Maailm

Kentucky koolitulistamine: vaikne maakoht leinab hukkunud teismelisi 

Toimetas Greete Kõrvits, 24. jaanuar 2018 19:49
Kooliõpilane palvetab mälestusüritusel hukkunud koolikaaslaste eest.Foto: Reuters / Scanpix
Teisipäeva hommikul toimunud koolitulistamises Marshalli maakonna keskkoolis hukkus kaks noort inimest. Kohalikud leinavad, kuid on tänulikud kiirelt reageerinud politseijõududele ning õpetajatele ja õpilastele, kes kangelaslikult koolikaaslasi päästsid, kirjutab CNN.

Bailey Holt ja Preston Cope olid mõlemad 15aastased. Bailey suri kuulihaavadesse kohapeal, Preston haiglas. Neliteist õpilast sai tulistamises viga, neli last sai kergemaid vigastusi põgenemise käigus. Kokku oli kannatanute seas neliteist poissi ja neli tüdrukut. Kõik ohvrid olid õpilased vanuses 14-18 eluaastat.

Ka tulistaja ise oli õpilane. 15aastane poiss jalutas mõni minut enne üheksat sööklaruumi ja hakkas tulistama. Tal oli üks relv. Tulistajat käsitleb kohus täisealisena, kuid tema nime ei avaldata kuni ta on ametliku süüdistuse saanud. Tulistamise põhjus pole teada.

Koolimaja pärast tulistamist.Foto: Reuters / Scanpix

Väikeses maakohas pole ka suurt haiglat, kuhu tõsiselt vigastatud kiiresti toimetada. Osad vigasaanud, kaasa arvatud Preston Cope'i, sõidutas kiirabi 100 miili (160 km) kaugusele Nashville'i Tennessee osariigis. Kas Preston oleks ellu jäänud, kui ta oleks lähemal asuvas haiglas abi saanud, pole teada.

Ameerikas toimus kahe päeva jooksul kaks koolitulistamist. Esmaspäeval tappis 16aastane noormees 15aastase tüdruku Texase osariigis Italy linnas.

Koolimaja pärast tulistamist.Foto: Reuters / Scanpix

Samal teemal

01.02.2018
Los Angelese koolitüdruk avas kaasõpilaste pihta tule
27.01.2018
Kohus otsustas kolleegi maha lasknud meest mitte arreteerida
23.01.2018
Kentucky keskkoolis toimus tulistamine
15.01.2018
FOTOD | Permis toimus koolipussitamine, viga sai 14 õpilast ja õpetaja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee