Eesti uudised

Jaak Aab: riigipalgaliste töökohtade pealinnast väljaviimine ei toimu vaid paberil (13)

Maaleht, Ohtuleht.ee, 24. jaanuar 2018 11:58
Jaak AabFoto: Stanislav Moshkov
Alanud on riigipalgaliste töökohtade väljaviimine pealinnast maakondadesse ning Maaleht uuris, kuidas see edeneb.

„Töökohtade väljaviimine on valitsuskabineti poolt otsustatud ning neid otsuseid ringi vaadata ei ole plaanis,” kinnitas Maalehele kogu seda ettevõtmist koordineeriv riigihalduse minister Jaak Aab. Ministri sõnul valmistatakse praegu ette Pärnusse 101, Viljandisse 73, Rakverre 75, Raplasse 54, Tartusse 204, Ida-Virumaale 248 töökoha viimist.

Hiljuti selgus, et Rakverre kolinud Geoloogiateenistuse puhul oli tegu pigem töökohtade liikumisega paberil, kuid Aabi sõnul oli Geoloogiateenistusega asi keerulisem vaid selle ala spetsiifilisuse tõttu.

Samal teemal

„Need ei ole numbrid paberil, vaid konkreetsed plaanid, samas ei ole eesmärgiks tormamine vaid teha seda läbimõeldult ning leida parimad lahendused,” rõhutas minister, et töökohtade liikumine toimub päriselt.

Refereeritud artikli täistekst Maalehes.

„Riigi huvi on, et terves Eestis oleks kõrget kvalifikatsiooni nõudvaid ametikohti, sest töökohtade olemasolu on otseselt seotud maapiirkondade elujõulisusega. Kui tööeas inimestel pole oma kodukohas väärilist rakendust, siis on meil ka raske oodata, et ta oma perega sinna jääb ning igapäevaselt oma kogukonna arengusse panustab," rääkis peaminister Jüri Ratas detsembris töökohtade kolimise plaanist.

"Peame seisma selle eest, et Tallinna kõrval areneksid ka Eesti maakonnakeskused ja kaugemad omavalitsused ning kohalikud elanikud ei peaks tulema töö ja eneseteostuse otsinguil üksnes pealinna."

Samal teemal

22.09.2018
Valitsuse riigipalgaliste töökohtade dieediprogramm on hakanud tõrkuma
17.00.2018
Rakverre kolitud Geoloogiateenistuse kogemus näitab, et riigi algatus on poolik
10.00.2018
ON FIKTIIVSEID KOLIMISI: riigiametite Tallinnast lahkumine käib üle kivide ja kändude
08.00.2018
Pealinnast töökohtade väljaviimine on vaid petlik lubadus?