Riigi Infosüsteemi Ameti intsidentide käsitlemise osakonnale (CERT-EE) on laekunud mitu teadet täna hommikul levima hakanud õngitsuskirjadest, millega kurjategijad üritavad kätte saada erinevaid paroole ja isiklikke andmeid.

E-kirjad on saadetud Swedbanki nimelt pealkirjaga "Vajalik lisateave". Kirjas teatatakse, et pank ei suutnud kasutaja teavet kinnitada ning saadetakse link vormile, kuhu palutakse sisestada täiendav info. Lingilt kuvatakse kasutajale Swedbanki nimeline õngitsusleht, kus küsitakse kasutaja isikuandmeid ning krediitkaardiinfot. Ainsa tuvastamisvõimalusena töötab sellel lehel paroolikaardiga tuvastamine.

CERT-EE juhi Klaid Mägi sõnul ei ole teada, kas keegi on kirjeldatud õngitsuskirja ohvriks langenud ning rahalist kahju kannatanud. "Kindlasti tasub selliste kirjade puhul olla ülimalt ettevaatlik, mingil juhul ei tohi sellele lehele isikuandmeid ja krediitkaardiinfot sisestada. Kui keegi on seda aga juba teinud, siis tuleks esimesel võimalusel võtta ühendust oma pangaga ning esitada kindlasti toimunu kohta avaldus ka politseisse," märkis Mägi.

Vaata siit lähemalt õngituskirja näidist! 

Jaga artiklit

3 kommentaari

M
matsu  /   17:51, 28. jaan 2018
Stt lugu küll, pole juba aastad paroolikaarti kasutanud, ei tea, kas see isegi alles on.
Tegelikult tekkiks kohe kahtlus sellise kirja suhtes.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis