18.00 Tallinnas Viru keskuse Rahva Raamatus (IV korrusel). Kõik huvilised on oodatud!

Samal teemal

29.01.2018
GALERII JA VIDEO | Evelin Kivimaa esitles raamatut „Ma enam iialgi ei joo!“
29.01.2018
ÕL VIDEOD | Ma enam iialgi ei joo! Kuidas see päriselt õnnestuks?
27.01.2018
ÕL VIDEO | „Ma enam iialgi ei joo!“ Alkoholi ja narkootikumide tõttu surmasuhu jõudnud Raiman Kukk võitles oma elu eest
25.01.2018
ÕL VIDEO | „Ma enam iialgi ei joo!“ Kalle Hallik: alkoholist loobumine on sõltlasele nagu lein, kui ta jääb ilma kõige kallimast