Kohalikud jälgimas suitsu, mis tuleb piirkonnast, kus asub organisatsiooni Save The Children kontor Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Piret Kütt, Greete Kõrvits 24. jaanuar 2018 09:48
ISIS ründas Afganistanis Jalalabadis rahvusvahelise lastekaitseorganisatsiooni Päästke Lapsed (Save the Children) kontorit. Viga sai 12 inimest, kaks inimest sai surma. Üks terrorist võib endiselt majas viibida.

Võimude sõnul toimus organisatsiooni maja ees esmalt plahvatus, misjärel püssiga varustatud enesetaputerrorist hoonesse tungis, kirjutab Reuters. Intsident juhtus kohaliku aja järgi kella üheksa paiku hommikul. Kõigepealt plahvatas hoone sissekäigu ees autopomm, seejärel tormas maja poole granaadiheitjaga terrorist. Lisaks kahele ohvrile on surma saanud ka kaks terroristi.

Rünnaku eest võttis vastutuse terrorirühmitus ISIS, vahendab BBC. Üks terrorist jäi usutavasti veel hoonesse ja kogu intsident vältas mitu tundi. 45 inimest päästeti maja keldrist. Kokku oli majas umbes 50 inimest ning pole teada, kas kannatanute seas oli organisatsiooni töötajaid. Üks hukkunu oli politseinik.

Afganistani mees lastekaitseorganisatsiooni maja lähistel pärast rünnakut Foto: AFP/Scanpix

Suurbritannia päritolu heategevusorganisatsioon Save the Children tegutseb aastast 1976 pea kogu riigis. Oma tegevusaja jooksul on Save the Children meditsiini- ja toiduabi, samuti võimalusi hariduse saamiseks viinud ligi 700 000 afgaani lapsele.

ISIS on rahvusvahelised ja kohalikud heategevusorganisatsioonid sihikule võtnud ning paljud neist on riikides nagu Afganistan töötajaskonda vähendanud või üldse lahkunud. Abivajajate abist ilma jätmine aga loob ISISe äärmuslastele parema pinnase.

Kontori kõrval asuvalt mänguväljakult on näha põlevat sõidukit. Foto: AFP/Scanpix