Maailm

SÕDA AIAPÄKAPIKE VASTU: kirik käsib maitsetud hauakaunistused eemaldada (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 22. jaanuar 2018, 17:52
Foto: PantherMedia / Scanpix
Inglismaal Kentis asuv St Peteri kirik sai kirikukohtult loa eemaldada hauaplatsidelt aiapäkapikud, õhupallid ja muud dekoratsioonid, mis kirikule ei meeldi. Mida arvad sina? Kas lähedastel on õigus pereliikme hauda enda maitse järgi kaunistada või peaks surnuaed olema siiski ühtlaselt väärika stiilikujundusega?

St Peteri kirik ehitati 12. sajandil, kuid selle surnuaiale lahkunute mälestuseks toodud disainielemendid, kaunistused ja muu säärane riivavad kirikupeade ning ka mõnede kirikuaia külastajate silmi. Kohaliku piiskopkonna kantsler nimetab hauakaunistusi lausa solvavateks, kirjutab Metro.

Samal teemal

Maitsetute kaunistuste hulka kuuluvad kõiksugu kujukesed, aiapäkapikud, inglikesed, kupiidod, õhupallid ja päikeselambid. Piiskopkonna kantsler John Gallagher ütles, et kehtivate seaduste tõttu ei saa hauakaunistusi ka ära lõhkuda. Nüüd on kirikul luba need soovi korral eemaldada.

Mõned kohalikud aga kirjutasid Gallagherile kirja, milles kurtsid, et tegu on lihtsalt üksikute kitsarinnaliste kodanike hädaldamisega, kes tahavad teistele oma reegleid (ja maitsemeelt) peale sundida.

Piiskopkonna otsuses seisab, et kui perekond soovib oma lähedase St Peteri surnuaeda matta, peavad nad allkirjastama lepingu, milles annavad nõusoleku hauaplatsi ülalmainitud kaunistustest vaba hoida.

7 KOMMENTAARI

j
Jama nendega 23. jaanuar 2018, 11:11
Saksasse kolinud Eesti pere tegi ilusa iluaia ja siis hakkas jama pihta.
Kõik proovisid nende ilusasse aeda sokutada neid jõledaid päkapikke. Kui...
(loe edasi)
p
Pää Kappik 22. jaanuar 2018, 21:58
Aiapäkapikkude tootmine ja müümine tuleks seadusega keelata! Pole midagi jubedamat kui need kips-peletised.
Loe kõiki (7)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee