Eesti uudised

GRÄZIN: Reinsalu väljaütlemine oli macho-poliitika viimne karjatus  (82)

Denes Kattago, 25. jaanuar 2018 12:17
Igor GräzinFoto: Martin Ahven
Riigikogu liige ja õigusteadlane Igor Gräzin leiab, et tegelikult on justiitsiminister Urmas Reinsalu umbusaldamise taga poliitiline ära tegemine.

"Reinsalu on viimne võitleja seltskonnast, kus värvikaim oli Ken-Marti Vaher, aga ka Juhan Parts. Nad tulid poliitikasse plaaniga lõpetada ära Eesti senine väärtuspoliitika ja kehtestada uut tüüpi poliitiline režiim  "Vali kord", s.t. mõõtmatult suurendada jõustruktuuride, eeskätt kapo ja prokuratuuri  tegevusvabadusi inimvabaduste arvelt," ütles Gräzin Õhtulehele.

Samal teemal

"Formaalne ettekääne oli võitlus korruptsiooniga, sisuline - eemaldada poliitilised konkurendid. Nn maadevahetuse protsess oli ehk kõmulisim ja puhtalt poliitiliselt tellitud protsess, mille tulemusena  lõpetati ära Eesti suurimaid erakondi - Rahvaliit samamoodi nagu oli Päts kõrvaldanud vapsid," arvab rahvasaadik.

"Reinsalu väljaütlemine on selle macho-poliitika viimne karjatus eesmärgiga likvideerida teatud osa vasakpoolsusest ja üldinimlikkusest, mida naistevastase vägivalla vastu võitlejad kehastavad. On siiralt kahju, et Reinsalu ohvrid - eile poliitikas ja homme vägivaldsetega meestega kokkupuutuvad naised seda ei märganud. Sotsiaaldemokraadid loobusid oma väärtustest ja - näe - Leninil oli jälle õigus: see, et sotsid reetsid iseenda ei tähenda seda, et nad homme ei reeda ka meid, sest see on selle ideoloogia olemus," selgitab Gräzin. 

Samal teemal

30.00.2018
RAPORT: Poola on Mandri-Euroopas naistele kõige turvalisem riik
26.00.2018
MIHKELSON E-HÄÄLETUSEST: see aitaks riigikogus raha kokku hoida
25.00.2018
Loone: Reinsalu on võimul feministide armust
25.00.2018
OUDEKKI LOONE: Reinsalule anti kollane kaart