minu naine mu peenise pealt ennustas/ 25. jaanuar 2018 20:34
et veebruaris võib tulla veel lund. Samas on oodata ka mõningast sula. Võib esineda pilvisust ja tuulehooge. Kevadel on ette näha suuremat sula ja ka päikest on vahete vahel oodata. Võib sadada vihma !
teab, et veebruarist hakkavad suveilmad peale, millal veebruaris suve oodati? Vaanamees rääkis ükspäev, et ülehomme puhuvad lääne-loode tuuled ja järgmisel nädalal vastupidi. Tuule suund pidi muutuma, nii näitasid jaanuaris varsakabjad. Hundi nina on aga läände, st tuleb varsti veebruar.
"Pakast aga kauaks ei jagu, soojemaks läheb juba veebruari lõpus. „Vabariigi aastapäeval võib ilm juba sula olla,“ tunnistab Saidla." A pidi ju olema, et "Terve veebruar on miinuses"? Täielik soga.
Ahven on luukalade klassi kuuluva pärisluuste alamklassi kuuluva ahvenlaste seltsi kõige laialdasemalt levinud liik. Tema küllaltki kõrgel, külgedalt kergelt kokkusurutud, vanematel isenditel “küürakal” kehal eristame selgesti 5-9 tumedat risttriipu. Selline kehakuju on ahvenale ainu-omane ning aitab teda kergesti ära tunda teiste liikide, s.h. ka teiste ahvenlaste, hulgast. Seljauim koosneb kahest eraldatud osast, millest eesmise uime tagaosas paistab selgelt silma must laik. Ahvena värvus varieerub väga laias ulatuses ja sõltub otseselt tema elupaiga omapärast. Nii võib liivase põhjaga kivide- ja vähese taimestikuga meres olla ahven kahvatukollase põhitooniga, samal ajal on üldtuntud rabaahvena praktiliselt mustjaspruun põhivärvus. Kõige kontrastsemad on taimestikurikkas tumeda põhjaga veekogus elavate ahvenate värvid: keha on tal siis tavaliselt värvunud kollakasroheliseks; tumedalt seljalt saavad alguse külgedel kontrastselt eristuvad tumedad ristitriibud; seljauime esiosa on hallikas, tagumine osa rohekas; rinnauimed on kollasetoonilised; kõhu-, saba- ja pärakuuimed ereoranzhist kuni punaseni. Sageli eristatakse ühes ja samas järves elavatel ahvenatel kahte erinevat vormi: järve- ehk tüüpilisi ahvenaid ja rooahvenaid. Eestis on seda tehtud meie kahes suuremas, Peipsi-Pihkva ning Võrtsjärves. Ahvena roovorm erineb tüüpilisest oma tumedama, kuid samas eredama värvuse, elupaiga, toidu, sigimisaja ning kasvutempo poolest. Meres ela-vatel ahvenatel erinevaid vorme ei ole võimalik eristada, küll aga erinevad nad magevees elavatest ahvenatest paljude näitajate poolest, näiteks kiirem kasvutempo ja erinev toidusedel, samuti pisut kõrgem viljakus. Kuna morfomeetrilised näitajad ei erine erinevates elupaikades ela-vatel vormidel üksteisest olulisel määral, siis ei pea paljud kalateadlased nende eristamist õigeks. Varasematel aastatel kuulsin sageli vanemate kalurite suust lugusid “ahvenakuningatest” - suurtest eredalt kuldseks värvunud kaladest, kes pidavat pärimuse kohaselt olema parvejuhid. Alguses pidasin selliseid kalu Ameerikas levinud kollaseks ahvenaks, kes mingil põhjusel sattus meie vette. Asja lähemalt uurides aga selgus, et tegemist on hoopis vanuse kasvuga ainevahetuses tekkinud häiretest, mille tulemusena soomustes leiduva hüa-liini tootmine on häiritud. See põhjustab ka teistel liikidel, näiteks vanadel nurgudel, esinevat kuldset alatooni. Ahvena uime värvusel pole ilmaga midagi ühist. Ilmatargad peaksid enne veidi koolis käima.
Nonii, keegi võttis ometi vaevaks asja selgeks teha - ahvenauimede jne, värvus ei näita tulevasi elutingimusi vees või maisemaal, vaid ainumalt olemasolevaid. Nii on kõigega, seapõrnade ja muude loomsete või kalaliste elunditega, need võivad näidata vaid seda millistes tingimustes elatakse või elati. Mu naabrimees ennustab kesktalviti oma naise pealt tulevast suve - kui naisterahva õrn nahk, mis on tundlikum kui mehe oma, hakkab talvel tumenema, siis olla kuuma suve oodata. Seda nim. naha pigmenteerumiseks aga nahapigment teatavasti kaitseb päikese halva mõju eest. Naisterahva nahk teab ära milline tuleb suvi ja hakkab kaitseks ette valmistuma. - Teglikult on asi proosalisem, naabrimehel ei funktsi enam hästi ja naisukene püüab asja parandada kehakatetest vabanemise teel - nii see nahk tal tumeneb. Mõningail on mõistus tumenenud - ?
Metsavana: ahvenauim näitab, et veebruaris on miinuskraadid, kuid suvest on veel vara rääkida .-.-.-.- mis puudutab sea PÕRNA peal ennustamist, siis ennustajad ei petnud, nad eennustasid õigesti. see on sea kättemaks "ah, tahate mu põrnapealt ennustata, sähke siis VALGEID JÕULE sähke"
Minul läksid 13 veebruarist noore ja vana sea põrnad lahku. Veebruar võib tulla nii soojem kui ka külmem. Homme vaatan vanamoori maksa pealt aga sellepeale ei saa ka lõpuni kindel olla pärast Läti alkoralli algust. Joob reo nagu loom. Ennusta siis sellisega.
Metskitse eesnaha uurimise põhjal võib järeldada et ilm hakkab järk-järgult minema soojemaks ning suvi saab olema kõige soojem aastaaeg. Jänese hambakumeruse järgi saab väitaa et lumi sulab mingi hetk ära ning et kevadepaiku hakkavad linnud lõunamaalt tagasi tulema.
No ma siin seapõrna pealt vaatasin, et talv hetkel veel kestab. Ja suvi tuleb umbes suve alguses ja võib minna ka soojaks umbes samal ajal. Võib tulla ka vihma ning äikest suve paiku.