Maailm

SKANDAAL: Albaania reporter kasutas Serbia presidendi fotol Snapchati filtrit 

Toimetas Greete Kõrvits, 22. jaanuar 2018 18:54
Serbia president Aleksandar Vučić läbi kutsafiltri.Foto: Una Hajdari / Facebook
„PIIRITU VIHKAMINE!“ - nõnda kuulutab Serbia väljaanne Informer pealkirjas, mis sajatab Albaania ajakirjanikku Una Hajdarit.

Balkani rahvaste omavahelise läbisaamise niigi habras tasakaal läks tõsiselt võnkuma, kui serblased solvusid Hajdari nalja peale. Naine postitas Serbia presidendist foto, millel kasutas sotsiaalvõrgustiku Snapchat filtrit, mis andis presidendile nunnud kutsukõrvad  ja -ninakese. Hajdari ise ütles pildiallkirjaks lakooniliselt: „Kui pressikonverentsil igav hakkab...“

Samal teemal

Informer pritsib selle peale tuld ja tõrva, kuulutades, et Hajdari vihkab Serbiat, selle rahvast ning president Aleksandar Vučićit, samuti seab kahtluse alla selle, kas naine on ikka päriselt ajakirjanik.

Vučić külastas nädalavahetusel Kosovo põhjapoolseid regioone, kus elab palju serblasi. Külastus toimus pärast serblasest Kosovo poliitiku Oliver Ivanovići mõrva 16. jaanuaril ning Vučić asetas mõrvapaigal poliitiku mälestuseks maha pärja. ABC News vahendab, et ühest küljest oli tegemist rahu ja stabiilsuse säilitamiseks plaanitud visiidiga, teisest küljest olid paljud kohalikud serblased maruvihased ning hõikasid presidendi kõnele vahele, et Serbia peab Kosovos elavaid rahvuskaaslasi rohkem kaitsma.

Samal teemal

11.05.2018
9. mai Kosovos: serblased riputasid välja Vene lipud ja Putini plakatid
03.04.2017
Serbia presidendiks saab peaminister Aleksandar Vučić
30.03.2017
Vladimir Putin kingib Serbiale sõjalennukeid, tanke ja soomukeid