Eesti uudised

Martin Helme Ossinovskile: teil pole mingit õigust rääkida midagi väärtustest (118)

Toimetas Silja Ratt, 24. jaanuar 2018 13:52
Martin HelmeFoto: Teet Malsroos
Tänases riigikogu infotunnis sai teiste seas sõna EKRE ridadesse kuuluv Martin Helme, kes avaldas arvamust, et tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ei tohiks enam kunagi võtta sõna väärtuste või naistevastase vägivalla teemal.

"Minu meelest, härra minister, teil pole mitte mingit õigust, ei moraalset ega sisulist õigust rääkida midagi väärtustest. Sotsiaaldemokraadid lasevad täna täielikult oma lipu vardast alla ja jätavad hääletamata kõige olulisemas väärtusküsimuses, milles te olete poose võtnud aastaid," seletas Helme, vihjates sellele, et sotsiaaldemokraadid ei kavatse justiitsminister Urmas Reinsalu vastu algatatud umbusaldusavaldusega kaasa minna.

"Ja millise põhjendusega siis? Sellise põhjendusega, et äkki muidu juhtub nii, et teile mitte meeldiv erakond saab valitusse või lihtsalt saab positiivse punkti," põrutas Helme. 

Helme selgitas, et ta ei mõista, kuidas saavad sotsiaaldemokraadid jätta seisukoha võtmata, kui nad on ise aastaid tagunud trummi naistevastase vägivalla teemal.

"Oleks kõige suurepärasem, kui te rohkem sel teemal midagi ei räägiks. Ärge kunagi enam midagi rääkige midagi väärtustest või naistevastasest vägivallast," võttis Helme enda jutu kokku.

Ossinovski vastas Helme kriitika peale, et Sotsiaaldemokraatlik Erakond on seisukoha võtnud ning mõistab naistevastase vägivalla hukka. 

Samal teemal

31.01.2018
USUTLUS | Ossinovski: alkoholipoliitika kokkuvõtetega peame ootama maikuuni
30.01.2018
Helme kodakondsuspoliitikast: lambast ei saa hobust tallis sündimise tõttu
25.01.2018
Umbusaldushääletus kukkus läbi: Urmas Reinsalu jätkab justiitsministrina
24.01.2018
GALERII JA VIDEO | Umbusaldusavaldus kukkus läbi, Reinsalu jätkab ministrina

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee