Eesti uudised

Täiendatud!

Prokuratuur toetab Pauluse ennetähtaegset vabastamist, kuid otsuse teeb kohus (12)

Toimetas Maria Rozbaum, 25. jaanuar 2018 12:56
Assar Paulus kohtusFoto: Tiina Kõrtsini
Riigiprokuratuur toetab Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Assar Paulusele kokkuleppekaristusega nõustumisel enne tähtaega vanglast vabanemist. Kas Paulus vabaneb, jääb aga kohtu otsustada.

Tartu ringkonnakohus tühistas esmaspäeval varasema maakohtu määruse, millega Paulus (55) jäeti tingimisi enne tähtaega elektroonilise valve all vabastamata ja saatis selle maakohtule uueks otsustamiseks uues kohtu koosseisus, edastab ERRi uudisportaal.

Samal teemal

Samas tühistas ringkonnakohus maakohtu määruse hoopis protsessinormide rikkumise tõttu ehk seetõttu, et esimese astme kohtus lahendas asja kohtunik, kes oleks pidanud end taandama, kuna tal oli isiklik perekondlik sõprussuhe Pauluse ühe kaitsjaga.

Ringkonnakohus taunis aga riigiprokuratuuri Paulusele karistuskokkuleppe sõlmimisel väidetavalt antud lubadust ta enne tähtaega vanglast vabastada.

Prokuratuur lükkab lubaduse andmise ümber. "Nagu kohus väga õigesti ütleb, on ainult kohtul õigus otsustada süüdimõistetud isikute ennetähtaegse vabanemise üle. Prokuratuuril sellist õigust ei ole, mistõttu pole ka prokuratuur kunagi ühelegi süüdistatavale andnud taolisi lubadusi," kirjutas riigiprokuratuuri avalike suhete nõunik Kaarel Kallas Õhtulehele.

"Kõnealusel juhul on Assar Paulusele kokkuleppeläbirääkimistel lubatud, et juhul kui tema käitumine karistuse kandmise ajal võimaldab prokuratuuril tema ennetähtaegset vabanemist toetada, siis me seda ka teeme. Antud juhul on prokuratuur leidnud, et Assar Pauluse ennetähtaegset vabastamist on võimalik toetada, kuid nagu öeldud – otsuse, kas Paulus vabastada või mitte – teeb ainult kohus," lisas Kallas.

Samal teemal

20.02.2019
Assar Paulus peab vanglasse edasi jääma
04.07.2018
Vanglate asekantsler Priit Kama selgitab Assar Pauluse 250 päeva kartseris: „Kõik süüdimõistetud on kohustatud töötama!“
27.06.2018
Allilmaliidri võitlus trellide taga: Viru vangla püüab murda Assar Pauluse autoriteeti
15.03.2018
Kurikuulus Assar Paulus jäeti rootsi kardinate taha