Eesti uudised

Kalle Muuli: Reformierakonna kirbutsirkus on lõppenud ja naistevastane vägivald ei huvita nüüd enam kedagi (86)

Ohtuleht.ee, 24. jaanuar 2018 17:47
Foto: Teet Malsroos
Kauaaegne ajakirjanik ja endine Riigikogu liige Kalle Muuli leiab sotsiaalmeedia postituses, et Reformierakonna järjekordne kirbutsirkus on selleks korraks siis jälle lõppenud.

"Naistevastane vägivald ei huvita nüüd enam kedagi -- täpselt kuu aja pärast sõidab enam-vähem kogu see umbusaldajate kamp üksmeelselt Tartusse presidendi vastuvõtule Tiit Ojasoo lavastust vaatama. Olen kindel, et see on märksa parem lavatükk kui tänane Reformierakonna korraldatud etendus, sest halvemat ja mõttetumat pole lihtsalt võimalik teha," leiab Muuli. 

Samal teemal

"Juba ainuüksi see, et kits pandi kärneriks ja umbusaldajate juhtimine usaldati Jürgen „Ära kaaguta!“ Ligile, näitas selgelt, et Reformierakonna eesmärk pole poliitilise kultuuri parandamine ja naiste kaitsmine, vaid poliitiline kättemaks justiitsminister Urmas Reinsalule," leiab Muuli. 

Ta toob välja, et põhjust kättemaksuks oli muidugi küllaga: Reinsalu algatas ju VEB-fondi tehingute uue uurimise ja määras eriuurijaks Kaido Kama.

Muuli leiab ka, et sotsid käitusid tavapäraselt ja ootuspäraselt ning reetsid oma väärtused, kuid EKRE suutis erinevalt sotsidest üllatada. "Umbusaldada justiitsministrit, kes nõudis kooseluseaduse tühistamist ja keeldus eelmises valitsuses reformierakondlaste nõudmisel kooseluseaduse rakendusakte koostamast – seda ei osanud EKREst küll oodata. Rääkimata sellest, et umbusaldusavalduse ametlikuks põhjuseks oli ju ikkagi Reinsalu sõnavõtt feministeeriumi kanakarja kambaka vastu. Sisuliselt ühines EKRE nüüd selle kanakarjaga Reinsalu vastu."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee