Eesti uudised

Kanepi vald tahab oma uuel vapil taime eksponeerida (31)

Silja Ratt, 23. jaanuar 2018 16:29
Kuvatõmmis Kanepi valla koduleheltFoto: Kanepi.ee/poll
Kanepi valla kodulehel käib hääletus, kus kohalikud elanikud saavad avaldada arvamust, milline võiks välja näha uue Kanepi valla vapp. Teiste seas on vapikandidaatide hulgas ka kanepitaime lehte kujutav vapp.

Kanepi vald liitus haldusreformi käigus Kõlleste ning Valgjärve vallaga. Nüüd on uus Kanepi-nimeline vald endale sümboolikat valimas. Valla kodulehel käib hääletus, millest on teisipäeva pärastlõunase seisuga osa võtnud 4468 inimest. Vapikandidaate on seitse ning igaühel neist on kujutatud erinevad asju. Ühel vapil on kuused, teisel tammelehed, kolmandal linnuke. Ühel vapikandidaadil on kujutatud aga kanepitaime lehte. Uus kanepitaime lehega sümboolika hakkaks välja nägema selline.

Ei tea, kas kanepitaime leht on Kanepi valla elanike tõepoolest südamelähedane või on rahval lihtsalt hea huumorimeel, igal juhul on kanepilehega vapp kogunud tervelt 79% häältest.

Kuvatõmmis Kanepi valla koduleheltFoto: Kanepi.ee/poll

Samal teemal

Kanepi vallavalitsusest kinnitati, et rahvahääletuse tulemusi võib arvesse võtta aga lõpliku otsuse teeb siiski komisjon. "Ilmselt tundub see inimestele põnev," möönis Kerli Koor Kanepi vallavalitsusest kanepilehega vapi populaarsusest rääkides. Et üldse nii palju inimesi hääletusest osa võtab, ei osatud vallavalitsuses samuti arvata.

Koor lisas, et igaüks tõlgendab kanepilehte erinevalt. Kui mõnele seostub see narkootikumidega, siis tegelikult kasvatatakse ju ka nöörikanepit ning kanepiseemnetest tehakse õli. Kuigi kanepivapp on seni ohtralt hääli kogunud, leidub sellele ka vastaseid. 

Rahvahääletus jääb Kanepi valla lehel avatuks 4. veebruarini. Pärast seda tuleb uuesti kokku komisjon, kes otsustab, milline valla vapp välja nägema hakkab. 

Sarnased juhtumid

Võibolla ei tasuks nii kaalukaid otsuseid alati rahvale usaldadagi. Minevikust võib leida mitmeid näiteid, kus näiteks transpordivahendile nimevalik on rahvahääletuse tulemusel lõppenud üpris kummalise tulemusega. Näiteks Rootsi raudteefirma MTR tegi eelmisel aastal rahvahääletuse rongile nime leidmiseks, mille tagajärjel vurab nüüd Rootsis ringi rong nimega Trainy McTrainface. 

2016. aastal otsiti rahvahääletuse abil nime brittide uuele polaaruurimislaevale. Kõige rohkem hääli sai nimevariant Boaty McBoatface. Seda nime laev siiski saanud. Hääletus kuulutati hoopis läbikukkunuks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee