Krimi

Selgus põlengu põhjus!

FOTOD JA VIDEOD | Tallinnas Ülemistes põles tööstushoone, mis levitas mürgist suitsu (21)

Liis Vaksmann, 25. jaanuar 2018 09:44
Foto: Lugeja video.
Neljapäeval hommikul kella üheksa paiku sai päästeamet teate põlengust Ülemiste City's Valukoja tänaval. Põlengust tekkinud suits oli mürgine, mistõttu vaadati kiirabi poolt sündmuskohal üle 22 inimest. Haiglasse toimetati üks päästja. Õhk tunnistati eri ametkondade poolt puhtaks alles pealelõunast.

Põleng oli kolmekordse tööstushoone esimesel korrusel, kus põles ligi saja ruutmeetri ulatuses titaani ja tsirkooni saepuru. Hoones olnud inimesed juhatati majast välja ja alustati päästetöödega, milles osalesid Lasnamäe, Lilleküla, Kesklinna, Nõmme, Assaku, Pirita ja Keila päästjad kui tehnika. Kustutustööd kestsid ligi kella poole kaheteistkümeni, mil päästjatel õnnestus tulekahjule piir panna.

Samal teemal

Kustutustööde tõttu oli liiklus sündmuskoha lähedal ümber suunatud ja ühistransport pääses osaliselt läbi. See aga ei morjendanud ümberkaudseid tööinimesi: vabalt jalutati lõunasöögi karbid näpus voolikute ja vahu vahel ringi, et ruttu-ruttu tööle tagasi saaks. Oli ka neid, kes telefonid näpus filmisid toimuvat. Neid ei hoidnud tagasi isegi päästeameti teade, et põlengust tekkinud suits on mürgine. Päästeamet suisa palus Valukoja tänava piirkonda vältida ning hoida lähikonnas kinni nii hoonete uksed kui aknad.

Päästeameti Põhja päästekeskuse pressiesindaja Indrek Hirs ütles, et üks päästetöödel osalenud päästja toimetati haiglasse, kuna tal olid vererõhuprobleemid. Ülejäänud 22 inimest, - nii päästjad kui objekti töötajad -, kelle kiirabitöötajad kohapeal üle vaatasid, haiglaravi ei vajanud. 

Foto: Stanislav Moškov

Kõrgeima taseme väljakutse

Kuna põles ligi saja ruutmeetri ulatuses titaani ja tsirkooni saepuru, oli sündmuskohal ka päästeameti erikeemiatalitus, kes teostas kohapeal vajalikke mõõtmisi.

Ka päästjad, kes kustutustöödel osalesid, suunati järjest kiirabitöötajate poole, et läbida kontroll. "Riided seljast ja minge kohe!" kostusid käsklused päästjatele, kes seepeale heitsid seljast nii jope kui sikutasid jalast püksid, mis jäid neist nukralt teepervele seisma. Tagasi tulles pandi riided musta kilekotti ja tõmmati halli jõuteibiga kinni. Rebiti ka paarikümne sentimeetri pikkune riba, mis kleebiti kotile peale ja kirjutati oma nimi peale.

Päästeameti Põhja päästekeskuse pressiesindaja Indrek Hirs põhjendas säärast teguviisi sellega, et erikeemiatalituse mõõtmistulemuste järgi olid põlemisest tekkinud produktid mürgised, mistõttu vaadati kiirabi poolt üle ka päästjad ning puhastatakse spetsiaalse tehnoloogiaga nende riided, mis esimese hooga leidsid tee musta prügikotti.

Peale tulekahju likvideerimist käisid kella ühe ajal päeval erinevate ametkondade esindajad mõõtmas õhust ohtlikke mürgiseid aineid, mida Päästeameti sõnul korduvad mõõtmistulemused enam ei leidnud.

Valukoja tänava tööstushoone põleng sai esialgsetel andmetel alguse tootmisprotsessi käigus põlema süttinud tsirkooniumiseparaatorist.

Valukoja 12 asuv tööstushoone on ka varem linlastele muret põhjustanud. Nimelt asub seal ettevõte, mis tegeleb metallitöötlemisega ja tihtipeale paisatakse hoone akendest välja veeauru, mistõttu kohalikud arvavad, et tegemist on suitsuga ning kutsuvad kohale päästeameti. 

Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul ütles, et Keskkonnainspektsioon on alustanud juhtunu asjaolude selgitamiseks menetlust.

"Meie tellimisel käis kohapeal ka Eesti keskkonnauuringute keskuse õhulabor ja võttis õhust proovid – nii ettevõttes sees kui ka väljast. Tulemused peaksid selguma lähipäevil," kommenteeris Tuul. 

Samuti võeti ka veeproovid ning päästeameti erikeemiarühm tegi kohapeal vajalikke mõõtmisi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee