Maailm

Laps sündis lennul Pariisist New Yorki (13)

Toimetas Aadu Hiietamm, 23. jaanuar 2018, 18:30
Õnnelik ema pärast sünnitust koos lapsega lennukis.Foto: Cleveland Clinic
Nigeerlannal Toyin Ogundipel (41) algas sünnitus Air France'i reisilennukis teel Pariisist New Yorki Gröönimaa kohal, vahendab Blick Online. 

Kuna piloot oleks pidanud hädamaandumiseks lennuki juhtima kahe lennutunni kaugusel asuvatele Assoori saartele, otsustas ta jätkata lendu New Yorki, kuhu jõuti nelja tunni pärast. Õnneks viibisid lennukis kaks arsti: USAs Ohio osariigis Clevelandi kliinikus töötav uroloog Sij Hemal ja Prantsusmaal elav lastearst Susan Shepard.

„Ootasin parajasti klaasi šampanjat, kui lennuki meeskond abi palus,“ meenutas doktor Hemal, kes oli olnud õpingute ajal abiline seitsme lapse sünni juures. Sünnitaja aidati lennuki esimesse klassi ning väike Jake tuli seal arstide hoole all ilmale.

Nigeerias ja Suurbritannias elav ja pankurina töötav Toyin Ogundipe oli sünnituse ajal rahulik. Ta rääkis hiljem, et arstid tegutsesid professionaalselt ja ta oli kogu aeg kindlates kätes. 

ÕNNELIKUD: Toyin Ogundipe koos sündinud lapse ja teda abistanud arstidega lennukis.Foto: Cleveland Clinic

Toyin Ogundipe viidi pärast New Yorgi J. F. Kennedy lennuväljal maandumist koos beebiga haiglasse. Sealsete arstide sõnul oli nendega kõik hästi.    

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee