Videod

ÕL VIDEO | „Ma enam iialgi ei joo!“ „Novembris" rehepappi mänginud Heino Kalm maadleb viinakuradiga, mis kippus filmivõtteidki segama (12)

Video: Tatjana Iljina, 24. jaanuar 2018 12:00
Foto: Tatjana Iljina
Kes ei oleks rängas pohmellis tõemeeli vandunud: ma enam ei joo! Ausõna, mitte iialgi! Kuni järgmise korrani … Ent kuidas see päriselt õnnestuks, nii et seda järgmist korda ei tulekski? Videos räägib sellest "Novembri" filmis rehepappi mänginud Heino Kalm, kes peab visa võitlust viinakuradiga, mis kippus filmivõtteidki segama.

Heino Kalm Foto: Robin Roots

Samal teemal

Tegu on kolmanda videoga Õhtulehe kuueosalisest sarjast, mis tutvustab erinevaid võimalusi joomisest loobumiseks. Videotes jagavad oma nippe inimesed, kelle kogemustest saab pikemalt lugeda Evelin Kivimaa kirja pandud raamatust "Ma enam iialgi ei joo! Kuidas see päriselt õnnestuks?" (2018, Menu Meedia ja Rahva Raamat).

Äsja ilmunud raamatus kõnelevad inimesed meie endi kõrvalt. Kellele piisab tahtejõust, kes vajab ka midagi muud: sensitiivi, anonüümsete alkohoolikute rühma, 12 sammu programmile toetuvat kliinikut, psühholoogi nõuannet, joomatungi vähendavaid tablette, usku pöördumist, joomisvastast süsti või ampulli.

„Ma enam iialgi ei joo! Kuidas see päriselt õnnestuks?“ Foto: Risto Mandre

Evelin Kivimaa tunnistab: "Kui hakkasin kirjutama raamatut alkohoolikutest, kes on joomise maha jätnud, siis ma ausalt öeldes natuke kartsin. Kartsin, et see on liiga masendav: kõik need joomise tõttu lõhki läinud abielud ja kaotatud töökohad, purjuspäi tehtud avariid, ilged pohmellivaevad ja hirmutavad deliiriuminägemused. Jah, seda kõike on selle raamatu kangelastega juhtunud. Aga mitte ainult! Nendega on juhtunud ka palju lõbusat ja toredat. Nad armastavad ja unistavad: kes printsist valgel hobusel, kes omaenese kätega laotud koldest uues kodus. Nad toetavad üksteist ning võitlevad vapralt kehvade geenide, viinakuradi ja iseendaga. Mis on väga tähtis: nad on saanud joomisest priiks! Või vähemalt püüdlevad selle poole, sest eksimine on ju inimlik."

Raamatu esitlus toimub esmaspäeval, 29. jaanuaril kell 18.00 Tallinnas Viru keskuse Rahva Raamatus (IV korrusel). Kõik huvilised on oodatud!

Samal teemal

29.01.2018
GALERII JA VIDEO | Evelin Kivimaa esitles raamatut „Ma enam iialgi ei joo!“
29.01.2018
ÕL VIDEOD | Ma enam iialgi ei joo! Kuidas see päriselt õnnestuks?
27.01.2018
ÕL VIDEO | „Ma enam iialgi ei joo!“ Alkoholi ja narkootikumide tõttu surmasuhu jõudnud Raiman Kukk võitles oma elu eest
26.01.2018
ÕL VIDEO | „Ma enam iialgi ei joo!“ Kuidas on napsivõtmisega lood minister Jevgeni Ossinovskil, kes püüab muuta eestlaste joomisharjumusi