Eesti uudised

Selgus 2019. aasta laulu- ja tantsupeo juhtmõte (4)

Anett Rannamets, 23. jaanuar 2018, 14:07
XXVII laulu- ja XX tantsupeo graafilise disaini autor on Martin RästaFoto: Teet Malsroos
Järgmise aasta suvel toimuv suurejooneline juubelipidu kannab nime "Minu arm". Registreerimine laulu- ja tantsupeole algas 23. jaanuaril.

Eesti teatri- ja muusikamuuseumis toimus pressiüritus, kus esitleti järgmise laulu- ja tantsupeo mõtet. 2019. aasta laulupeo peadirigendiks on Peeter Perens, tantsupeo pealavastajaks Vaike Rajaste ja pidude peakunstnikuks Peeter Laurits.

XX tantsupeo pealavastaja Vaike RajasteFoto: Teet Malsroos

Samal teemal

Peo pealkirja inspiratsiooniks on eestlaste palavalt armastatud Lydia Koidula luuletus „Mu isamaa on minu arm”. Koidula sulest tulnud sõnad peaksid puudutama tervet Eestit ning korraldajate sõnul on kõige olulisem, et igaüks ise nendele sõnadele tähenduse looks.

"Ei ole võimalik, et meid võiks miski ühendada rohkem, kui see tekst, mille Koidula avaldas. Ta kirjutas oma värsid väga keerulistel aegadel - ei olnud maad, ei olnud rahvast, ei olnud ideedki sellest kõigest ja ometigi sellised värsid," selgitas Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum, miks valiti inspiratsiooniks just Koidula. "Ma loodan, et kõik, kes täna teele asuvad, leiavad sellele sõnapaarile ise sisu," märgib ta lõpetuseks.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten WeidebaumFoto: Teet Malsroos

Laulu- ja tantsupeo visuaalse poole loob Toomas Kalle, kes kasutab fotode tegemiseks objektiivi, mis loodi Prantsusmaal kaks aastat pärast esimest laulupidu. Fotod tulevad vanaaegse maiguga, ent suurt rolli mängib ka kaasaegsus. Eesmärgiks on minevik ja olevik omavahel põimida. Graafilise disaini autor on Martin Rästa.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo graafilise disaini autor on Martin RästaFoto: Teet Malsroos

Kollektiivide registreerimine 2019. aasta laulu- ja tantsupeole algas täna, 23. jaanuaril ning lõpeb täpselt kuu aja pärast. Registreerimiseks on vajalik täita avaldus laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris. 

Jaanuarist toimuvad taas lauljatele ja tantsijatele tuttavad üle-eestilised Terepäevad, kus juubelipeo korraldajad tutvustavad pidude repertuaari, sõnumeid ning teekonda peole.

Laulupeo repertuaaris on väga suur osa uuel heliloomingul, ent oma koha on leidnud ka eestlase südamele armsad teosed nagu "Kungla rahvas", "Tuljak", "Ilus oled, isamaa" ja loomulikult "Ta lendab mesipuu poole".

Laulu- ja tantsupidu "Minu arm" toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil neljapäevast pühapäevani, 4.-7. juulil 2019. aastal. Neljapäeval ja reedel annavad rahvatantsijad Kalevi staadionil kokku kolm etendust ning toimuvad rahvamuusikute kontserdid. Laupäev on rongkäigu päralt, millele järgneb laulupeo 1. kontsert. Pühapäeval toimub laulupeo 2. kontsert.

Tulemas on eriline pidu, sest esimesest laulupeost möödub 150 aastat ja tantsupidu toimub järjekorras kahekümnendat korda. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee