Eesti uudised

Maksu- ja tolliamet viis Tallinnas baarist kaasa maksumärkideta alkoholi  (11)

Liis Vaksmann, 24. jaanuar 2018 21:35
VÕÕRAMAINE: Kahtlase päritoluga alkohol. Pilt on illustratiivne.Foto: Martin Ahven
Möödunud nädalal võttis maksu- ja tolliamet Tallinnas baarist kaasa üle 4200 pudeli Eesti maksumärkideta alkoholi, mille päritolu nüüd kontrollib. 

Soome uudisteportaal Tallinna24 kirjutab, kuidas läinud nädalavahetusel märkas baarikülastaja, kuidas kesköö paiku tulid lokaali vormis ametnikud, kes uudistasid müüdavat alkoholi ja seda endaga kaasa võtsid. Millest oli säärane tegevus tingitud – kas tõesti käib kontroll, et selgitada, kas müüdav kraam võiks pärineda lõunanaabritelt?

Samal teemal

MTA pressiesindaja Uku Tampere sõnul leiti kõnealust baari kontrollides 4277 pudelit erineva mahu ja nimetusega,  saatelehtedeta lahjat alkoholi (õlut), mida maksu- ja tolliameti kontrollib – kas maksud on tasutud ja milline on  alkoholi päritolu.

Tampere kinnitab, et MTA on kontrollinud Tallinna eri ettevõtteid. Vaadeldi ümbrikupalgariskiga majutus- ja toitlustusettevõtteid kesklinnas ja Lasnamäel. „Eesmärk on kontrollida töötajate nõuetekohast registreerimist töötamise registris, koguda teavet ettevõtete sisemise töökorralduse ja võimaliku ümbrikupalga maksmise kohta, samuti juhtida äriühingu ja töötajate tähelepanu ümbrikupalga maksmise kahtlust tekitavatele näitajatele,“ räägib Tampere.  „Mitmes kohas olid vaatlustele kaasatud ka liikuvkontrolli ametnikud, kes kontrollisid võimalikke aktsiisiriske. Võimalik rikkumine tuvastati vaid ühes tegevuskohas, täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus.“ 

Kontrollitud 18 asutuse 85 töötajast vaid kolm ei olnud töötamise registris registreeritud, kuid pooltele ettevõtetele jätkab amet nõu andmist, et nad saaksid võimalikud maksuriskid maandada. 

Tampere sõnul teevad MTA ametnikud tollikontrolli Eestisse sisenejatele iga päev, sealhulgas salasigarettide, keelatud esemete ja ainete Eestisse toomise tõkestamiseks. „Lätist toodud alkoholi edasimüümine on keelatud. Seetõttu ongi maksu- ja tolliameti kontrollid selles valdkonnas keskendunud eelkõige võimalikele müügikohtadele, nagu toitlustus- ja meelelahutusasutused, et välistada Eesti maksumärkideta alkoholi müüki. Selliseid kontrolle on tehtud mitmes kohas üle Eesti ning mõnikord on käitlejate juurest leitud ka Läti maksumärkidega alkoholi. Ka maanteel tehakse ebaseadusliku alkoholikäitlemise tuvastamiseks riskianalüüsi alusel suunatud kontrolli ja juhukontrolli.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee