Eesti uudised

LIISA OVIIR: peaasi, et Helme ei saaks justiitsministriks (236)

Denes Kattago, 23. jaanuar 2018, 15:15
Liisa Oviir Daisy Lappard
Justiitsminister Urmas Reinsalu „kanakarja“ ütluse peale solvunud riigikogu sotsiaaldemokraatide naisliikmed on tema peale pahased, kuid alluvad siiski ühe erandiga fraktsioonisisesele kokkuleppele ja teda umbusaldama ei hakka.

SDE naisliikmed küll Reinsalu tagandamise poolt hääletada ei kavatse, kuid on pahased, et umbusaldamisega on liitunud rahvuskonservatiivid. Teatavasti on sotsidel EKREga suured poliitilised vastuolud, mis on siin-seal meedias lahvatanud.

Samal teemal

Riigikogu SDE fraktsiooni liige Liisa Oviir selgitas suhtlusvõrgustikus, et ta ei hääleta Reinsalu umbusalduse poolt, sest see võiks tema asemele tuua uueks justiitsministriks Helme. Milline neist ja milles on selle avalduse loogika, juristiharidusega Oviir ei selgita.

„Noorpoliitikuna olles raske valiku ees, ütles kogenenum kolleeg mulle: „Liisa, poliitikutel pole valida hea ja halva valiku vahel, poliitikul on valida halva ja väga halva valiku vahel“,“ kirjutab ka lühikest aega Taavi Rõivase valitsuses ettevõtlusministri ametit pidanud Oviir.

„Eilne päev kinnitas seda ütlemist veelkord. Justiitsminister esines kaalutletult arvamusavaldusega, kus ta mõnitas arvamus- ja sõnavabadust ning marginaliseeris lähisuhtevägivalda. Uskumatu... Veelgi uskumatum oli, et ministri koduerakond ei näinud toimunus probleemi ja kiitis ministrit,“ jätkab ta.

„AGA... kui see valitsus kukub, tühistatakse moodsas sõnapruugis „ennaktempos“ kooseluseadus ja ühinemine Istanbuli konventsiooniga, tühistatakse väikesepalgalistele oluline tulumaksumiinimumi tõstmine ja alkoholi reklaamipiirangud. Tühistatakse paljud asjad, mille eest me oleme võidelnud. Matemaatika, nagu öeldakse...“ pelgab Oviir.

„Seega oli mul eile võimalus valida halva ja väga halva valiku vahel. Ma valisin halva valiku. Valisin justiitsministri, kes käitus riigimehele mitte vääriliselt. Sest tema on tegelikult ennekõike IRLi probleem. Ja see otsus hoidis ehk ära selle, et Vabariigi sünnipäevaks oleks justiitsministriks juba Helme,“ põhjendab noorpoliitik oma otsust.

236 KOMMENTAARI

t
Tõnu Anton 26. jaanuar 2018, 12:21
Paistab, et parteide tippudel ja ideoloogidel on ikka väga tõsine hirm, et riiki hakkavad juhtima inimesed, kes näevad, mis on riigis valesti ja mida ...
(loe edasi)
v
24. jaanuar 2018, 17:57
vaata , aga vaata mida endine jõhvikas ei taha, ausat inimest poliitikasse. Muidugi ise ju ainult tänu sugulastele paika pandud
Loe kõiki (236)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee