Maailm

„Lasen teid kõiki maha!“ Michigani mees ähvardas CNNi töötajaid surmaga (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 23. jaanuar 2018 19:24
CNN toimetus Atlantas.Foto: AFP / Scanpix
Michigani osariigi mees, kellel on pikk ajalugu vihaste telefonikõnede tegemisega erinevatesse asutusse, on viimaks vahi alla võetud. Enam ei olnud tema kõnede eesmärgiks solvamine, vaid otsene tapmisähvardus CNNi ajakirjanikele.

Novi linnast pärit Brandon Griesemer tegi 9. ja 10. jaanuaril Atlanta linnas asuvasse CNNi peatoimetusse kokku 22 telefonikõnet. Nendest neli võtsid töötajad linti ning need on ka kothus Griesemeri vastu asitõenditeks.

Reedel pääses mees 10 000 dollari suuruse kautsjoni vastu vabaks. Tema pereliige, kellega ajakirjanikud ühendust võtsid, keeldus olukorda kommenteerimast. CNN ütles omapoolses pöördumises, et kõiki ähvardusi nende töötajaskonna aadressil võetakse tõsiselt ning säärastes olukordades võtab ettevõte otsekohe ühendust politseiga.

Kuid korrakaitsjatel on Griesemeriga kokkupuuteid olnud varemgi. Mees alustas telefonitsi möllamist eelmise aasta septembris, kui helistas Michigani ülikoolilinna Ann Arbori moslemikeskusse ja sõimas vastuvõtjal näo täis. Politseile ütles ta, et tal oli sel päeval kehv tuju.

Kõnede tegemiseks kasutas mees oma isa telefoni.

Samal teemal

17.00.2018
Kas täna öösel jagab Trump „Võltsuudiste auhindu“?