Avariii RaplamaalFoto: Kaspar Pokk/Kanal 2
Annika Erg 25. jaanuar 2018 00:42
Eile õhtul avastati Raplamaal Kehtna vallas teelt välja sõitnud auto, mille juures oli 37-aastane hukkunu.

Häirekeskus sai eile õhtul kella 20.04 ajal teate, et Kehtna vallas Aleti- Järvakandi 2. kilomeetril on teelt välja sõitnud sõiduauto Jeep. Esialgsetel andmetel sõitis sõiduauto Jeep juht Järvakandist Eidapere poole ning kaotas sirgel teel sõiduki üle kontrolli, mistõttu kaldus seni teadmata põhjustel paremale poole teelt välja ja rullus üle katuse. Autot juhtinud 37-aastane mees paiskus avarii käigus autost välja ning ta hukkus sündmuskohal.

Politsei selgitas, et juht viibis autos üksinda ega olnud turvavööga nõuetekohaselt kinnitatud. Mehel oli olemas vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus ja tema sõiduki rehvid vastasid nõuetele. Sündmuskohal töötavate politseinike sõnul on teeolud sündmuskohal lumised.

Mehe täpne surma põhjus ja terviseseisund ilmneb kohtuarstlikul lahangul.

Rapla politseijaoskonna välijuht Veigo Vilbas avaldab kaastunnet hukkunu lähedastele. „Praegusel aastaajal, mil tee- ja ilmastikuolud on pidevas muutuses, tuleb vältida suuri kiiruseid ning tarbetuid manöövreid. Lubatud maksimaalne piirkiirus on võimalus, kuid mitte kohustus. Iga juht peab oma sõiduoskusi adekvaatselt hindama ning keerulistes ilmastikutingimustes ka vastava sõidukiiruse valima“, lisas Vilbas.

Liiklusõnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks alustatakse kriminaalmenetlus, mida juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.