3
fotot

Tarbijahindade kasv aeglustub sel aastal 3 ja järgmisel aastal 2,5 protsendini. Aeglasema hinnatõusu taga on väliste hinnasurvete leevenemine.

Nii toornafta kui teiste toorainete hinnad peaksid sel aastal Swedbanki prognoosi järgi kasvama aeglasema tempoga. Kõige enam pidurdavad inflatsiooni meie hinnangul toiduainete ja transpordihindade aeglasem kasv.

Tööjõupuudus hoiab palgakasvu kiirena

Kiire palgakasv peaks sel aastal Swedbanki prognoosi kohaselt jätkuma, kuna tööjõu pakkumine ei suuda tööjõu nõudlusega sammu pidada. Tulumaksuvaba palgaosa kergitamise tõttu tõuseb suurema osa palgasaajate kasutatav tulu ning sellel peaks olema positiivne mõju eratarbimisele.

Nimetatud maksumuudatus peaks palgakasvu ootusi mõnevõrra vähendama. Meie prognoosi järgi tõusevad palgad sel aastal ligikaudu 6%. Kuigi palgad ei kasva enam tootlikkusega võrreldes ennaktempos, oleme me suutnud ettevõtete hinnapõhise konkurentsivõime langust vaid aeglustada.

Jaga artiklit

15 kommentaari

N
Naljanumber  /   09:45, 26. jaan 2018
Naljanumber.
Abikaasa töötab. Ideekohaselt peaks olema tööpäev 8h, reaalseslt on nii, et iga jumala päev jõuab koju kell 19.00- 20.00. Siis on väsinud. sööb, magab. Mina tegelen lastega ( kool, lasteaed, kodutöö,toit) majapidamine ja kerge kodune töö. Aga põhimõtteliselt palj´k on kahepeale kokku täpselt selline, et palgapäevast palgapäevani, sest tema palk kulub maksudeks ära. Paak kütet ja süüa. Minu sissetulekust majandame.
Poodi ei taha vahel minnagi. Tuled poest ära, arve jälle vähemalt üle 70 euri aga koju jõudes, nagu polekski midagi.
Kelle palgad tõusevad? Eks ikka ladvikus.
Oot kuidas see kõlaski - tõstame miinimum palka. Anname lasterahasid senise 40 asemel 45. ja näiliselt muudkui anname. Reaalselt tähendab see seda, et kuna lasteaia koha tasu on seotud miinimupalgaga, siis senine lasteaia tasu 50 euri muutus 55 peale ja "söödigi" kohe see lisalasteraha justkui ära. Saan kontol vaid imetleda pisut suuremat numbrit aga reaalset tähendust ja abi sellest teadmisest küll poleks :D
Inimesed töötavad oma pere ja tervise arvelt. Kui haigeks jäävad, siis pole neid enam riigile vaja, isegi töötukassa laiutab käsi ja ütleb, et pole raha, et ravida. Makske kui arstile tahate.
Aga ei jah..kõik on ilus ja lill :D
Ladvikus
T
tibu  /   05:20, 26. jaan 2018
no tahaks näha seda palgakasvu kiirenemist ja jindade vähenemist.... praegu on asjad küll nii,et palk(tegelikult sissetulek) suurel osal inimestel vähenes aga hinnad muudkui kasvavad....kui ei usu, eks minge poodi ja vaadake...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis