Savisaare protsessFoto: Tiina Kõrtsini
Juhan Haravee, Gerly Mägi 23. jaanuar 2018 10:51
Edgar Savisaare kaitsja Oliver Nääs palus kohtus Savisaare kehva tervise tõttu taas edasi lükata tänaseks planeeritud kohtuistungi.

Teisipäeval pidi toimuma järjekordne istung Savisaare protsessil. Kohtusse olid kohale tulnud kümmekond advokaati, süüdistatavatest aga Kalev Kallo, Keskerakonda esindav Marika Tuus-Laul ning Priit Kutser. Samuti linnavalitsuse esindaja Marko Kairjak ning suurärimees Vello Kunman.

Advokaatide rivi eesotsas punaste sokkidega silma paistnud Paul Keresega Foto: Juhan Haravee

Et Savisaart saalis näha polnud, päris kohtunik esmalt aru, kus peasüüdistatav on. Nääs vastas, et praegustel andmetel viibib Savisaar Jõgeval haiglas. Tema ihuarsti Peep Põdderi andmetel on mehe tervislik seisund selline, mis ei võimalda tal kohtusse ilmuda. Kaua see kestab, pole teada.

Kohtunik küsis, mida edasi teha: kas eraldada Savisaare asi teistest või määrata kordusekspertiis.

Nääsi sõnul tuleks kõigepealt välja selgitada Savisaare hetkeline tervislik seisund. Selleks pakkus ta välja, et kutsuda järgmisel nädalal 30. jaanuaril kohtusse raviarst Põdder, kes annaks ülevaate tema seisundist. Seejärel saab otsustada, kas kordusekspertiis on vajalik. Ja nii saaks jõuda alles viimases etapis eraldamise juurde.

Nii otsustatigi. Nääsile tehti ülesandeks veenduda, et 30.01 toimuv istung ikka toimuks. Ehkki Nääs ütles, et Põdder on juba oma nõusoleku andnud. Järgmine istung kuulutati kinniseks, kuna arutatakse isiklikke tervise küsimusi.