Eesti uudised

Täiendatud!

Riigikogu ei toetanud vapside rehabiliteerimist (4)

Toimetas Denes Kattago, 23. jaanuar 2018 16:12
Artur Sirgi haud Helsingis Hietaniemi kalmistul.Foto: Denes Kattago
Riigikogu põhiseaduskomisjon arutas täna otsuse eelnõu, millega rehabiliteeritaks kõik isikud ja ühendused, kes olid süüdi mõistetud või represseeritud seoses osalusega Eesti vabadussõjalaste liidu ja sellega seotud ühenduste tegevuses, samuti selle tegevusele kaasaaitamises või toetamises. Komisjon eelnõud ei toetanud.

Eelnõus märgitakse, et 12. märtsil 1934. aastal sooritati Eesti vabariigis riigipööre, millele järgnesid repressioonid nii poliitiliselt aktiivsete eraisikute kui ka nende ühenduste vastu, vahendab ERRi uudisportaal.

Samal teemal

"Represseeritud isikutelt võeti nende seadusliku poliitilise tegevuse ja poliitiliste veendumuste pärast ära vabadus, sõjaväelised auastmed ja autasud; sõjaväelased ja ametnikud kaotasid töö, kohalike omavalitsuste volikogudesse valitud isikud oma kohad," sedastatakse eelnõus.

"On mõeldamatu, et kõik toonased alusetult represseeritud isikud hakkaksid üksikult kohtu teel enda hea nime taastamist taotlema. Seda enam, et tegemist on väga kõrges vanuses inimestega, kellest suur osa on juba meie hulgast lahkunud. /.../ Riigikogul on seadusandjana õigus ja pädevus võtta vastu ka otsus Eesti vabadussõjalaste liidu ja sellega seotud isikute ning organisatsioonide rehabiliteerimisest," on eelnõus kirjas.

Eelnõu algatasid riigikogulased Henn Põlluaas, Jaanus Karilaid, Martin Helme, Igor Gräzin, Jaak Madison, Raivo Põldaru, Arno Sild, Peeter Ernits, Madis Milling, Mart Helme, Uno Kaskpeit, Tarmo Kruusimäe ja Märt Sults.

Komisjon otsustas eelnõu tagasi lükata, sest riigikogu ei saa kedagi deklaratiivselt rehabiliteerida ning see peaks olema tehtud kohtuvõimu aktiga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee