Eesti uudised

Hanso plaanib erakonna suunistest hoolimata Reinsalut umbusaldada (80)

Delfi, 23. jaanuar 2018, 13:14
Hannes Hanso Alar Truu
Reedel ülejäänud erakonnast erinevalt Urmas Reinsalu umbusaldamise poolt hääletada lubanud Hannes Hanso ei ole oma seisukohta muutnud ka nüüd, kui SDE fraktsioon on otsustanud umbusaldamisel mitte osaleda.

„Riigikogus on oluline olla otsuse tegemisel aus. Mõnikord on vaja teha kompromisse, ja ma olen neid ka teinud, aga on küsimusi, kus tuleb olla oma perekonna ja poolte Eesti elanike suhtes aus," selgitas Hanso oma seisukohta Delfile. "21. sajandil pole kohased naisi alandavad ja solvavad väljendused ja need ei sobi lääne-ja põhjamaisessse ühiskonda, mille suunas püüame oma poliitilist kultuuri arendada,” ütles ta.

Samal teemal

Teatavasti algatas Reformierakond Reinsalu vastu umbusaldusavalduse ministri sõnavõtu pärast. 

Veidi rohkem kui nädal tagasi sai laiemalt avalikuks, et tänavuse presidendi vastuvõtu kontsertetenduse eest vastutab teater NO99, mille lavastaja Tiit Ojasoo jäi mõned aastad tagasi avalikkusele silma näitlejanna löömisega. Naisepeksja osalemine Eesti sajandale sünnipäevale pühendatud kontserdi korraldamisel tekitas pahameelt, mistõttu koostati presidendile avalik kiri, millega sooviti Tiit Ojasoo kõrvalejätmist. Siis võttis sõna aga justiitsminister Urmas Reinsalu ja nimetas Ojasoo vastu käivat protesti kanakarja kambakaks. „Kui ma tema lepitusmenetluse juhtumi kohta omal ajal arvamust avaldasin, siis mõistsin ma naistevastase vägivalla hukka, kuid nüüd, tänase kirja valguses, lausa kahetsen seda avaldust,“ ütles Reinsalu Eesti Päevalehes avaldatud arvamusartiklis.

Reinsalu umbusaldamise kavatseb ühineda ka EKRE.

Refreeritud artikli täistekst Delfis.

80 KOMMENTAARI

m
M. 24. jaanuar 2018, 14:02
Sa mees peaks oma suu päris lukus hoidma ,kui palju pidi riik sinu lolluste eest maksma et sind koju tooma , Oled igasugused piirid ületanud,
a
Asko 24. jaanuar 2018, 08:54
Kui kunagi peaksid mõnes riigis veel vangi sattuma, siis enda päästmine on uppuja asi. Kerge on teisi hukka mõista.
Loe kõiki (80)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee