Eesti uudised

Indrek Saar: kultuuritöötajate palk tõuseb sel aastal hüppeliselt (8)

LISA KOMMENTAAR

kirjanik 25. jaanuar 2018 20:04
Maksan nagu haige makse, et see kultuurivõhik saaks oma sõbrannadega laristada. Kirjanikud näevad raha nagu oma kõrvu.
Elukutseline Setu 25. jaanuar 2018 13:00
Teatriministeeriumi teatriminister räägib sellest kuidas ta riigi teatrites natike palka tõstab! Mis puutuvad siia kultuuritöötajad kellest suur osa ei saa üldse riigi käest palka. Paljud töötavad omavalitsuste rahavamajade juures. Kes KULKA stipendiumiga, kes miskisuguse (mitte töö) lepinguga. Enamusel puudub võimalus saada isegi miinimum palka. Sotsiaalsetest garantiidest rääkimata. On üldse ime, et Eestis vaevub veel keegi laulupeoks koore ette valmistama. Mingite kirjaniku palkadega ei lahenda riik kuidagi kirjanike probleeme. See on PAKASUHHA!
25. jaanuar 2018 12:22
Ärge saage valesti aru. Nüüd jääks juskui mulje, et kõigi riigiasutuste kultuuritöötajad hakkavad nüüdsest saama kõik natuke üle tonni ja elu on lill. Tegelikkus on ikka midagi muud. Esiteks kõik kohe kindlasti ei saa ja üldse hea kui nüüd pärast seda hoopis lahti ei lasta.
Pigem poliitreklaam 25. jaanuar 2018 12:16
Sasvad need kes saavad jälle ja teised imegu näppu. See kes saavad oleneb tegelikult ka ikka väga paljudest muudest asjaoludest ka nagu vastavast kvalifikatsoonist, ametikohast ja sellele vastavast nõutavast erialasest kõrgharidusest ennekõike, siis edasi juba tutvustest, sidemetest ja erilistest teenetest jne. Ja kui tõstetaksegi, siis tõenäoliselt lastakse varsti ka lahti ja asendatakse mõne vastavat kvalifikatsiooni mitte omava töötajaga, kelle jaoks muudetakse see sama töökoht juba ära vastavat kvalifikatsiooni mitte nõudvaks töökohaks ehk ühesõnaga alati annab kuidagimoodi skeemitada, kui ei soovita vastavat palka maksta ja otsustajateks töökorraldusliku poole eest on ju ikka endiselt asutused ja nende asutuste vastavad töötajad mitte aga minister nagu püütakse jätta nüüd muljet nagu minister ainuisikuliselt kõike otsustaks. Juba see ministri jutt sel teemal on igalpool nii üldsõnaline ja napp. Aga poliitiliseks reklaamiks kärab küll jälle.
tubli Indrek 25. jaanuar 2018 10:40
Ja 300 eurit penssi saavate pensionäride ostujõud langel ka hüppeliselt. Ole sa siis meheks edasi !
ja selle 25. jaanuar 2018 13:36
300-sega ei jõua sa isegi omaosalust haiglas maksta, lisaks tuleb ravimid osta.
Ärge saage valesti aru, 25. jaanuar 2018 10:04
kultuuritöötajad on riigi mõistes need, kes saavad riigieelarvest palka: riigiteatrid, muuseumid, keskraamatukogud, Eesti Kontsert, RAM ja ERSO. Teised, kaasaarvatud rahvakultuur ja kohalik kultuurielu, palgatõusu alla ei kuulu.
Brunn 25. jaanuar 2018 09:45
Tõsi vää seega kusagilt ümber jaotades.